Вирок
від 30.09.2024 по справі 951/648/24
КОЗІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 951/648/24

Провадження №1-кп/951/60/2024

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 вересня 2024 року селище Козова

Козівський районний суд Тернопільської області в складі:

головуючогосудді ОСОБА_1 ,

при секретарі судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду, в селищі Козова Тернопільського району кримінальне провадження №12024211050000217 від 10 серпня 2024 року за обвинуваченням:

ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Золота Слобода Козівського району Тернопільської області, зареєстрованого по АДРЕСА_1 , громадянина України, не працює, відповідно до ст.89 КК України раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.246 КК України,

за участю учасників кримінального провадження: прокурора Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_4 обвинуваченого ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_5 , -

ВСТАНОВИВ:

Досудовим розслідуванням встановлено, що 10 серпня 2024 року, близько 09 години, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, у ОСОБА_3 , який перебував за місцем свого проживання, по АДРЕСА_1 , виник злочинний умисел, спрямований на незаконну порубку дерев у кварталі 43 виділі 1 лісових насаджень Козівського лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України», юридична адреса Тернопільська область, м. Підгайці, вул. Шевченка, буд. 44, індекс 480001, код. ЄДРПОУ 44911987, що є заказником місцевого значення «Ішківський», на території Ішківського старостинського округу Купчинецької територіальної громади Тернопільського району Тернопільської області. Реалізовуючи свій злочинний умисел, 10 серпня 2024 року, близько 11 години 30 хвилин, точний час досудовим розслідуванням не встановлено, ОСОБА_3 , взявши із собою з господарства металеву сокиру з дерев?яним топорищем, направився у напрямку кварталу 43 виділу 1 Козівського лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України». Надалі, ОСОБА_3 , знаходячись у кварталі 43 виділу 1 Козівського лісництва філії «Бережанське лісомисливське господарство» Державного підприємства «Ліси України», у природно-заповідному фонді загальнозоологічного заказника місцевого значення «Ішківський», що неподалік АДРЕСА_2 , в порушення ст. 4, 24, 67, 68, 69 Лісового кодексу України від 21 січня 1994 р., ст. ст. 5, 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», ст. ст. 10, 26 Закону України «Про природно-заповідний фонд України», порушуючи охорони, раціонального використання встановлений порядок та відтворення лісу, незаконно без спеціального дозволу, який посвідчується відповідним документом (лісорубним квитком, ордером), виданим уповноваженим органом, діючи умисно, з корисливих мотивів, усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, за допомогою металевої сокири з дерев?яним топорищем, яку приніс із собою, шляхом повного відокремлення стовбура від кореня у спосіб рубання здійснив незаконну порубку одного дерева породи «Берест», діаметром пня у корені - 5,5 см. Внаслідок зазначеного вище протиправного діяння, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №575 від 10.05.2022 року «Про затвердження такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної порушенням законодавства про природно-заповідний фонд» ОСОБА_3 заподіяв матеріальну шкоду державі в особі Державної екологічної інспекції у Тернопільській області на загальну суму 2385 (дві тисячі триста вісімдесят п?ять) гривень 77 (сімдесят сім) копійок. Таким чином, ОСОБА_3 обґрунтовано обвинувачується у незаконній порубці дерева на території природно-заповідного фонду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст.246 КК України.

30 вересня 2024 року між прокурором Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 , за участю захисника ОСОБА_5 в порядку, передбаченому статтями468,469та472 КПК України, укладено угоду про визнання винуватості. Представник потерпілого Державної екологічної інспекції у Тернопільській області ОСОБА_6 надала письмову згоду на укладення цієї угоди.

Згідно з даною угодою прокурор та обвинувачений дійшли згоди, щодо формулювання обвинувачення, всіх істотних для даного кримінального провадження обставин та правової кваліфікації дій обвинуваченого ОСОБА_3 за ч.3 ст.246 КК України. Обвинувачений ОСОБА_3 у повному обсязі сформульованого обвинувачення визнав свою винуватість у вчинені даного злочину, підтвердив зобов`язання беззастережно визнати в суді винуватість у сформульованому обвинуваченні у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.246 КК України, за обставин, викладених в обвинувальному акті, а також після вступу вироку в законну силу відбути узгоджене покарання. Отримана згода обвинуваченого на призначення вказаного покарання. В угоді передбачені наслідки її укладення, затвердження та невиконання, які роз`ясненні обвинуваченому. При визначені міри покарання враховано обставини, які його пом`якшують, зокрема: щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину, добровільне відшкодування завданої шкоди.

Розглядаючи в порядку п.1 ч. 3ст.314КПК України питання про можливість затвердження даної угоди про визнання винуватості, суд керується таким.

Кримінальне правопорушення, передбачене ч.3 ст.246 КК України, відноситься до нетяжких злочинів.

Відповідно до вимог ст.468,469 КПК України, у кримінальному провадженні щодо нетяжких злочинів може бути укладена угода про визнання винуватості.

Угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв`язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.

Прокурор в судовому засіданні, вважає, що при укладенні даної угоди дотриманні вимоги і правилаКПК УкраїнитаКК України, просить дану угоду затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену в угоді міру покарання.

Обвинувачений ОСОБА_3 , захисник ОСОБА_5 в судовому засіданні також просять укладену з прокурором угоду затвердити і призначити узгоджену в ній міру покарання для обвинуваченого та інші передбачені угодою заходи.

Представник потерпілого Державної екологічної інспекції у Тернопільській області ОСОБА_6 письмово підтвердили свою згоду на укладення угоди про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_3 у кримінальному провадженні №12024211050000217.

Злочин, у вчиненні якого ОСОБА_3 беззастережно визнав себе винуватим, згідно ізст. 12 КК Україниє нетяжким злочином, від якого потерпілим визнана Державна екологічна інспекція у Тернопільській області

Суд, шляхом проведення опитування сторін кримінального провадження, переконався, що укладення угоди сторонами є добровільним, тобто не є наслідком застосування насильства, примусу, погроз або наслідком обіцянок чи дій будь-яких інших обставин, ніж ті, що передбачені в угоді. При цьому, судом з`ясовано, що ОСОБА_3 повністю усвідомлює зміст укладеної з прокурором угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, щодо якого визнає себе винуватим, цілком розуміє свої права, визначені п. 1 ч. 4ст. 474 КПК України, а також наслідки укладення, затвердження даної угоди, передбаченіст. 473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбаченіст. 476 КПКУкраїни.

Враховуючи викладене, оскільки умови угоди про визнання винуватості між прокурором Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 відповідають вимогамКПК УкраїнитаКК України, суд, враховуючи заслухані доводи учасників кримінального провадження, дійшов висновку про наявність всіх правових підстав для затвердження даної угоди.

За таких обставин, суд вважає доведеним в судовому засіданні те, що ОСОБА_3 вчинив незаконну порубку дерева на території природно-заповідного фонду, а тому його дії кваліфіковані вірно за ч.3ст. 246 КК України, за якою належить призначити йому узгоджену сторонами угоди про визнання винуватості, міру покарання, а саме: позбавлення волі строком на 3 (три) роки, із звільненням останнього від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.

Також прокурором надано постанову слідчого СВ ВП №1 (м.Бережани) Тернопільського РУП ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_7 від 10.08.2024 про визнання у межах цього кримінального провадження речовими доказами сокири із маркуванням «2018» та двох частин стовбурів дерев, вилучених в ході огляду місця події 10.08.2024 під час досудового розслідування у цьому кримінальному провадженні. Суд, заслухавши думку учасників справи, вирішує питання щодо речових доказів відповідно до вимог ст.100 КПК України.

На підставі наведеного, керуючись статтями 100, 314,373,374,394,474та475 КПКУкраїни, суд

УХВАЛИВ:

Затвердити у кримінальному провадженні №12024211050000217 від 10 серпня 2024 року за обвинуваченням ОСОБА_3 угоду про визнання винуватості від 30 вересня 2024 року, укладену між прокурором Бережанської окружної прокуратури ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_3 .

ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.246 КК України, та призначити йому узгоджене сторонами угоди про визнання винуватості від 30 вересня 2024 року покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.

Відповідно дост. 75 КК України, звільнити ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном 1 рік 6 місяців (один рік шість місяців).

Зобов`язати ОСОБА_3 , відповідно до вимог п. 1, 2 ч. 1ст. 76 КК України, в період дії іспитового строку, періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.

Речові докази у справі: дві частини стовбура дерева, вилучені під час огляду місця події 10.08.2024 під час розслідування цього кримінального провадження, - конфіскувати в дохід держави; сокиру з маркуванням «2018» конфіскувати в дохід держави.

Вирок може бути оскаржений з підстав, передбаченихст. 394 КПК Українидо Тернопільського апеляційного суду через Козівський районний суд Тернопільської області, шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Вирок, якщо інше не передбаченоКПК України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.

Головуючий суддя ОСОБА_1

СудКозівський районний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121943224
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти довкілля Незаконна порубка лісу

Судовий реєстр по справі —951/648/24

Вирок від 30.09.2024

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чапаєв Р. В.

Ухвала від 09.09.2024

Кримінальне

Козівський районний суд Тернопільської області

Чапаєв Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні