Ухвала
від 27.09.2024 по справі 911/2401/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Симона Петлюри, 16/108, м. Київ, 01032, тел. (044) 235-95-51, е-mail: inbox@ko.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

"27" вересня 2024 р. Справа № 911/2401/24

Господарський суд Київської області у складі судді Яреми В.А., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський

до JWE-BANSS GmbH

про стягнення 94 610,50 євро, що еквівалентно 4 275 070,05 гривень

установив:

До Господарського суду Київської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський до JWE-BANSS GmbH про стягнення 94 610,50 євро, що еквівалентно становить 4 092 850,23гривень.

Ухвалою Господарського суду Київської області від 16.09.2024 у справі №911/2401/24 залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський без руху, постановлено виявлені недоліки усунути протягом десяти днів з дня вручення зазначеної ухвали.

19.09.2024 та 24.09.2024 через канцелярію Господарського суду Київської області від Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський надійшли заяви від 18.09.2024 та 23.09.2024, згідно яких позивач надав пояснення щодо виявлених судом недоліків та документи на підтвердження таких пояснень.

Так, згідно заяви, що надійшла до суду 19.09.2024, позивач просить вважати правильною заявлену до стягнення суму - 94 610,50 євро, що в еквіваленті на 22.07.2024 становить 4 275 070,05 грн.

Відповідно до приписів ст. ст. 174, 176 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

За відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

З огляду наведеного суд дійшов висновку про прийняття до розгляду позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський, з урахуванням пояснень щодо розміру заявлених до стягнення коштів, та відкриття провадження у справі.

Відповідно до ст. 12, 181 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: наказного провадження; позовного провадження (загального або спрощеного).

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Беручи до уваги характер спірних правовідносин, зважаючи на заявлені позивачем у даному спорі вимоги та ціну позову, суд дійшов висновку, що справа за відповідно поданим позовом підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження з призначенням її до розгляду у підготовчому засіданні.

Згідно частини 5 статті 13, частин 1, 2 статті 120 ГПК України з метою дотримання принципу змагальності сторін при здійсненні судочинства господарський суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.

Суд повідомляє учасників справи про дату, час і місце судового засідання чи вчинення відповідної процесуальної дії, якщо їх явка не є обов`язковою, або викликає учасників справи в судове засідання, якщо суд визнає їх явку обов`язковою.

Згідно ст. ст. 365, 367 ГПК України іноземні особи мають такі самі процесуальні права та обов`язки, що і громадяни України та юридичні особи, створені за законодавством України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

У разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Згідно ч. 3 ст. 368 ГПК України судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

Так, відповідачем у цій справі згідно поданої позовної заяви є іноземна особа - JWE-BANSS GmbH (35216, Deutschland, Biedenkopf, Industriestrabe, 4, Handelsregister HRB 7891).

Так, Федеративна Республіка Німеччина є учасником Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15.11.1965 в м. Гаага, до якої приєдналась Україна згідно з Законом України "Про приєднання України" до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах" від 19.10.2000 №2052-ІІІ.

Відповідно до статей 1-3, 5 вказаної Конвенції, передбачено, ця Конвенція застосовується у цивільних та комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходят від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей.

До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.

Центральний Орган запитуваної Держав власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої цієї статті, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної Держави.

З розміщеної на офіційному сайті Гаазької конференції з міжнародного приватного права https://www.hcch.net/ інформації стосовно Федеративної Республіки Німеччини слідує, що прохання про вручення надсилаються до Центрального Органу землі, де прохання необхідно виконати.

З матеріалів позовної заяви слідує, що місцезнаходженням відповідача є місто Biedenkopf, яке відноситься до землі Гессен (Hessen), Центральним органом якої згідно інформації на офіційному сайті Гаазької конференції є Prasident des Oberlandesgerichts Frankfurt am Main (Zeil 42 60313 Frankfurt am Main).

Ураховуючи викладене, з метою належного повідомлення відповідача про дату, час та місце підготовчого засідання у цій справі та вручення йому судових документів, суд дійшов висновку про необхідність звернення з судовим дорученням до компетентного органу Федеративної Республіки Німеччини в землі Гессен - Prasident des Oberlandesgerichts Frankfurt am Main (Zeil 42 60313 Frankfurt am Main) у порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965.

З метою направлення судового доручення про надання правової допомоги щодо вручення документів відповідачу у цій справі, суд дійшов висновку про зобов`язання позивача здійснити переклад на німецьку мову:

- поданої до суду з метою усунення недоліків позову заяви від 18.09.2024 з додатком;

- ухвали Господарського суду Київської області від 27.09.2024 у справі №911/2401/24;

- судового доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів та виклику (повідомлення) про день судового розгляду, короткого викладу документа, що підлягає врученню, та надати суду нотаріально засвідчений переклад вказаних документів у трьох примірниках.

Вказані документи слід надати до суду безпосередньо через канцелярію або надіслати засобами поштового зв`язку.

Письмові пояснення та всі наявні документи на підтвердження правової позиції з метою розгляду справи суд пропонує учасникам справи подавати в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку.

Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 228 Господарського процесуального кодексу України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку звернення із судовим дорученням про надання правової допомоги або вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

У зв`язку з необхідністю звернення з судовим дорученням до компетентного органу Республіки Казахстан, з метою належного повідомлення відповідача про дату, час та місце підготовчого засідання у цій справі, суд дійшов висновку про зупинення провадження у справі №911/2401/24.

Керуючись ст. ст. 12, 181, 174, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

постановив:

1. Прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю МК Антонівський та відкрити провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

2. Призначити на 24 березня 2025 року о 10:00 підготовче засідання, що відбудеться в приміщенні Господарського суду Київської області за адресою: м. Київ, вул. С. Петлюри, 16/108.

3. Викликати у підготовче засідання представників учасників справи.

4. Позивач вправі надати суду у письмовій формі у строк до 24.03.2025: додаткові докази по справі (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних доказів іншій стороні; заяви та клопотання, які відповідно до ст. 182 ГПК України мають бути вирішені у підготовчому засіданні (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних заяв та/чи клопотань на адресу іншої сторони.

5. Витребувати у відповідача документи, що підтверджують його правосуб`єктність за законодавством Федеративної Республіки Німеччини.

6. Протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідач вправі надати суду у письмовій формі відзив на позов, а також у строк до 24.03.2025 - заяви та клопотання, які відповідно до ст. 182 ГПК України мають бути вирішені у підготовчому засіданні (за наявності) разом з доказами направлення копій вказаних заяв та/чи клопотань на адресу іншої сторони.

7. Довести до відома учасників справи, що у разі подання до суду заяв по суті, зокрема відзиву, відповіді на відзив та/або клопотань з процесуальних питань, до таких заяв та клопотань додаються докази надсилання (надання) їх копій та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

8. Роз`яснити учасникам справи, що згідно приписів ст. 118 Господарського процесуального кодексу України: право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку; заяви, скарги і документи, подані після закінчення процесуальних строків, залишаються без розгляду, крім випадків, передбачених цим Кодексом.

9. Зобов`язати позивача здійснити переклад на німецьку мову:

- поданої до суду з метою усунення недоліків позову заяви від 18.09.2024 з додатком;

- ухвали Господарського суду Київської області від 27.09.2024 у справі №911/2401/24;

- судового доручення про вручення документів, підтвердження про вручення документів та виклику (повідомлення) про день судового розгляду, короткого викладу документа, що підлягає врученню.

10. Зобов`язати позивача надати суду нотаріально засвідчений переклад вказаних документів у трьох примірниках безпосередньо через канцелярію або надіслати засобами поштового зв`язку.

11. Після отримання від позивача належним чином засвідченого перекладу документів, зазначених у пункту 9 цієї ухвали, звернутись у порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, до Prasident des Oberlandesgerichts Frankfurt am Main (Zeil 42 60313 Frankfurt am Main) із судовим дорученням про вручення документів відповідачу у цій справі - JWE-BANSS GmbH (35216, Deutschland, Biedenkopf, Industriestrabe, 4, Handelsregister HRB 7891).

12. Повідомити учасників справи про можливість:

- надавати суду всі необхідні документи (заяви, пояснення, клопотання тощо) в електронному вигляді, із застосуванням електронного цифрового підпису, на електронну адресу суду, у тому числі через на електронну адресу суду через особистий кабінет в системі Електронний суд, поштою або дистанційними засобами зв`язку;

- отримати інформацію в справі, що розглядається, на вебсторінці офіційного вебпорталу судової влади у мережі Інтернет за адресою: ko.arbitr.gov.ua/sud5012/.

13. Зупинити провадження у справі №911/2401/24.

Ухвала складена та підписана 27.09.2024, набирає законної сили з моменту її підписання суддею відповідно до ч. 2 ст. 235 ГПК України та в частині прийняття позову до розгляду і відкриття провадження у справі оскарженню окремо від рішення суду не підлягає відповідно до ч. 2 ст. 254, ст. 255 ГПК України, тоді як в частині зупинення провадження у справі така ухвала може бути оскаржена у апеляційному порядку до Північного апеляційного господарського суду протягом десяти днів з моменту її складення у відповідності до ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя В.А. Ярема

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121921466
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/2401/24

Ухвала від 27.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

Ухвала від 16.09.2024

Господарське

Господарський суд Київської області

Ярема В.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні