УКРАЇНА
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2010 року
№ 2-а-4446/10/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Музиченко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом
Управління Пенсійного фонду України у Рокитнянському районі Київської області
до
Приватного підприємства «КІХХ – БУДД» ,
про
стягнення заборгованості по страхових внесках, фінансових санкціях та пені, -
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2010 року до Київського окружного адміністративного суду звернулася Управління Пенсійного фонду України у Рокитнянському районі Київської області з адміністративним позовом до Приватного підприємства «КІХХ – БУДД» , про стягнення заборгованості по страхових внесках, фінансових санкціях та пені в сумі 906 (дев’ятсот шість) гривень 63 копійки.
В обґрунтуванні позовних вимог позивач зазначив, що відповідачем не сплачено суми страхових внесків у визначений законом строк. Внаслідок чого у відповідача утворилася заборгованість (недоїмка, штрафні санкції та пеня) за цими обов’язковими платежами.
Територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача сум вказаної заборгованості.
Ухвалою від 08 квітня 2010 року Київським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 03 червня 2010 року на 15 годину 50 хвилин.
03 червня 2010 року в судове засідання сторони не з’явилися. Представник позивача надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. У зв’язку із неявкою відповідача, розгляд справи відкладено на 13 липня 2010 року на 14 годину 30 хвилин у зв’язку із неявкою сторін.
13 липня 2010 року в судове засідання сторони не з’явилися. Представник позивача надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі. У зв’язку із неявкою відповідача розгляд справи відкладено на 18 серпня 2010 року на 17 годину 20 хвилин.
Про дату, час та місце судового розгляду сторони були повідомлені належним чином.
У призначений день і час до суду сторони не з’явилися. Представник позивача в судове засідання не з’явився, надав суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Судові повідомлення направлялися відповідачу за адресою його місцезнаходження: 09600, Київська область, селище міського типу Рокитне, вулиця Радянська, будинок 2. Від відповідача до суду повернувся конверт з судовими повідомленнями з позначкою про те, що адресат за зазначеною адресою не проживає.
Місцезнаходженням юридичної особи є адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені (стаття 93 Цивільного кодексу України, стаття 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року № 755-IV).
Згідно зі статтею 18 Закону №755-IV, якщо відомості, які підлягають внесенню до
Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними, а в силу частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.
За таких обставин, неприбуття в судове засідання представника відповідача не є перешкодою для розгляду справи (частина друга статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України).
Відповідно до частини шостої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Судом встановлено, що для розгляду і вирішення даної справи відсутня потреба у заслуховуванні свідків чи експертів, також немає інших перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, зазначених у статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України.
Таким чином, клопотання представника позивача вважається обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, з огляду на це, суд визнав за можливе розглядати справу за відсутності сторін в порядку письмового провадження на основі наявних в матеріалах справи доказів.
Представник позивача в наданому суду клопотанні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив суд позов задовольнити.
Відповідач відзиву на позовну заяву, заперечень проти позову, будь-яких пояснень, заяв чи клопотань суду не надав.
Всебічно та об’єктивно дослідивши матеріали справи, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Відповідач, Приватне підприємство «КІХХ – БУДД» , зареєстроване 24 жовтня 2005 року Рокитнянською районною державною адміністрацією Київської області як юридична особа, місцезнаходження: 09600, Київська область, селище міського типу Рокитне, вулиця Радянська, будинок 2, ідентифікаційний номер 33801105, відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи Серії А00 № 801223 від 24 жовтня 2005 року.
Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та розділу 5 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами організаціями та громадянами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування платники податків зобов’язані сплачувати до Пенсійного фонду України відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені чинним законодавством.
Відповідач має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України у Рокитнянському районі Київської області за період з 20 листопада 2009 року по 21 листопада 2010 року на загальну суму 906 (дев’ятсот шість) гривень 63 копійки, з яких:
- недоїмка по страхових внесках – 640 (шістсот сорок) гривень 00 копійок;
- фінансові санкції – 182 (сто вісімдесят дві) гривні 00 копійок;
- пеня – 84 (вісімдесят чотири) гривні 63 копійки.
Зазначена сума заборгованості підтверджується розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за грудень місяць 2009 року, де, відповідно до підпункту 11.11 пункту 11 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду, платники зазначають самостійно обчислені суми страхових внесків та рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду від 29 січня 2010 року № 24.
Відповідно до пункту 2 частини дев’ять статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058 – IV, виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Відповідно до частини тринадцятої статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року № 1058 – IV , про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення виконавчого органу Пенсійного фонду про нарахування пені та накладання штрафів зупиняє строки їх сплати до винесення вищим органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строки сплати фінансових санкцій також призупиняються до винесення судом рішення в разі оскарження страхувальником вимоги про сплату недоїмки, якщо накладення фінансових санкцій пов'язано з її виникненням або несвоєчасною сплатою.
Як вбачається з матеріалів справи, вищезазначене рішення було надіслано відповідачу. Факт його одержання підтверджується наявністю в матеріалах справи копії поштового повідомлення.
Відповідно до частини третьої статті 106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – ІУ з 01 січня 2004 року територіальні органи Пенсійного фонду України за формою і у строки, визначені його управлінням, надсилають страхувальникам, які мають заборгованість по сплаті внесків, вимогу про сплату боргу, яка є виконавчим документом та підлягає сплаті протягом 10 робочих днів з дня її одержання.
Відповідно до пункту шостого статті 20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09 липня 2003 року № 1058 – ІУ, страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітній період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення періоду.
Відповідач неодноразово повідомлявся Управлінням Пенсійного фонду України у Рокитнянському районі Київської області про виникнення у нього заборгованості, але належним чином не відреагував, тому позивач змушений був звернутися до суду з даним позовом.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача перед Державним бюджетом України по страхових внесках, фінансових санкціях та пені складає 906 (дев’ятсот шість) гривень 63 копійки.
Статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно зі статтею 71 цього Кодексу кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім розгляду справ про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкту владних повноважень.
Суб’єкт владних повноважень повинен надати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.
Відповідач на пропозицію суду надати заперечення проти позову та докази, що їх підтверджують, викладену в ухвалах про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження, жодних заперечень проти позову або доказів, що спростовують твердження позивача не надав.
З огляду на вказане, суд дійшов висновку про правомірність застосування до відповідача фінансових санкцій, отже, позов є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 128, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, –
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з Приватного підприємства «КІХХ – БУДД» (ідентифікаційний номер юридичної особи: 33801105 ) на користь Державного бюджету України заборгованість по страхових внесках, фінансових санкціях та пені в сумі 906 (дев’ятсот шість) гривень 63 копійки.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подасться до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд.
Згідно ч частиною другою статі 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя А.В. Музиченко
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2010 |
Оприлюднено | 16.11.2010 |
Номер документу | 12194402 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Музиченко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні