У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 вересня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/920/24 Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянув матеріали позовної заяви від 20.09.2024 № 146 у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо комерційне підприємство «Десна», вул. Привокзальна, 12Б, м. Семенівка, Чернігівська область, 15400;
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Док-1»,
вул. Бібліотечна, 12, м. Корюківка, Чернігівська область, 15300;
предмет спору: про стягнення боргу в сумі 120000,00 грн
УСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Виробничо комерційне підприємство «Десна» (далі ТОВ ВКП «Десна») звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Док-1» (далі - ТОВ «Док-1») про стягнення боргу в сумі 120000,00 грн за товар, поставлений за договором від 11.01.2020 № 11/01/2020.
Суд дослідив матеріали позовної заяви від 20.09.2024 № 146, вважає за необхідне залишити їх без руху, врахувавши наступне.
За частиною 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України (далі ГПК України) до позовної заяви додаються документи на підтвердження направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Відповідно до частини 1 статті 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Належними доказами надсилання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є розрахунковий документ (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), виданий відправникові оператором поштового зв`язку при прийнятті реєстрованого поштового відправлення для пересилання та опис вкладення до цього листа, з якого вбачається які саме документи направлені на адресу відповідачу.
До позовної заяви від 20.09.2024 б/н на підтвердження направлення засобами поштового зв`язку відповідачу копії позовної заяви з доданими до неї документами надані фіскальний чек та накладна № 1540002020392, датовані 20.09.2024, натомість, за відсутності опису вкладення в цінний лист, суд позбавлений можливості встановити які документи направлені зазначеному адресату.
За висновком суду, заявник не виконав процесуальних обов`язків щодо направлення іншому учаснику справи копії позовної заяви з додатками, що надійшли до суду.
Частиною 3 статті 162 ГПК України встановлені загальні вимоги до змісту позовної заяви, за пунктами 3, 5, 8 якої позовна заява повинна містити: обґрунтований розрахунок сум, що стягується чи оспорюється; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).
Відповідно до частини 2 статті 80 цього Кодексу позивач, особи, яким законом надане право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом з поданням позовної заяви.
Натомість обґрунтований розрахунок сум, що стягуються, до матеріалів позовної заяви не доданий.
У позовній заяві не наведений перелік спірних видаткових та товарно-транспортних накладних, на підставі яких у відповідача виник борг перед позивачем.
Мотивуючи позов, заявник повідомляє, що ним на підставі письмового договору поставлений відповідачу товар загальною вартістю 367200,00 грн, у рахунок вартості якого останнім сплачені кошти в сумі 247200,00 грн, проте, додані до позовної заяви документи первинного бухгалтерського обліку (видаткові та товарно-транспорті накладні), а також документи податкової звітності не підтверджують факт вчинення сторонами господарської операції на вказану суму. Так само не підтверджені операції з часткового розрахунку відповідачем за отриманий товар на вказану в позові суму.
Суд звертає увагу позивача, що долучені до матеріалів позовної заяви письмові докази не засвідчені належним чином та не можуть бути розцінені як належні докази в справі.
Заявником не дотримані вимоги п. 5.26. ДСТУ 4163:2020 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів (затверджений наказом Державного підприємства Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості від 01.07.2020 № 144).
Завіряти документи слід із зазначенням назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, з відміткою "Згідно з оригіналом", засвідченою печаткою, дати засвідчення копії.
Суддя, встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1 статті 174 ГПК України).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви в строк, установлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (частина 3 статті 174 ГПК України).
З огляду на зазначене, позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачу строк у 10 календарних днів з дня її вручення, для усунення установлених недоліків шляхом подання: доказів на підтвердження направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами (з їх повним переліком); обґрунтованого розрахунку суми боргу, з зазначенням переліку спірних видаткових та товарно-транспортних накладних, на підставі яких обліковується прострочена заборгованість в сумі 120000,00 грн; спірні видаткові накладні надати до суду (в разі їх відсутності в матеріалах, доданих заявником до позовної заяви); засвідчити надані до суду документи з урахуванням вимог ДСТУ 4163:2020.
Керуючись статтями 6, 42, 162, 164, 174, 176, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу, протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту отримання даної ухвали (в тому числі засобами електронного зв`язку), усунути виявлені недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до статті 176 ГПК України, в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 27.09.2024.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя Романенко А.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121921962 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні