Справа № 570/4353/24
Номер провадження 2-о/570/205/2024
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25 вересня 2024 року
Рівненський районний суд Рівненської області в особі:
судді Красовського О.О.
з участю секретаря судових засідань Захарук Г.Л.
заявниці ОСОБА_1
Представника заявниці - ОСОБА_2
розглянувши увідкритому судовомузасіданні взалі судум.Рівне цивільнусправу зазаявоюОСОБА_1 , заінтересовані особи: Млинівська районна державна нотаріальна контора Рівненської області, Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, -
в с т а н о в и в:
В обґрунтування вимог заявниця зазначає, є донькою ОСОБА_3 . Батько заявниці помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після його смерті відкрилась спадщина, яка складається з приватизованої земельної ділянки, земельної частки (паю), грошового вкладу і компенсації по вкладу. Відповідно до заповіту заявниця є єдиним спадкоємцем зазначеного майна. На підставі цього нотаріус видав їй свідоцтво про право на спадщину. Проте в ньому допущено помилку у написанні по батькові заявниці, а саме вказано « ОСОБА_4 », тоді як в паспорті « ОСОБА_5 ». Після отримання свідоцтва про право на спадщину заявниця звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області для оформлення Державного акта на право власності на земельну ділянку, яка дісталася їй в спадщину. Однак, виданий їй Державний акт містить ту саму помилку в написаному по батькові, що і свідоцтво, на підставі якого він виданий. Для присвоєння кадастрового номера та подальшого розпорядження своєю земельною ділянкою заявниці необхідно встановити, що свідоцтво про право на спадщину та Державний акт на право приватної власності на землю, який виданий на підставі цього свідоцтва, дійсно належать їй, адже по батькові в них і в паспорті різниться. З метою виправлення вказаних помилок вона зверталася з відповідною заявою до Рівненської державної нотаріальної контори Рівненської області і до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, однак отримала відмови у внесенні відповідних змін. А тому вимушена звертатися з відповідною заявою до суду, з метою встановлення факту належності правовстановлюючого документу.
Ухвалою Рівненського районного суду Рівненської області від 28.08.2024 р. справа була прийнята до провадження судді Красовського О., та призначена до розгляду.
Заявниця в судовому засіданні заяву підтримала.
Представник заявниці в судовому засіданні заяву підтримала. Пояснила про обставини описані в заяві, просила заяву задоволити.
Представник заінтересованої особи Млинівської районної державної нотаріальної контори Рівненської області не з`явився в судове засідання. Згідно до поданої заяви просить справу розглядати без їх участі та не заперечують щодо задоволення заяви за умови її доведеності відповідними документами.
Представник заінтересованої особи Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області не з`явився в судове засідання. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Від сторони не надходило заяв про відкладення розгляду справи, чи про слухання справи у їх відсутність.
Повно та всебічно з`ясувавши всі обставини справи та дослідивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Фактичні обставини справи.
Як встановлено в судовому засіданні, заявниця є донькою ОСОБА_3 . Батько заявниці помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Після його смерті відкрилась спадщина. Відповідно до заповіту заявниця є єдиною спадкоємицею майна. Нотаріус видав заявниці свідоцтво про право на спадщину. Проте в ньому допущено помилку у написанні по батькові заявниці, а саме вказано « ОСОБА_4 », тоді як в паспорті « ОСОБА_5 ».
Після отримання свідоцтва про право на спадщину заявниця звернулася до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області для оформлення Державного акта на право власності на земельну ділянку, яка дісталася їй в спадщину. Однак, виданий їй Державний акт містить ту саму помилку в написаному по батькові, що і свідоцтво, на підставі якого він виданий.
Для присвоєння кадастрового номера та подальшого розпорядження своєю земельною ділянкою заявниці необхідно встановити, що свідоцтво про право на спадщину та Державний акт на право приватної власності на землю, який виданий на підставі цього свідоцтва, дійсно належать їй, адже по батькові в них і в паспорті різниться.
З метою виправлення вказаних помилок вона зверталася з відповідною заявою до Рівненської державної нотаріальної контори Рівненської області і до Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, однак отримала відмови у внесенні відповідних змін.
Положення законодавства.
Відповідно до статті 293 Цивільного процесуального кодексу України окреме провадження це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про становлення фактів, що мають юридичне значення.
Як роз`яснено у п. 1, 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня
1995 р. № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне
значення» в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не дов`язується з наступним вирішенням спору про право. Суд може встановлювати факти належності особі документів, які не відносяться до таких, що посвідчують особу, наприклад, довідок про поранення чи перебування у госпіталі у зв`язку з пораненням, повідомлення військових частин, військкоматів і інших органів військового управління про загибель чи пропажу без вісті в зв`язку з обставинами військового часу, а також заповіту, страхового свідоцтва (полісу), ощадної книжки, трудової книжки, іншого документа про трудовий стаж.
Згідно постанови Верховного Суду від 10.04.2019 року у справі № 320/948/18, у порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, за наявності певних умов. А саме, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Чинне цивільне процесуальне законодавство відносить до юрисдикції суду справи про встановлення фактів, від яких залежить виникнення, зміна або припинення суб`єктивних прав громадян. Проте не завжди той чи інший факт, що має юридичне значення, може бути підтверджений відповідним документом через його втрату, знищення архівів тощо. Тому закон у певних випадках передбачає судовий порядок встановлення таких фактів.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.
Відповідно до ч. 2 ст. 315 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Висновки суду.
Проаналізувавши наявні у справі докази суд дійшов висновку, що заява є обґрунтованою, а тому підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.81,89,315,319 ЦПК України, суд,
в и р і ш и в:
Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: Млинівська районна державна нотаріальна контора Рівненської області, Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області про встановлення факту належності правовстановлюючих документів - задоволити повністю.
Встановити факт, що свідоцтво про право на спадщину за заповітом, що було видане 13.05.2003 року державним нотаріусом Млинівської районної державної нотаріальної контори Мельник А.Б., спадкова справа № 175, зареєстроване в реєстрі за № 653 (номер бланку ВАК № 428129) щодо майна ОСОБА_3 , де зазначено « ОСОБА_1 » - належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Встановити факт, що Державний акт на право приватної власності на землю серії Р4 № 120339, виданий 31.12.2003 року на ім`я « ОСОБА_1 », належить ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Рівненського апеляційного суду протягом 30 днів з дня проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.
Заявниця: ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканка АДРЕСА_1 ).
Заінтересована особа: Млинівська районна державна нотаріальна контора Рівненської області (ЄДРПОУ 35846038, адреса: вул. Поліщука, 18, с-ще Млинів Рівненської області, 35100).
Заінтересована особа: Головне управління Держгеокадастру у Рівненській області (ЄДРПОУ 39768252, адреса: вул. Симона Петлюри, 37, м. Рівне Рівненської області, 33013).
Суддя: Красовський О.О.
Суд | Рівненський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 25.09.2024 |
Оприлюднено | 30.09.2024 |
Номер документу | 121939181 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: інших фактів, з них:. |
Цивільне
Рівненський районний суд Рівненської області
Красовський О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні