Ухвала
від 26.09.2024 по справі 910/11818/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

26.09.2024Справа № 910/11818/24

Господарський суд міста Києва у складі судді Блажівської О.Є., розглянувши заяву Товариство з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" про забезпечення позову до подачі позовної заяви

за позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД"

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІНОТІТ"

про стягнення грошових коштів, набутих без достатньої підстави, -

ВСТАНОВИВ:

25.09.2024 через систему «Електорнний суд» Товариство з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" звернулося до Господарського суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до подачі позовної заяви, в якій просить суд вжити заходи забезпечення позову до подачі позовної заяви шляхом накладення арешту на грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "ТІНОТІТ" (код ЄДРПОУ 44914265) в межах суми стягнення 33 698 250,00 грн. (тридцять три мільйони шістсот дев`яносто вісім тисяч двісті п`ятдесят гривень), які знаходяться на всіх рахунках Відповідача у всіх банківських та інших фінансово-кредитних установах.

Згідно автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.09.2024 дану заяву передано судді Блажівській О.Є.

До даної заяви заявником було додано, в якості додатків, серед яких на арк. 11 зазначено копію ордеру та інші додатки, відповідно до норми п. 7 ч. 1 ст. 139 ГПК України, а саме: копію платіжного документу про сплату судового збору; копію договору поставки нафтопродуктів № 2305 від 23.05. 2024; копію рахунку № 409 від 28.05.2024; копію таблиці з платежами; копії платіжних інструкцій (19 шт.); роздруківку відомостей з Єдиного реєстру акцизних накладних; інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 20.09.2024; роздруківку з сервісу YouControl; копію повідомлення про відмову від 09.09.2024 (номер 6502200711260); копію доказів надіслання повідомлення відповідачу (номер 6502200711260).

Розглядаючи заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" забезпечення позову до подання позовної заяви, проаналізувавши норми господарського процесуального законодавства України, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 136 ГПК України забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду, а також з інших підстав, визначених законом.

Частиною першою статті 138 ГПК України заява про забезпечення позову подається:

1) до подання позовної заяви - за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом для відповідного позову, або до суду за місцезнаходженням предмета спору - якщо суд, до підсудності якого відноситься справа, визначити неможливо;

2) одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом;

3) після відкриття провадження у справі - до суду, у провадженні якого перебуває справа.

Згідно ч. 1 ст. 139 ГПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адресу електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову;

4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності;

5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник;

6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення;

7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 139 ГПК України якщо заява про забезпечення позову подається до відкриття провадження у справі, в такій заяві додатково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) інших осіб, які можуть отримати статус учасника справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти.

Реєстраційний номер облікової картки платника податків або паспортні дані інших сторін - фізичних осіб, що не є підприємцями, вказуються у випадку, якщо вони відомі заявнику.

Відповідно до ч. 1 ст. 58 Господарського процесуального кодексу України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Таким чином за змістом наведеної норми до суду може звернутись особа, яка діє через керівника, інша уповноважена особа відповідно до закону, статуту, положення, трудового договору (контракту) (самопредставництво юридичної особи) або адвокат.

Частиною 1 ст. 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правничої допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правничої допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Згідно з ч. 4 ст. 60 Господарського процесуального кодексу України повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: 1) довіреністю; 2) ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"; 3) дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до Закону України "Про безоплатну правничу допомогу".

З матеріалів поданої Товариством з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви вбачається, що від імені заявника її підписано та подано до Господарського суду міста Києва адвокатом Назарець Дмитром Анатолійовичем.

На підтвердження повноважень адвоката на підписання заяви про забезпечення позову до подання позовної заяви, відповідно до чинного законодавства додано ордер серії АА №1262198 від 06.03.2024 на надання правничої (правової) допомоги у будь-яких господарських судах всіх інстанцій, в т.ч. у апеляційних господарських судах та у Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду.

Згідно з частиною 2 статті 26 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність" ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правничої допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.

У пункті 12 Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги у новій редакції, затвердженого рішенням Ради адвокатів України Національної асоціації адвокатів України №41 від 12.04.2019 (із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від 14 лютого 2020 року № 29; із змінами, внесеними рішенням Ради адвокатів України від 17 листопада 2020 року № 118) наведено перелік реквізитів, які містить ордер, зокрема ордер містить "12.4) Назву органу, у якому надається правова допомога адвокатом із зазначенням, у випадку необхідності, виду адвокатської діяльності відповідно до статті 19 Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Системний аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що законодавець чітко встановив, що в ордері повинно бути зазначено орган, в якому надається правова допомога, зокрема в графі "Назва органу, в якому надається правова допомога".

Отже, в ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган, а конкретна назва такого органу, зокрема суду.

До суду - Господарського суду міста Києва з заявою про забезпечення позову до подачі позовної заяви звернувся представник заявника (Товариства з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД") Назарець Дмитро Анатолійович, яким всупереч вимогам в ордері зазначено, що правова допомога надається «у будь-яких господарських судах всіх інстанцій, в т.ч. у апеляційних господарських судах та у Касаційному господарському суду у складі Верховного Суду».

Суд зазначає, що Указом Президента України "Про утворення апеляційних господарських судів та затвердження мережі господарських судів України" від 11.07.2001 реформовано арбітражний суд міста Києва у господарський суд міста Києва.

Аналогічна правова позиція щодо зазначення в ордері на надання правової допомоги конкретної назви суду викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 05.06.2019 у справі № 9901/847/18, ухвалах Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 15.08.2019 у справі №915/1301/19, від 16.12.2019 у справі №5023/1702/12, від 03.02.2020 у справі №923/265/19, від 17.08.2020 у справі № 911/2636/19, а також у постанові Третьої судової палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у справі № 591/6387/21 від 19.08.2024.

А отже, наданий представником заявника ордер серії АА №1262198 від 06.03.2024 не приймається судом у якості належного та допустимого доказу на підтвердження повноважень адвоката Назарець Дмитром Анатолійовичем на підписання заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" про забезпечення позову до подачі позовної заяви, з підстав не зазначення конкретної назви органу (суду), в якому надається правова допомога.

Частиною сьомою ст. 140 ГПК України передбачено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 139 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи викладене, заява Товариства з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" про забезпечення позову до подання позовної заяви підлягає поверненню

Керуючись статтями 136, 139, 140, 233-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "CТЕЙЛЕД" про забезпечення позову до подання позовної заяви повернути заявнику.

2. Згідно з положеннями статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили негайно після її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня її складання.

Суддя Оксана БЛАЖІВСЬКА

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121921366
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11818/24

Ухвала від 26.09.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні