Справа № 930/2982/21
Провадження №2/930/16/24
УХ ВА ЛА
18.09.2024 року м. Немирів
Немирівський районний суд Вінницької області в складі:
головуючої судді Войницької Т.Є.
за участі секретаря судового засідання Загребельного О.С.
розглянувши в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом представникапозивача ОСОБА_1 -адвоката ПримаковоїВалентини Валентинівнидо Товаристваз обмеженою відповідальністю "Агрокомплекс" "Немирів"про усуненняперешкод вкористуванні земельнимиділянками шляхом витребування земельнихділянок,-
В С Т А Н О В И В :
У провадженні Немирівського районного суді Вінницької області на розгляді перебуває справа за позовом представникапозивача ОСОБА_1 -адвоката Примакової Валентини Валентинівнидо Товаристваз обмеженоювідповідальністю "Агрокомплекс" "Немирів"про усунення перешкод вкористуванні земельнимиділянками шляхомвитребування земельних ділянок.
22.01.2024 ухвалою суду закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті.
Представникпозивача -адвокат Примакова В.В. в судове засідання не з`явилася, надала судузаяву пропроведення засіданнябез їїучасті, заявила клопотання про повернення до підготовчого провадження з метою зміни предмета позову для забезпечення в повній мірі захисту порушених прав позивача.
Представниквідповідача -адвокат Кришталь О.О. в судове засідання не з`явився, надав суду заяву про проведення засідання без його участі, позовні вимоги не визнає.
Суд, дослідивши матеріали справи, що стосуються вирішення даного клопотання, дійшов наступного висновку.
У пунктах 6, 7 частини другоїстатті 43 ЦПК Українивстановлено, що учасники справи зобов`язані: виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки; виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.
Позовом у процесуальному сенсі є звернення до суду з вимогою про захист своїх прав та інтересів, який складається із двох елементів: предмета і підстави позову.
Предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Аналогічна правова позиція зазначена у постанові Об`єднаної палати Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду від 01 листопада 2021 року у справі № 405/3360/17 (провадження № 61-9545сво21).
Відповідно до пункту 2 частини другоїстатті 49 ЦПК Українипозивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно із частиною третьоюстатті 49 ЦПК Українидо закінчення підготовчого засідання позивач має право змінити предмет або підстави позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до ч.1ст. 189 ЦПК України, завданнями підготовчого провадження є: остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Відповідно до частини другоїстатті 189 ЦПК України, підготовче провадження починається відкриттям провадження у справі і закінчується закриттям підготовчого засідання.
Відповідно до ч.2ст. 200 ЦПК України, за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про:1) залишення позовної заяви без розгляду; 2) закриття провадження у справі; 3) закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.
Цивільним процесуальним кодексом Українине врегульовано питання щодо повернення суду першої інстанції до стадії підготовчого провадження після його закриття.
Відповідно до частини четвертоїстатті 263 ЦПК України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування відповідних норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
В постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду від 12 січня 2022 року у справі N 234/11607/20 (провадження N 61-15126св21), зроблено висновок, що: "при застосуванні процесуальних норм належить уникати як надмірного формалізму, так і надмірної гнучкості, які можуть призвести до скасування процесуальних вимог, встановлених законом. Надмірний формалізм у трактуванні процесуального законодавства визнається неправомірним обмеженням права на доступ до суду як елемента права на справедливий суд згідно зістаттею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод".
Згідно з практикою Верховного Суду, викладеною у постановах від 03.10.2019 у справі № 902/271/18, від 16.02.2021 у справі №922/2115/19, в ухвалі від 22.06.2021 у справі № 923/525/20, постанові від 16.12.2021 у справі № 910/7103/21 суди першої інстанції за наявності певних обставин можуть прийняти рішення про повернення до стадії підготовчого провадження після його закриття для вчинення тих чи інших процесуальних дій, які можуть бути реалізовані лише на стадії підготовчого провадження.
Разом з тим такі обставини мають бути вагомими, оскільки можливість повернення до стадії підготовчого провадження з будь-яких підстав нівелює саме значення стадій процесу: як підготовчого провадження, так і стадії розгляду справи по суті.
Так, з матеріалів справи та клопотання вбачається, що необхідність в уточненні первісних позовних вимог виникла у зв`язку із необхідністю забезпечення в повній мірі захисту порушених прав та інтересів позивача ОСОБА_1 , а також у зв`язку із судовою практикою вирішення судами справ даної категорії, яка змінилася після подання позову ОСОБА_1 .
Враховуючи вищенаведене, з метою проведення всіх підготовчих дій, які необхідні для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті, вчинення яких можливе лише на стадії підготовчого провадження, суд дійшов висновку про необхідність повернення до стадії підготовчого провадження.
Керуючись ст.ст.189,200,260,261 ЦПК України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання представника позивача адвоката Примакової Валентини Валентинівни про повернення до стадії підготовчого провадження у справі за позовом представникапозивача ОСОБА_1 -адвоката ПримаковоїВалентини Валентинівнидо Товаристваз обмеженою відповідальністю "Агрокомплекс""Немирів" про усуненняперешкод в користуванні земельними ділянками шляхом витребування земельнихділянок - задовольнити.
Повернутися до розгляду справи №930/2982/21 у підготовчому провадженні.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її проголошення суддею.
Суддя Т.Є. Войницька
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121924091 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Войницька Т. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні