Справа № 295/12561/24
4-с/296/36/24
У Х В А Л А
про залишення скарги без руху
"24" вересня 2024 р. м.Житомир
Суддя Корольовського районного суду м.Житомира Петровська М.В., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ), особа, бездіяльність якої оскаржуються: Корольовський відділ державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (м. Житомир, вул. Леха Качинського, 12А), на дії державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Богунського районного суду м. Житомира зі скаргою, відповідно до змісту якої, просить:
- визнати протиправними дії державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) М. Трохачової щодо закінчення виконавчого провадження №74477522;
- скасувати постанову державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у м. Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) М. Трохачової про закінчення виконавчого провадження від 08.08.2024 року №74477522;
- зобов`язати державного виконавця Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) М. Трохачову поновити виконавче провадження №74477522.
Ухвалою судді Богунського районного суду м. Житомира від 23.08.2024 справу передано на розгляд за підсудністю до Корольовського районного суду м. Житомира.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 19.09.2024 головуючою суддею у справі визначено Петровську М.В. та 20.09.2024 справу передано судді.
Відповідно до пункту 13 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» №6 від 07 лютого 2014 року, скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК України.
У разі відсутності спеціальної норми щодо вирішення певних питань, що виникають при розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб державної виконавчої служби, при розгляді таких скарг мають застосовуватися положення ЦПК України, якими врегульовано аналогічні питання.
Крім того, справи за скаргами на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи посадової особи державної виконавчої служби розглядаються судом за загальними правилами ЦПК України з особливостями, встановленими статтею 450 ЦПК України.
Таким чином, скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, які передбачені положеннями ЦПК України.
Перевіряючи матеріали скарги на відповідність вимогам статей 175 - 177, 183 ЦПК України, суд дійшов висновку, що подана скарга не відповідає вимогам Кодексу, виходячи з наступних підстав.
Відповідно до п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Положеннями пункту 17 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» №6 від 07 лютого 2014 року передбачено, що згідно зі статтею 26 ЦПК сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов`язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги, - як заінтересовані особи.
Згідно ч.1 ст.450 ЦПК України, скарга розглядається за участю стягувача,боржника ідержавного виконавця або іншої посадової особи органу державної виконавчої служби чи приватного виконавця, рішення, дія чи бездіяльність яких оскаржуються.
Всупереч вищевказаним положенням, подана скарга не містить відомостей щодо заінтересованої особи (боржника).
Окрім того, заявнику слід привести у відповідність до вказаних положень статус Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) у цій справі.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене, скаргу слід залишити без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом надання до суду:
- скарги (у примірниках відповідно до кількості учасників справи (з додатками для боржника)) із зазначенням в ній відомостей щодо належного статусу органу виконавчої служби та відомостей щодо заінтересованої особи (боржника), з вказівкою їх повного найменування та інших даних, передбачених положеннями п.2 ч.3 ст.175 ЦПК України.
Керуючись статтями 175-177, 185, 260, 261, 451 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Cкаргу ОСОБА_1 на дії Корольовського відділу державної виконавчої служби у місті Житомирі Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ) - залишити без руху.
Заявнику усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення скарги без руху.
У разі якщо недоліки скарги не будуть усунуті у строк, встановлений судом, скаргу буде повернуто заявнику.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя М. В. Петровська
Суд | Корольовський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121930789 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Інші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) |
Цивільне
Корольовський районний суд м. Житомира
Петровська М. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні