Ухвала
від 27.09.2024 по справі 644/8199/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Суддя ОСОБА_1 .

Справа № 644/8199/24

Провадження № 1-кс/644/1267/24

27.09.2024

У Х В А Л А

Іменем України

27 вересня 2024 року м. Харків

Слідчий суддя Орджонікідзевського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , розглянувши скаргу представника ОСОБА_2 , що діє в інтересах Акціонерного товариства «Харківське підприємство автобусних станцій» на бездіяльність уповноваженої особи Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області, щодо не прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України та зобов`язання внесення відомостей до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань,-

в с т а н о в и в :

29 вересня 2024 скаржник звернувся до суду із скаргою на бездіяльність органу досудового розслідування Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області в якій зазначила, що нею 17.09.2024 року до відділу поліції подано заяву про вчинення злочину, роте на час звернення зі скаргою відомості до ЄРДР не внесені.

Вважає таку бездіяльність порушенням вимог ст. 214 УПК України, в зв`язку з чим просив зобов`язати уповноважену особу Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області внести відомості до ЄРДР за заявою від 17.09.2024 року та розпочати досудове розслідування та надати їй відповідний витяг з ЄРДР.

Дослідивши матеріали скарги, слідчий суддя дійшов наступних висновків.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача або прокурора: зокрема бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником.

Відповідно до ст. 3 КПК України до повноважень слідчого судді належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.

Положеннями ч.1 ст. 9 КПК України визначено, що під час кримінального провадження суд, слідчий суддя, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий, інші службові особи органів державної влади зобов`язані неухильно додержуватися вимог Конституції України, цього Кодексу, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, вимог інших актів законодавства.

Відповідно до ч. 1 ст. 306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого, дізнавача чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду, а в кримінальних провадженнях щодо кримінальних правопорушень, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, - слідчим суддею Вищого антикорупційного суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень глави 26 КПК України.

Зі змісту положень глави 26 КПК України випливає, що територіальна підсудність скарг не визначена, однак відповідно до норм КПК України заяви, скарги під час досудового розслідування розглядає слідчий суддя місцевого суду, у межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування. Таким чином, з урахуванням положень ч. 6 ст. 9 КПК України, зазначене правило слід застосовувати і до розгляду скарг та клопотань, територіальна підсудність щодо яких прямо не визначена процесуальним законом.

З матеріалів скарги вбачається, що заявник оскаржує бездіяльність уповноважених осіб Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області, місцезнаходженням якого є Харківська область м. Куп`янськ, вул. Харківська, 14, що не відноситься до територіальної юрисдикції Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.

Оскільки слідчий суддя уповноважений розглядати скарги на дії/бездіяльність органу досудового розслідування, який розташований на території діяльності відповідного суду, скарга не підсудна слідчому судді Орджонікідзевського районного суду м. Харкова.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 304 КПК України скарга повертається, якщо: скарга не підлягає розгляду в цьому суді.

Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 3, 7, 9, 303-306 КПК України, слідчий суддя,-

п о с т а н о в и в :

Скаргу представника ОСОБА_3 , що діє в інтересах Акціонерного товариства «Харківське підприємство автобусних станцій» на бездіяльність уповноваженої особи Куп`янського РВП ГУНП в Харківській області, щодо не прийняття рішення в порядку ст. 214 КПК України та зобов`язання внесення відомостей до Єдиного державного реєстру досудових розслідувань - повернути особі, що її подала.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду Харківського апеляційного суду.

Слідчий суддя:

СудОрджонікідзевський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121919016
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування бездіяльність слідчого, прокурора стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань

Судовий реєстр по справі —644/8199/24

Ухвала від 27.09.2024

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м.Харкова

Ізмайлов І. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні