Ухвала
від 28.08.2024 по справі 556/2193/24
ВОЛОДИМИРЕЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа 556/2193/24

Номер провадження 1-в/556/283/2024

У Х В А Л А

іменем України

про заміну невідбутої частини покарання більш м"яким

28.08.2024 року селище Володимирець

Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

представників ДУ "Полицька ВК №76" ОСОБА_4 , ОСОБА_5 ,

засудженого ОСОБА_6 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в селищі Володимирець клопотання начальника ДУ «Полицька ВК (№76)» про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким відносно засудженого ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, раніше не судимого. Засудженого вироком Кіровського районного суду міста Астрахані російської федерації за статтями 30 ч.3, 228 1ч. 4п. «г», 30 ч.3, 228-1 ч.5, 69 ч.2 КК російської федерації до 16 років позбавлення волі з відбуванням покарання у виправній колонії суворого режиму. Зараховано в строк відбування покарання термін перебування під вартою з 26.02.2016 по 22.08.2017 включно.

31.08.2018 ухвалою Марганецького міського суду Дніпропетровської області приведено у відповідність із законодавством України вирок Кіровського районного суду міста Астрахань від 23.08.2017. Вважається засудженим за статтями 15 ч.2, 307 ч.2, 15 ч.2, 307 ч.3, 70 КК України до 16 років позбавлення волі. Зараховано час тримання під вартою з 26.02.2016 по 22.08.2017.

Ухвалою Дніпровського апеляційного суду від 28.11.2019 ухвалу Марганецького міського суду від 31.08.2018 змінено. Вважається засудженим за статтями 15 ч.2, 307 ч.2, 15 ч.2, 307 ч.3, 70 КК України до 15 років позбавлення волі. В решті ухвалу залишено без змін,-

В С Т А Н О В И В :

Адміністрація ДУ «Полицька виправна колонія (№76)» звернулась до суду із клопотанням про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким відносно засудженого ОСОБА_6 ..

В судовому засіданні представник установи відбування покарання підтримав заявлене клопотання та пояснив, що засуджений ОСОБА_7 виключно позитивно характеризується за час відбування покарання, відповідає всім критеріям, які враховуються при застосуванні ст.82 КК України, тому комісія колонії одноголосно прийняла відповідне рішення та клопоче про заміну невідбутої частини покарання більш м"яким.

Засуджений ОСОБА_7 в судовому засіданні підтримав клопотання установи та пояснив, що він засуджений за злочин, вчинений на території іншої держави, після повернення в Україну відбуває покарання, жодних порушень не вчиняє, перебуває на дільниці соціальної реабілітації, працює, дотримується всіх встановлених вимог режиму. Просив застосувати відносно нього більш м"яке покарання у вигляді пробаційного нагляду, оскільки після звільнення має місце проживання та гарантоване місце роботи.

Прокурор заперечив щодо задоволення клопотання, посилаючись на відсутність підстав застосування до засудженого положень ст.82 КК України, в т.ч. і в частині заміни позбавлення волі пробаційним наглядом, оскільки ОСОБА_6 не став на шлях виправління.

Заслухавши думку учасників провадження, дослідивши матеріали клопотання та особової справи засудженого, суд дійшов такого висновку.

Згідно п.3 ч.1 ст.537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений частиною другою статті 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про заміну невідбутої частини покарання або покарання у виді довічного позбавлення волі більш м`яким.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого засуджений відбуває покарання, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених пунктами 2-4,6,7 (крім клопотання про припинення примусового лікування, яке подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться установа або заклад, в якому засуджений перебуває на лікуванні),7-1,13-1,13-4,14 частини першої статті 537 цього Кодексу.

На підставі ч.1 ст.539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.

Як вбачається зі ст.82 КК України, невідбута частина покарання у виді позбавлення волі може бути замінена судом більш м`яким покаранням. Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення, і фактично відбув певну частину покарання, призначеного за вироком суду, тривалість якого визначається ч.4 ст.82 КК України.

Судом встановлено, що засуджений ОСОБА_6 відбуває покарання у вигляді позбавлення волі в ДУ "Полицька виправна колонія (№76)" з 05.04.2022.

З характеристики засудженого та інших письмових матеріалів вбачається, що ОСОБА_6 в місцях позбавлення волі знаходиться з 26.02.2016. Вину скоєного злочину визнає, щиро розкаюється у скоєному. За час відбування покарання характеризується позитивно. Раніше допустив п`ять порушень встановленого порядку відбування покарання, всі стягнення зняті та погашені у встановленому законом порядку. За виконання покладених обов`язків, дотримання встановлених правил поведінки чотири рази заохочувався наказом начальника установи.

При цьому суд констатує, що засуджений ОСОБА_6 з березня 2023 року не отримував будь-яких стягнень, тобто змінив свою поведінку.

Засуджений відбуває покарання на дільниці соціальної реабілітації, працевлаштований в установі виконання покарань на контрагентському об`єкті Рафалівський кар`єр робітником.

Бере активну участь у виховних програмах/заходах, не допускає порушень, підтримує соціально-корисні зв`язки з рідними та близькими. Має бажання змінити своє життя та підтверджує це активними вчинками.

Відповідно до проведеної оцінки ризиків засуджений має низький рівень вчинення повторного кримінального правопорушення після звільнення, а також низький рівень небезпеки для суспільства.

Має постійне місце проживання, після звільнення з місць позбавлення волі буде проживати в будинку за адресою земельна ділянка АДРЕСА_1 , крім того, йому гарантоване працевлаштування у ФОП ОСОБА_8 , що підтверджується письмовими доказами.

Критеріями оцінки ступеня виправлення засудженого при застосуванні до нього положень ст.ст.81, 82 КК України є:

-ставлення засудженого до дотримання вимог встановленого порядку відбування покарання (режим) за весь період відбування покарання;

-участь у суспільно-корисній праці;

-участь у виховних заходах;

-участь у загальноосвітньому та професійно-технічному навчанні;

-участь у самодіяльних організаціях та соціально-корисна активність;

-участь у роботах з благоустрою установ та прилеглих територій,

-поліпшенні житлово-побутових умов засуджених або допоміжних робіт по забезпеченню установи продовольством;

-прагнення засудженого до відшкодування нанесених злочином збитків, сплати аліментів (за наявності виконавчих листів);

-визнання своєї вини у вчиненому злочині і каяття в ньому;

-підтриманні соціально-корисних зв`язків та позитивних намірів на життя після звільнення.

Враховуючи викладене, приймаючи до уваги інформацію про поведінку засудженого ОСОБА_6 протягом всього часу відбування покарання, яка підтверджена письмовими доказами, суд приходить до висновку, що засуджений став на шлях виправлення та відбув 2/3 частини покарання, визначеного судом, у зв`язку з чим до нього може бути застосовано положення ст.82 КК України та замінено невідбуту частину покарання більш м`яким покаранням.

При виборі виду більш м`якого покарання суд виходить з наступних мотивів.

Законом України № 3342-IX від 23 серпня 2023 року «Про внесення змін до Кримінального, Кримінального процесуального кодексів України та інших законодавчих актів України щодо удосконалення видів кримінальних покарань» внесено зміни до Кримінального кодексу України, в ст.51 "Види покарань", а саме частину першу доповнено пунктом 7-1 такого змісту:

"7-1) пробаційний нагляд.

Також цим Законом доповнено Кримінальний кодекс України статтею 59-1 "Пробаційний нагляд", за змістом якої пробаційний нагляд полягає в обмеженні прав і свобод засудженого, визначених законом і встановлених вироком суду, із застосуванням наглядових та соціально-виховних заходів без ізоляції від суспільства. Пробаційний нагляд призначається на строк від одного до п`яти років.(ч.4 ст. 59-1 КК України)

У відповідності до абзацу третього частини першої статті 6 Закону України «Про пробацію» завданням пробації є здійснення нагляду за засудженими до покарань у виді позбавлення права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю, громадських робіт, виправних робіт, особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді громадських робіт або виправних робіт, особами, звільненими від відбування покарання з випробуванням, звільненими від відбування покарання вагітними жінками і жінками, які мають дітей віком до трьох років, а також, із урахуванням внесених змін та доповнень - здійснювати нагляд за особами, засудженими до покарання у виді пробаційного нагляду та за особами, яким покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк замінено покаранням у виді пробаційного нагляду.

На засудженого до пробаційного нагляду суд покладає обов`язки відповідно до ч.ч. 2, 3 ст 59-1 КК України.

Статтею 51 КК України визначено систему кримінальних покарань, яка включає в себе види покарань та їх порівняльну суворість, яка визначається від першого виду найбільш м`якого покарання до останнього - найсуворішого. Пунктом 7-1 ч.1 вказаної статті визначено вид покарання - «пробаційний нагляд», а пунктом 11 цієї ж статті є вид покарання - «позбавлення волі на певний строк» з чого слідує, що пробаційний нагляд є більш м`яким видом покарання ніж позбавлення волі.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про можливість заміни засудженому ОСОБА_6 невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням у вигляді пробаційного нагляду, із застосуванням відносно нього обмежень та покладення обов`язків, передбачених чинним законодавством.

Згідно статті 49-2 КВК України строк покарання у виді пробаційного нагляду обчислюється з дня постановки засудженого на облік уповноваженим органом з питань пробації.

Керуючись ст.ст. 51, 59-1, 82 КК України, ст.ст. 537, 539 КПК України, суд,-

постановив:

Клопотання задовольнити.

Засудженому ОСОБА_6 , замінити невідбуту частину покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким - на пробаційний нагляд строком на 4 роки 10 місяців 05 днів.

На підставі ст. 59-1 КК України встановити засудженому ОСОБА_6 такі обов`язки:

1) періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;

2) повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну свого місця проживання, роботи, навчання;

3) не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації;

4) виконувати заходи, передбачені пробаційною програмою.

Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_6 у виді пробаційного нагляду, рахувати з дня постановки на облік органом з питань пробації.

На ухвалу може бути подана апеляція до Рівненського апеляційного суду Рівненської області протягом 7 діб через Володимирецький районний суд Рівненської області з моменту проголошення, а засудженим з моменту вручення копії ухвали.

Суддя: ОСОБА_1

СудВолодимирецький районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення28.08.2024
Оприлюднено30.09.2024
Номер документу121931994
СудочинствоКримінальне
КатегоріяСправи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким

Судовий реєстр по справі —556/2193/24

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 03.10.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 03.10.2024

Кримінальне

Рівненський апеляційний суд

Полюхович О. І.

Ухвала від 28.08.2024

Кримінальне

Володимирецький районний суд Рівненської області

Іванків О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні