ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Від "26" вересня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/846/24 Господарський суд Житомирської області у складі судді Костриці О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Коалтрейдіндастрі" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" про відкриття провадження у справі про банкрутство,
- від заявника (ініціюючого кредитора): Муравський В.В. - представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Коалтрейдіндастрі", ордер серії АЕ № 1211131 від 13.10.2023 (в режимі відеоконференції);
- від боржника: Фуголь Є.І. - представник Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія", ордер серії АЕ № 1172642 від 21.08.2024 (в режимі відеоконференції);
ВСТАНОВИВ:
07.08.2024 в системі "Електронний суд" до Господарського суду Житомирської області надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Коалтрейдіндастрі" (далі - ТОВ "Коалтрейдіндастрі", заявник) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (далі - ТОВ "Древстецкомпанія", боржник) про відкриття провадження у справі про банкрутство, в порядку передбаченому положеннями Кодексу України з процедур банкрутства (а.с. 2-37). До заяви ТОВ "Коалтрейдіндастрі" про відкриття провадження у справі про банкрутство долучено заяву арбітражного керуючого Шевченка В.Є. про участь у справі (а.с. 28-32).
Ухвалою від 13.08.2024 прийнято до розгляду заяву ТОВ "Коалтрейдіндастрі" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія" та призначено її до розгляду у підготовчому засіданні суду; прийнято заяву арбітражного керуючого Шевченка В.Є. про участь у справі та призначено її до розгляду у підготовчому засіданні суду; призначено підготовче засідання суду на 29.08.2024 о 10:00 год.; зобов`язано ТОВ "Коалтрейдіндастрі", ТОВ "Древстецкомпанія" вчинити певні дії та надати до суду документи (а.с. 38-39).
16.08.2024 в системі "Електронний суд" до господарського суду повторно надійшла заява арбітражного керуючого Шевченка В.Є. про участь у справі з додатками (а.с. 40-45).
27.08.2024 в системі "Електронний суд" до господарського суду надійшов відзив ТОВ "Древстецкомпанія" на заяву про відкриття провадження з доданими документами (а.с. 46-70).
28.08.2024 в системі "Електронний суд" до господарського суду надійшла заява представника ТОВ "Коалтрейдіндастрі" адвоката Муравського В.В. з додатками (а.с. 81-103).
Підготовче засідання, призначене ухвалою Господарського суду Житомирської області від 13.08.2024 у справі № 906/846/24 на 29.08.2024 о 10:00 год., не відбулося у зв`язку з аварійним відключенням енергопостачання у м. Житомирі та відсутністю живлення електроенергії в адміністративній будівлі суду, що унеможливило проведення судових засідань, про що складено акт №14 від 29.08.2024 (а.с. 105).
Ухвалою господарського суду від 29.08.2024, зокрема, відкладено розгляд заяви ТОВ "Коалтрейдіндастрі" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія"; відкладено розгляд заяви арбітражного керуючого Шевченка В.Є. про участь у справі; призначено підготовче судове засідання на 26.09.2024 о 10:00 год; зобов`язано ТОВ "Коалтрейдіндастрі" та ТОВ "Древстецкомпанія" вчинити певні дії та надати до суду документи (а.с 106-107).
19.09.2024 в системі "Електронний суд" до господарського суду надійшло клопотання ТОВ "Древстецкомпанія" про долучення доказів з додатками (а.с. 119-123).
У судовому засіданні 26.09.2024 представником ТОВ "Коалтрейдіндастрі" підтримано у повному обсязі заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія"; зазначено про необхідність визнання вимог ініціюючого кредитора до боржника на суму 3 313 952,83 грн (четверта черга), 30280,00 грн судового збору (перша черга), 72000,00 грн авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень (перша черга); призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є.
Представником ТОВ "Древстецкомпанія" повідомлено про відсутність заперечень щодо відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія", визнання вимог ініціюючого кредитора до боржника на суму 3 313 952,83 грн (четверта черга), 30280,00 грн судового збору (перша черга), 72000,00 грн авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень (перша черга), призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є.
Розглянувши заяву ТОВ "Коалтрейдіндастрі" про відкриття провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія" та документи, що у подальшому надійшли до суду, заслухавши представників ініціюючого кредитора та боржника, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Цей Кодекс встановлює умови та порядок відновлення платоспроможності боржника - юридичної особи або визнання його банкрутом з метою задоволення вимог кредиторів, а також відновлення платоспроможності фізичної особи.
Статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства визначено, що неплатоспроможність - неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов`язання перед кредиторами не інакше, як через застосування процедур, передбачених цим Кодексом.
Згідно зі статтею 1 Кодексу України з процедур банкрутства боржником є юридична особа або фізична особа, у тому числі фізична особа - підприємець, неспроможна виконати свої грошові зобов`язання, строк виконання яких настав.
Відповідно до частини 1 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з`ясування наявності підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, яке проводиться в порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно з частинами 2, 3 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства у підготовчому засіданні господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, вирішує інші питання, пов`язані з розглядом справи. Якщо провадження у справі відкривається за заявою кредитора, господарський суд перевіряє можливість боржника виконати майнові зобов`язання, строк яких настав. Боржник може надати підтвердження спроможності виконати свої зобов`язання та погасити заборгованість.
Системний аналіз положень статей 1, 8, 34, 39 Кодексу України з процедур банкрутства свідчить про те, що правовими підставами для відкриття провадження у справі про банкрутство є: наявність грошового зобов`язання боржника перед кредитором, строк виконання якого сплив на дату звернення кредитора до суду; відсутність між кредитором та боржником спору про право стосовно заявлених вимог; до підготовчого засідання суду вимоги кредитора (кредиторів) боржником у повному обсязі не задоволені.
Отже, основним завданням підготовчого засідання господарського суду у розгляді заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство є: перевірка обґрунтованості вимог заявника (заявників) на предмет відповідності таких вимог поняттю "грошового зобов`язання" боржника перед ініціюючим кредитором; встановлення наявності/відсутності спору про право; встановлення обставин задоволення таких вимог до проведення підготовчого засідання у справі.
Як убачається з матеріалів заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, вимоги ТОВ "Коалтрейдіндастрі" до ТОВ "Древстецкомпанія" виникли на підставі наступного.
1) 06.09.2022 між ТОВ "Древстецкомпанія" (далі - постачальник) та ТОВ "Коалтрейдіндастрі" (далі - покупець) укладено договір поставки № 0609-1 (а.с.12).
Згідно з пунктом 1.1. договору в порядку та на умовах, визначених цим договором, постачальник передає у власність покупцеві, а покупець приймає та оплачує товар, найменування, кількість, ціна за одиницю та загальна ціна яких визначається сторонами згідно специфікацій та/або видаткових накладних.
Приймання-передача товару за договором проводиться уповноваженими представниками сторін за адресою складу постачальника: Житомирська область, м. Коростень, вул. Шевченка, 23, якщо інше не передбачено умовами специфікації до цього договору. Передача постачальником товару, що є предметом цього договору, здійснюється за видатковою накладною, що підтверджує факт приймання-передачі товару покупцем. Передача товару здійснюється постачальником у строк, що визначається сторонами в специфікації на кожну окрему партію товару, в додатках до цього договору, що є невід`ємною частиною цього договору (пункти 2.1.-2.3. договору).
Розділом 3 договору визначено, що загальна ціна цього договору становить суму всіх специфікацій та / або накладних, укладених сторонами протягом дії цього договору. Ціна на товар визначається сторонами по кожному найменуванню товару в специфікації на кожну окрему партію товару, в додатках до договору, що є невід`ємною частиною цього договору та/або в накладних і включає в себе вартість усіх витрат постачальника, необхідних для належного виконання умов цього договору. Оплата товару здійснюється покупцем у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця. Строки розрахунків визначаються сторонами в специфікації на кожну окрему партію товару.
Специфікацією до договору поставки від 06.09.2023 № 0609-1 (а.с. 13) визначено, що продавець продає і передає у власність, а покупець приймає і оплачує товар на наступних умовах:
- бурштин необроблений (масова фракція 50,1-100,00 грам) - 50 кг, 22 375,20 грн /кг, загальна сума 1 118 760,40 грн;
- бурштин необроблений (масова фракція 100,1 200,00 грам) - 35,0 кг, 30584,24 грн/кг, 1 070 448,40 грн;
- бурштин необроблений (масова фракція 500,1-1000,00 грам) - 40,0 кг, 34 407,28 грн/кг, 1 376 291,20 грн.
На виконання умов договору ТОВ "Коалтрейдіндастрі" перерахувало ТОВ "Древстецкомпанія" в якості передплати за продукцію (бурштин) 3 565 500,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 07.09.2022 № 3093 на суму 2054400,00 грн (а.с. 17) та платіжною інструкцією від 07.09.2022 № 3094 на суму 1 511 100,00 грн (а.с. 18).
Разом з тим, ТОВ "Древстецкомпанія" не змогло виконати свої зобов`язання щодо поставки продукції ТОВ "Коалтрейдіндас`рі", у зв`язку з чим здійснило повернення отриманої передплати, перерахувавши на рахунок ТОВ "Коалтрейдіндастрі" 1 159 953,13 грн, що підтверджується платіжною інструкцією від 23.05.2023 № 5 (а.с. 19).
Також, між ТОВ "Древстецкомпанія" та ТОВ "Коалтрейдіндастрі" укладено угоду про зарахування зустрічних однорідних вимог від 02.03.2023 № 23-02/03-01, відповідно до умов якої ТОВ "Древстецкомпанія" погасило заборгованість перед ТОВ "Коалтрейдіндастрі" за договором поставки від 06.09.2022 № 0609-1 ще на суму 558 156,45 грн (а.с.14).
Отже, невиконані зобов`язання ТОВ "Древстецкомпанія" перед ТОВ "Коалтрейдіндастрі" по поверненню отриманої передплати за договором поставки від 06.09.2022 № 0609-1 становлять 1 847 390,42 грн (3 565 500,00 грн 1 159 953,13 грн 558156,45 грн).
2) 01.03.2023 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська" (далі - ТОВ "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська", первісний кредитор) та ТОВ "Дрестецкомпанія" (новий кредитор) укладено договір № 0103/23-01 про відступлення права вимоги (а.с. 20).
Пунктом 1.1. даного договору визначено, що первісний кредитор відступає, а новий кредитор приймає на себе право вимоги, що належить первісному кредитору, та стає кредитором за боргом щодо повернення Товариством з обмеженою відповідальністю "Гранойл" (далі - ТОВ "Гранойл") передоплати за товар згідно договору поставки № 1/10-10-22 від 10.10.2022, укладеним між первісним кредитором та ТОВ "Гранойл", в сумі 1350008,00 грн, яку боржник зобов`язується повернути первісному кредитору у валюті українська гривня.
За цим договором новий кредитор отримує право замість первісного кредитора вимагати від боржника належного виконання ним зобов`язань за основним договором в частині повернення суми коштів з передоплати товару в розмірі 1 350 008,00 грн, яку ТОВ "Гранойл" зобов`язується повернути вже новому кредитору у валюті українська гривня, у строки, передбачені основним договором або домовленістю з новим кредитором (пункт 1.2. договору).
Згідно з пунктом 1.3. договору право вимоги за основним договором, що відступається згідно даного договору, переходить до нового кредитора з моменту підписання цього договору.
Відповідно до пунктів 2.1.-2.2. договору вартість відступлення права вимоги, у відповідності до положень даного договору, становить 1 350 008,00 грн. Зазначену вище суму новий кредитор повинен сплати первісному кредитору за відступлення останнім на його користь права вимоги до ТОВ "Гранойл", що передбачене пунктом 1.2. цього договору.
Також, 01.03.2023 між ТОВ "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська" (первісний кредитор) та ТОВ "Дрестецкомпанія" (новий кредитор) укладено договір № 0103/23-02 про відступлення права вимоги (а.с. 21).
Пунктом 1.1. даного договору визначено, що первісний кредитор відступає, а новий кредитор приймає на себе право вимоги, що належить первісному кредитору, та стає кредитором за боргом щодо повернення ТОВ "Гранойл" передоплати за товар в сумі 475380,00 грн згідно договору поставки № 1/17-10-22 від 17.10.2022 , що був укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮА Коалтрейдкомпані" та ТОВ "Гранойл", право вимоги за яким первісний кредитор отримав за договором про відступлення права вимоги № 28/02/23-01 від 28.02.2023 (укладений між Товариством з обмеженою відповідальністю "ЮА Коалтрейдкомпані" та ТОВ "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська").
За цим договором новий кредитор отримує право замість первісного кредитора вимагати від боржника належного виконання ним зобов`язань за основним договором в частині повернення суми коштів з передоплати товару в розмірі 475 380,00 грн, яку ТОВ "Гранойл" зобов`язується повернути вже новому кредитору у валюті українська гривня, у строки, передбачені основним договором або домовленістю з новим кредитором (пункт 1.2. договору).
Згідно з пунктом 1.3. договору право вимоги за основним договором, що відступається згідно даного договору, переходить до нового кредитора з моменту підписання цього договору.
Відповідно до пунктів 2.1.-2.2. договору вартість відступлення права вимоги, у відповідності до положень даного договору, становить 475 380,00 грн. Зазначену вище суму новий кредитор повинен сплати первісному кредитору за відступлення останнім на його користь права вимоги до ОВ "Гранойл", що передбачене пунктом 1.2. цього договору.
Отже, у результаті укладення договорів про відступлення права вимоги від 01.03.2023 № 01/03/23-01 та від 01.03.2023 № 01/03/23-02, з урахуванням пунктів 1.3. договорів щодо моменту набуття права вимоги, ТОВ "Дрестецкомпанія" набуло від ТОВ "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська" право вимоги до ТОВ "Гранойл" за договором поставки № 1/10-10-22 від 10.10.2022 на суму 1350 008,00 грн та за договором поставки № 1/17-10-22 від 17.10.2022 на суму 475380,00 грн.
Разом з тим, оплату за придбане право вимоги ТОВ "Дрестецкомпанія" у повному обсязі не було проведено.
За викладених обставин, у подальшому 08.07.2024 між ТОВ "Коалтрейдіндастрі" (новий кредитор) та ТОВ "Коксохімічна збагачувальна фабрика "Воскресенська" (первісний кредитор) укладено договір про відступлення права вимоги № 08/07/24 (а.с. 15-16).
Відповідно до пункту 1.1. вказаного договору первісний кредитор відступає, а новий кредитор приймає на себе право вимоги, що належить первісному кредитору на підставі наступних договорів:
- договору про відступлення права вимоги № 01/03/23-01 від 01.03.2023, укладеного між первісним кредитором та ТОВ "Древстецкомпанія" (а.с. 20), що є заборгованістю останнього перед первісним кредитором зі сплати вартості відступлення права вимоги за наведеним вище договором відступлення права вимоги, в сумі 1 350 008,00 грн;
- договору про відступлення права вимоги № 01/03/23-02 від 01.03.2023, укладеного між первісним кредитором та ТОВ "Древстецкомпанія" (а.с. 21), що є залишком заборгованості останнього перед первісним кредитором зі сплати вартості відступлення права вимоги за наведеним вище договором відступлення права вимоги в сумі 116 554, 41 грн,
внаслідок чого новий кредитор стає кредитором за борговими зобов`язаннями ТОВ "Древстецкомпанія" за наведеними вище основними договорами, та стає кредитором за боргом щодо сплати боржником вартості відступлення прав вимоги згідно наведених вище основних договорів на загальну суму 1 466 562,41 грн, які боржник зобов`язувався сплатити первісному кредитору у валюті українська гривня.
Згідно з пунктом 1.3 договору про відступлення права вимоги від 08.07.2024 №08/07/24, право вимоги, що відступається, переходить до ТОВ "Коалтрейдіндастрі" з моменту підписання договору.
Отже, за результатами укладення договору від 08.07.2024 № 08/07/24 ТОВ "Коалтрейдіндастрі" набув право вимоги до ТОВ "Древстецкомпанія" за договорами про відступлення права вимоги від 01.03.2023 №01/03/2023-01 та від 01.03.2023 №01/03/2023-02 на загальну суму 1 466 562, 41 грн.
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства грошове зобов`язання - зобов`язання боржника сплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового правочину (договору) та на інших підставах, передбачених законодавством України.
Таким чином, у сукупності загальний розмір обґрунтованих, правомірно нарахованих та підтверджених доказами вимог ініціюючого кредитора до боржника становить 3 313 952,83 грн (1 847 390, 42 грн + 1 466 562,41 грн).
Зобов`язання боржника перед ініціюючим кредитором на суму 3 313 952,83 грн основного боргу виникли на підставах, передбачених законодавством України та не виконані боржником станом на дату проведення підготовчого засідання. Боржником визнано вимоги ініціюючого кредитора у повному обсязі, не надано доказів наявності іншого розміру заборгованості перед кредитором чи погашення заборгованості.
Відповідно частини 5 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства за результатами розгляду заяви про відкриття провадження у справі та відзиву боржника господарський суд постановляє ухвалу про відкриття провадження у справі; відмову у відкритті провадження у справі.
Згідно з частиною 6 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства господарський суд відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо вимоги кредитора свідчать про наявність спору про право, який підлягає вирішенню у порядку позовного провадження; вимоги кредитора (кредиторів) задоволені боржником у повному обсязі до підготовчого засідання суду.
Представленими доказами підтверджується обґрунтованість вимог ініціюючого кредитора та неспроможність боржника виконати свої грошові зобов`язання перед ініціюючим кредитором протягом встановленого для їх погашення строку.
Судом з`ясовано наявність підстав для відкриття провадження у справі про банкрутство, перевірено обґрунтованість вимог ініціюючого кредитора, вжиття ним заходів щодо примусового стягнення вимог в порядку виконавчого провадження.
Боржник відповідає законодавчому визначенню юридичної особи, яка неспроможна виконати свої грошові зобов`язання перед кредитором не інакше, як через застосування відповідних судових процедур банкрутства до боржника.
Згідно з частиною 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про: відкриття провадження у справі про банкрутство; визнання вимог кредитора та їх розмір; введення мораторію на задоволення вимог кредиторів; введення процедури розпорядження майном; призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати; вжиття заходів щодо забезпечення вимог кредиторів шляхом заборони боржнику та власнику майна (органу, уповноваженому управляти майном) боржника приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмети застави; строк подання розпорядником майна до господарського суду відомостей про результати розгляду вимог кредиторів, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду; дату попереднього засідання суду, яке має відбутися не пізніше 70 календарних днів, а в разі великої кількості кредиторів - не пізніше трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду; строк проведення розпорядником майна інвентаризації майна боржника, який не може перевищувати двох місяців, а в разі значного обсягу майна - трьох місяців після дати проведення підготовчого засідання суду.
За викладених обставин, враховуючи положення статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства щодо черговості задоволення вимог кредиторів, господарський суд прийшов до висновку відкрити провадження у справі про банкрутство ТОВ "Древстецкомпанія"; ввести мораторій на задоволення вимог ТОВ "Древстецкомпанія"; ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів; визнати вимоги ініціюючого кредитора - ТОВ "Коалтрейдіндастрі" до боржника на суму 3 313 952,83 грн з віднесенням вказаної заборгованості до четвертої черги задоволення вимог кредиторів боржника.
За подання до Господарського суду Житомирської області заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство "Коалтрейдіндастрі" сплачено 30280,00 грн судового збору, що підтверджується платіжною інструкцією № 241 від 24.07.2024 (а.с. 7).
Таким чином, на підставі статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у сумі 30280,00 грн, сплачений ТОВ "Коалтрейдіндастрі" за подання до господарського суду заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство, покладається на боржника, та підлягає включенню до першої черги задоволення вимог кредиторів боржника.
Також, враховуючи авансування грошової винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень на суму 72000,00 грн, проведене ініціюючим кредитором на депозитний рахунок суду, що підтверджується платіжною інструкцією від 24.07.2024 № 242 (а.с. 6), суд дійшов висновку покласти на боржника та включити до першої черги задоволення вимог кредиторів боржника 72000,00 грн авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень.
Згідно з частиною 8 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства, в ухвалі про відкриття провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру його винагороди та джерела її сплати.
Законом України від 05.06.2020 № 686-ІХ "Про внесення змін до Кодексу України з процедур банкрутства" доповнено Прикінцеві та перехідні положення Кодексу України з процедур банкрутства пунктом 2-1, відповідно до якого встановлено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією у разі відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) здійснюється з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом.
Заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), крім відомостей, передбачених частиною першою статті 34, частиною другою статті 116 цього Кодексу, повинна містити пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією.
Ініціюючий кредитор або боржник - фізична особа додає до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) заяву арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, про участь у справі, яка повинна відповідати вимогам, встановленим частиною третьою статті 28 цього Кодексу.
Господарський суд, відкриваючи провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), призначає арбітражного керуючого, зазначеного в абзаці другому цього пункту, розпорядником майна або керуючим реструктуризацією.
У разі якщо заява ініціюючого кредитора або боржника - фізичної особи про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не містить пропозиції щодо кандидатури арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією або до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) не додано заяви цього арбітражного керуючого про участь у справі, або з підстав, визначених частиною третьою статті 28 цього Кодексу, цього арбітражного керуючого не може бути призначено розпорядником майна або керуючим реструктуризацією, або заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство подано боржником - юридичною особою, призначення арбітражного керуючого для виконання повноважень розпорядника майна або керуючого реструктуризацією здійснюється господарським судом самостійно з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих України, у порядку, що діяв до дня введення цього Кодексу в дію, шляхом застосування автоматизованої системи.
Судом встановлено, що заява ТОВ "Коалтрейдіндастрі" про відкриття провадження у справі про банкрутство містить пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого Шевченка В.Є. для виконання повноважень розпорядника майна.
Частиною 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрута встановлено, що розпорядником майна, керуючим реструктуризацією, керуючим санацією, ліквідатором, керуючим реалізацією не можуть бути призначені арбітражні керуючі:
1) які є заінтересованими особами у цій справі;
2) які здійснювали раніше управління цим боржником - юридичною особою, крім випадків, коли з дня відсторонення від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років;
3) яким відмовлено в допуску до державної таємниці, якщо такий допуск є необхідним для виконання обов`язків, визначених цим Кодексом;
4) які мають конфлікт інтересів;
5) які здійснювали раніше повноваження приватного виконавця щодо примусового виконання судових рішень або рішень інших органів (посадових осіб), у яких боржник був стороною виконавчого провадження;
6) які є близькими особами боржника - фізичної особи.
До призначення арбітражним керуючим особа повинна подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до осіб, зазначених у цій частині.
Судом встановлено, що від запропонованого ініціюючим кредитором арбітражного керуючого Шевченка В.Є. надійшла заява про участь у справі (т. 1 а.с. 28-32).
Перевіривши кандидатуру арбітражного керуючого Шевченка Є.М. на відповідність вимогам частини 3 статті 28 Кодексу України з процедур банкрутства, у тому числі включення арбітражного керуючого до Єдиного реєстру арбітражних керуючих, судом встановлено відповідність вказаного арбітражного керуючого зазначеним вимогам.
Враховуючи відсутність обставин, які б зумовили неможливість призначення розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є., пропозицію про призначення якого надано ініціюючим кредитором та яким подано заяву про участь у справі, господарський суд дійшов висновку задовольнити заяву арбітражного керуючого Шевченка В.Є. на участь у справі про банкрутство; призначити розпорядником майна боржника - ТОВ "Древстецкомпанія" арбітражного керуючого Шевченка В.Є.
Зважаючи на викладене, господарський суд вважає за необхідне призначити попереднє засідання суду.
Керуючись статтями 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, статтями1,28,30,36, 39,41,44, пунктом 2-1 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства,-
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978).
2. Визнати вимоги ініціюючого кредитора - Товариства з обмеженою відповідальністю "Коалтрейдіндастрі" (49000, м. Дніпро, вул. Шевченка, буд. 59, офіс 18-1, ідентифікаційний код 42027119) до боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978) на суму 3313952,83 грн (четверта черга), 30280,00 грн судового збору (перша черга), 72000,00 грн сума авансування винагороди арбітражному керуючому за три місяці виконання повноважень (перша черга).
3. Ввести мораторій на задоволення вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978).
4. Ввести процедуру розпорядження майном боржника строком на сто сімдесят календарних днів.
5. Задовольнити заяву арбітражного керуючого Шевченка В.Є. про участь у справі.
6. Призначити розпорядником майна боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978) арбітражного керуючого Шевченка Віталія Євгеновича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №1231, видане 24.07.2013, ідентифікаційний номер 3048721699, поштова адреса: 49008, м. Дніпро, вул. Театральна, 2) за його згодою.
7. Встановити арбітражному керуючому Шевченку В.Є. основну грошову винагороду за виконання повноважень розпорядника майна Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" у розмірі трьох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень.
Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі.
У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявниками коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
8. Оприлюднити повідомлення про відкриття Господарським судом Житомирської області провадження у справі № 906/846/24 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, Житомирська область, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978), текст якого додається.
9. Заборонити власнику майна (органу уповноваженому управляти майном) боржника та боржнику приймати рішення щодо ліквідації, реорганізації боржника, а також відчужувати основні засоби та предмет застави.
10. Справу до розгляду в попередньому засіданні суду призначити на "12" листопада 2024 р. о 11:00 год, у приміщенні Господарського суду Житомирської області, зал судових засідань 509.
11. Розпоряднику майна боржника Шевченку В.Є.:
11.1. надати до господарського суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, в строк, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду;
11.2. скласти реєстр вимог кредиторів та подати його на затвердження до господарського суду в строк, який не може перевищувати одного місяця та 20 днів після дати проведення підготовчого засідання суду;
11.3. разом з боржником організувати та забезпечити проведення інвентаризації усіх активів боржника, у тому числі встановити обсяг майна, що підлягає обов`язковій реєстрації, та визначити його вартість; документально оформлені результати проведеної інвентаризації та визначення вартості майна боржника подати у наступне судове засідання;
11.4 проаналізувати фінансово-господарську діяльність, інвестиційне становище боржника та його становище на ринках; вчинити дії щодо виявлення ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, незаконних дій у разі банкрутства, докази чого надати у наступне судове засідання;
11.5 надавати до суду не рідше одного разу на місяць звіт про свою діяльність з моменту призначення;
11.6 надати до господарського суду у термін до 14.10.2024:
- докази звернення з відповідною заявою до органу реєстрації для внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є.;
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань з внесеними до нього відомостями щодо розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є.;
- докази обсягу активів, які належать банкруту на праві власності, користування, повного господарського відання, зокрема, відповідні офіційні документи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Державного підприємства "Український інститут промислової власності", Регіонального сервісного центру МВС у Житомирській області, Державної служби України з безпеки на транспорті, Державної авіаційної служби України, територіального органу Державної служби праці України у Житомирській області (щодо наявності/відсутності підіймальних споруд та котлів, об`єктів підвищеної небезпеки, великотонажних автомобілів, технологічних транспортних засобів, що не підлягають експлуатації у вулично-дорожній мережі, трубопроводів, об`єктів нафтогазового комплексу, ділянок надр, наданих для експлуатації та будівництва підземних споруд), Житомирської митниці ДПС України, інспекції Державного архітектурно-будівельного контролю (щодо наявності/відсутності дозволу на виконання будівельних робіт та переліку замовника будівництва), територіального органу Держгеокадастру у Житомирській області, Державного космічного агентства України, Головного управління Держпродспоживслужби у Житомирській області, ПАТ "Укрзалізниця" (щодо зареєстрованих вантажних вагонів);
- письмову довідку з документальним підтвердженням щодо дебіторської заборгованості боржника;
- докази наявності/відсутності у боржника відокремлених підрозділів;
- додаткові докази про наявність/відсутність у банкрута майна на праві власності/користування;
- письмові пояснення, підтвердженні відповідними доказами, щодо наявності чи відсутності відносно боржника (посадових осіб боржника) кримінального провадження за частиною 2 статті 240-1 Кримінального кодексу України (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину).
12. Товариству з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія":
12.1 надати розпоряднику майна на його вимогу необхідні документи для підготовки аналізу фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках;
12.2 надати розпоряднику майна на його вимогу необхідні документи для проведення інвентаризації та представити майно;
12.3 надати до господарського суду у термін до 14.10.2024 письмові пояснення, підтвердженні відповідними доказами, щодо наявності чи відсутності відносно боржника (посадових осіб боржника) кримінального провадження за частиною 2 статті 240-1 Кримінального кодексу України (незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину)
13. Головному управлінню ДПС у Житомирській області у термін до 26.10.2024 надіслати господарському суду докази проведення позапланової перевірки боржника на підставі підпункту 78.1.7 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України.
14. Виконавчому комітету Коростенської міської ради в термін до 26.10.2024 надати суду належним чином засвідчені копії матеріалів реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія" (11500, м. Коростень, вул. Кемського Сергія, 68, ідентифікаційний код 41956978).
15. Копію ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог частини 15 статті 39 Кодексу України з процедур банкрутства надіслати на адреси: Товариства з обмеженою відповідальністю "Коалтрейдіндастрі", Товариства з обмеженою відповідальністю "Древстецкомпанія", розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Шевченка В.Є., Головного управління ДПС у Житомирській області, Коростенського міськрайонного суду Житомирської області, Коростенського відділу державної виконавчої служби у Коростенському районі Житомирської області Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції, Першої Коростенської державної нотаріальної контори, Центру надання адміністративних послуг виконавчого комітету Коростенської міської ради, Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Житомирській області, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Виконавчого комітету Коростенської міської ради, Публічного акціонерного товариства "Розрахунковий центр з обслуговування договорів на фінансових ринках".
Учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку визначеному статтею 197 Господарського процесуального кодексу України.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/sud5007/
Ухвала господарського суду набирає законної сили 26.09.2024.
Ухвала господарського суду може бути оскаржена до Північно-західного апеляційного господарського суду в порядку та строки, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, передбачених Кодексом України з процедур банкрутства.
Повний текст ухвали складено та підписано 27.09.2024
Суддя Костриця О.О.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121921211 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні