Рішення
від 11.09.2024 по справі 946/9427/23
ІЗМАЇЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 946/9427/23

Провадження № 2/946/1478/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 вересня 2024 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області в складі:

головуючого судді Пащенко Т.П.,

за участю секретаря Вітенко А.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Ізмаїл цивільну справу в порядку спрощеного позовного провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -

ВСТАНОВИВ:

В грудні 2023 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 13635,00 грн. щомісячно, починаючи стягнення з дати звернення із позовною заявою до досягнення дитиною повноліття, обґрунтовуючи позовні вимоги тим, що дитина проживає разом з позивачкою в Ірландії. Відповідач на теперішній час мешкає у Румунії. Відповідач надає кошти на утримання сина, однак, її розмір не відповідає ані розміру реальних витрат на дитину, ані розміру, передбаченому українським законодавством. Стан відповідача задовільний, на утриманні інших дітей або інших членів сім`ї немає. Позивачка вказує, що відповідач за працює моряком, на теперішній час його заробітна плата від іноземних компаній складає близько 3000 дол. США на місяць, шо за курсом НБУ, станом на 01.12.2023 року, складає 109080 грн. Тобто, рівень заробітної плати відповідача є дуже високим та дозволяє йому сплачувати аліменти на рівні, заявленому позивачкою. Позивачка визначає розмір заробітної плати відповідача на рівні 1500 доларів США, що за курсом НБУ станом на 01.12.2023 року складає 54540 грн., таким чином, передбачений українським законодавством розмір аліментів у сумі 1/4 частини заробітку платника складає 13635 грн. (127260/4). З огляду на викладене, позивачка просить суд стягнути з відповідача на свою користь аліменти на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у розмірі 13635,00 грн. щомісячно, починаючи стягнення з дати звернення із позовною заявою до досягнення дитиною повноліття.

Позивачка в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Представник позивачки ОСОБА_4 в судовому засіданні підтримав позовні вимоги та просив суд їх задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з`явився, сповіщений про час, дату та місце судового розгляду належним чином. Представник відповідача адвокат Соколова Г.М. в судовому засіданні позовні вимоги визнала частково, а саме, вказала, що відповідач погоджується сплачувати аліменти на утримання сина у розмірі 4000,00 гривень щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, у відповідності до українського законодавства. 22.07.2024 року відповідач надав суду відзив на клопотання та 11.09.2024 року представник відповідача надала письмові пояснення, в яких вказали, що при переїзді до іншої країни, а саме до Румунії, копії контрактів про працевлаштування у період з серпня 2020 року по липень 2024 року у відповідача не збереглися, що є наслідком організаційних труднощів, пов`язаних із перевезенням великої кількості речей. Щодо копій контрактів за період з жовтня 2022 року по липень 2024 року, які запитує представник позивача, відповідач у цей період не виходив у рейси на суднах та не виходить по теперішній час. Таким чином, виходячи з вищевикладеного, надання копій контрактів щодо працевлаштування відповідача до суден компанії Laskaridis Shipping Company Ltd у період з серпня 2020 року по липень 2024 року є неможливим. Крім того, крюїнгова компанія Laskaridis Shipping Company Ltd (власник Xenias 5, Kifisia 145 62, Греція) з якою раніше відповідач укладав контракти, базується на тимчасово окупованій території, а саме в м. Севастополь. У зв`язку із чим подати запит про витребування та отримання копії контрактів, що були укладені з 2020 року по 2022 рік не є можливим. Відповідач вказує, що на теперішній час перебуває у Румунії, де отримав тимчасовий захист. Також. з кінця 2022 року він не виходить у рейси на суднах. Перебуваючи у Румунії, він проживає в орендованому житлі разом із своєю матір`ю та живе на утримання виплати по тимчасовому захисту, що складає суму, яка ледь вистачає на оплату житла та їжі. Крім того, від сплати аліментів він не відмовляється та сплачує аліменти на утримання сина, але в можливому для нього розмірі. Дані обставини підтверджуються довідкою, в якій зазначено, що ОСОБА_2 дійсно працює за посередництва компанії ПП «Сі Даймонд Крю Компані», за домовленістю з компанією «Laskaridis Shipping», але додана довідка видана 12.07.2019 року, більше чотирьох років тому. Також, інші документи, що надані є застарілими. Тому, такі документи не можуть доводити перебування відповідача у рейсах за контрактом та отримання високої заробітної плати. З вересня 2023 року відповідач не працює і не має змоги через відсутність можливості оновити документи, необхідні для роботи в морі. Також, в Україні відповідач не проживає фактично з липня 2021 року, на даний момент проживає у Румунії, має тимчасовий захист, та винаймає житло, на підтвердження чого надає довідку про тимчасовий захист та переписку з господарем квартири про її вартість і вартість комунальних послуг. На сьогоднішній день відповідач працює неофіційно на будівництві, щоб мати змогу сплатити житло.

Згідно ч.2ст.281розгляд справиі ухваленнярішення проводятьсяза правиламизагального чи спрощеного позовного провадження з особливостями, встановленими цією главою.

Відповідно до ч.5 ст.279 ЦПК України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Частиною 1 ст.274 ЦПК України передбачено, що в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя.

Заслухавши думку представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що сторони від шлюбу мають неповнолітню дитину сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про народження серії НОМЕР_1 , виданим Відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Ізмаїльського міськрайонного управління юстиції в Одеській області 09.10.2014 року, актовий запис №1292 (а.с.8).

Дитина проживає з матір`ю в ОСОБА_5 , що підтверджується довідкою Територіального відділення Департаменту соціального захисту Графство Мейо, місто Балліна, Урядові будівлі від 21.06.2024 року (перекладена з англійської мови на українську), відповідно до якої ОСОБА_1 отримала виплати з 12.01.2023 року по 21.06.2024 року: допомога по безробіттю 21252,50 євро, виплати на дитину 2620,00 євро, виплати на особливі потребу 50,00 євро, виплати на придбання одягу та взяття 260,00 євро, загальна сума виплат 24182,50 євро.

Як вбачається з довідки №0159460 від 11.01.2023 року ОСОБА_2 перебуває під тимчасовим захистом та проживає на території Румунії.

Згідно статті 27 Конвенції про права дитини від 20.11.1989 року, діючої на Україні з 27.09.1991 року «держави-учасники визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батько (-ки) несуть основну відповідальність за забезпечення умов життя, необхідних для розвитку дитини, в межах своїх здібностей і фінансових можливостей».

Статтею 180 Сімейного кодексу України передбачено, що батьки повинні утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Згідно п. п. 2, 3 ч. 1, ч. 2 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Відповідно до ч. 1 ст. 184 СК України, суд за заявою одержувача визначає розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2023 рік» прожитковий мінімум дітей віком від 6 до 18 років - 2833гривень.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» прожитковий мінімум дітей віком від 6 до 18 років - 3196 гривень.

Таким чином, виходячи з положень ст.180 СК України, згідно якої батьки несуть рівні права щодо утримання дитини та виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, суд вважає встановлення розміру аліментів на утримання дитини в сумі 4000,00 грн. щомісячно, справедливим та обґрунтованим, оскільки стягнення аліментів в такому розмірі відповідає діючому законодавству.

Заявляючи розмір аліментів, позивачка послалася на матеріальну спроможність відповідача сплачувати аліменти на утримання дитини щомісячно у розмірі по 13635,00 грн., позивачка стверджує, що відповідач працює моряком у закордонних рейсах, однак не надала суду доказів працевлаштування відповідача з грудня 2023 року, тобто, з моменту подачі позову до суду.

За загальним правилом (ч.1 ст.13 ЦПК України) суд розглядає справу в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін, кожна з яких відповідно до ч.1 ст.81 ЦПК України повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Згідно ст.129 Конституції України, ст.ст.12, 81 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Частиною 2 ст.78 ЦПК України передбачено, що обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Згідно ч.1 ст.82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.

У відповідності до ч.1 ст.89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Статтею 263ЦПК Українипередбачено,що судоверішення повинноґрунтуватися назасадах верховенстваправа,бути законнимі обґрунтованим. Законнимє рішення,ухвалене судомвідповідно донорм матеріальногоправа іздотриманням нормпроцесуального права. Судоверішення маєвідповідати завданнюцивільного судочинства,визначеному цимКодексом. Привиборі ізастосуванні нормиправа доспірних правовідносинсуд враховуєвисновки щодозастосування відповіднихнорм права,викладені впостановах ВерховногоСуду. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Таким чином, виходячи з положень ст.180 СК України, згідно якої батьки несуть рівні права щодо утримання дитини, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, суд вважає встановлення розміру аліментів на утримання дитини в сумі 4000,00 грн. щомісячно, справедливим та обґрунтованим, оскільки стягнення аліментів в такому розмірі відповідає діючому законодавству.

Згідно положень ч.1 ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення в межах платежу за один місяць.

Крім того, відповідно до ч.2 ст. 184 СК України розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, підлягає індексації відповідно до закону.

Роз`яснити сторонам що, розмір аліментів, визначений за рішенням суду може бути згодом в порядку ст. 192 СК України змінений, зменшений або збільшений за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у випадках, визначених Сімейним Кодексом України.

З огляду на викладене, а також враховуючи згоду відповідача сплачувати аліменти на утримання дитини в розмірі 4000,00 грн. щомісячно, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у твердій грошовій сумі в розмірі 4000,00 гривень щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, починаючи з 01.12.2023 року до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до ч. 1 ст. 133 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

У відповідності до ч. ч. 1, 6 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. Якщо сторону, на користь якої ухвалено рішення, звільнено від сплати судових витрат, з другої сторони стягуються судові витрати на користь осіб, які їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення аліментів.

Враховуючи вищевикладене, з відповідача підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в сумі 1073,60 грн.

Керуючись ст.ст. 180, 182, 183, 184, 191 СК України, ст.ст. 12, 13, 76-83, 95, 141, 247, 258, 259, 263 - 265, 268, 272 -279, 354, 355, 430 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_1 , до ОСОБА_2 , адреса реєстрації: АДРЕСА_2 , про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини задовольнити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків « НОМЕР_2 », на користь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , реєстраційний номер облікової картки платника податків « НОМЕР_3 », аліменти на утримання неповнолітньої дитини сина ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , у твердій грошовій сумі в розмірі 4000,00 (чотири тисячі гривень нуль копійок) гривень щомісячно, але не менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, з подальшою індексацією відповідно до закону, починаючи з 01 грудня 2023 року до досягнення дитиною повноліття, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_6 .

Стягнути з ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , реєстраційний номер облікової картки платника податків « НОМЕР_2 », в дохід держави судовий збір в розмірі 1073,60 (одна тисяча сімдесят три гривні шістдесят копійок) грн., зарахувавши до спеціального фонду Державного бюджету України.

Допустити негайне виконання рішення в межах платежу за один місяць.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя: Т.П.Пащенко

СудІзмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121914867
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про стягнення аліментів

Судовий реєстр по справі —946/9427/23

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Пащенко Т. П.

Рішення від 11.09.2024

Цивільне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Пащенко Т. П.

Ухвала від 22.01.2024

Цивільне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Пащенко Т. П.

Ухвала від 05.12.2023

Цивільне

Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області

Пащенко Т. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні