27.09.2024 Справа №150/517/24
Провадження по справі №2/150/218/24
УХВАЛА
27 вересня 2024 року с. Мазурівка
Суддя Чернівецького районного суду Вінницької області Цимбалюк Л.П., розглянувши клопотання про проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв`язку по цивільній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до фермерського господарства «Борівське» про скасування договору оренди земельної ділянки, -
ВСТАНОВИЛА:
В провадженні Чернівецького районного суду перебуває вище зазначена цивільна справа, судове засідання по якій призначено на 30.09.2024.
Представником позивача Снітко В.А., реалізовуючи право сторони цивільного процесу, передбачене статтею 43 ЦПК України, клопоче про розгляд справи за його участі в режимі відеоконференції з Ямпільським районним судом Вінницької області, подавши відповідну письмову заяву.
При вирішенні клопотання представника позивача щодо здійснення судового розгляду по суті в режимі відеоконференцзв`язку судом береться до уваги наступне.
Відповідно до ч.3 ст.13 ЦПК України учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Заявник, скориставшись своїм правом, передбаченим п.3 ч.1 ст.43 ЦПК України, клопоче про забезпечення проведення судового засідання по справі у режимі відеоконференції.
Відповідно до ч.1 ст.2 ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав і інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором (ч.1 ст.5 ЦПК України).
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.12 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою.
Частина друга статті 212 ЦПК України передбачає, що учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та електронного підпису згідно з вимогами Положення про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положень, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів) (ч.3 ст.212 ЦПК України).
Відповідно до частини четвертої статті 212 ЦПК України ризики технічної неможливості участі в відеоконференції поза межами приміщення суду, переривання зв`язку тощо несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Згідно частини п`ятої статті 212 ЦПК України суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.
Відповідно до частини сьомої статті 212 ЦПК України у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Відповідно до частини восьмої статті 212 ЦПК України копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду негайно надсилається до суду, який зобов`язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Відповідно до частини дев`ятої статті 212 ЦПК України суд, який забезпечує проведення відеоконференції, перевіряє явку і встановлює особи тих, хто з`явився, а також перевіряє повноваження представників.
Чернівецький районний суд Вінницької області має відповідну технічну можливість (наявність обладнання та можливість його використання у визначені день і час).
Таким чином, для забезпечення швидкого та ефективного відправлення правосуддя, а також недопущення порушення розумних строків розгляду справи, забезпечення прав учасників справи брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та враховуючи у Чернівецького районного суду Вінницької області та Ямпільського районного суду Вінницької області технічної можливості забезпечити проведення судових засідань в режимі відеоконференції, з метоюоперативностірозглядусудової справи,вважаю за можливе провести судове засідання, що призначене на 30.09.2024, в режимі відеоконференції з Ямпільським районним судом Вінницької області, за адресою: вул. Свободи, 116 м. Ямпіль Могилів Подільського району Вінницької області, 24500 за участі представника позивача.
На підставі ст., ст.59, 63, 129 Конституції України, керуючись ст., ст.4, 12, 13, 84, 212, 223, 240, 260, 261, 277, 352-355 ЦПК України, суд,-
ПОСТАНОВИЛА:
Розгляд цивільноїсправи №150/517/24за позовною заявою ОСОБА_1 до фермерського господарства «Борівське» про скасування договору оренди земельної ділянки, призначений на 11 годину 00 хвилин 30.09.2024 та всі наступні судові засідання, здійснювати у дистанційному режимі режимі відеоконференції між Чернівецьким районним судом Вінницької області, за адресою: вул. Незалежності, 20, с. Мазурівка Могилів - Подільського району Вінницької області, та Ямпільським районним судом Вінницької області (вул. Свободи, 116 м. Ямпіль Могилів Подільського району Вінницької області, 24500) за участі представника позивача ОСОБА_2 .
Доручити Ямпільському районному суду Вінницької області забезпечити проведення судового засідання у справі в режимі відеоконференції за участю представника позивача ОСОБА_2 з Чернівецьким районним судом Вінницької області о 11 годині 00 хвилин 30 вересня 2024 року та всі наступні судові засідання у даній цивільній справі.
Доручити відповідній службовій особі Ямпільського районного суду Вінницької області перевірити явку, встановити особу того, хто з`явився, а в разі наявності представника також перевірити повноваження як представника.
Використовувані судом і учасниками судового процесу технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку, а також інформаційну безпеку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, здійснювати інші процесуальні права та обов`язки.
Відеоконференцію, у якій беруть участь учасники справи фіксувати за допомогою технічних засобів відео- та звукозапису.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судові рішення, що набрали законної сили, обов`язкові для всіх органів державної влади і органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, посадових чи службових осіб та громадян і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами (ч.1 ст.18 ЦПК України).
Невиконання судового рішення є підставою для відповідальності, встановленої законом.
СУДДЯ: Л.П. ЦИМБАЛЮК
Суд | Чернівецький районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121924181 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: щодо припинення права користування земельною ділянкою, з них |
Цивільне
Чернівецький районний суд Вінницької області
Цимбалюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні