Справа № 604/1307/24
Провадження № 2-н/604/57/24
У х в а л а
30 вересня 2024 року сел. Підволочиськ
Суддя Підволочиського районного суду Тернопільської області Сидорак Г.Б., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) про видачу судового наказу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди із ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: вул. Кульчицької, буд. 8, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 31995099), -
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2024 року ОСОБА_1 звернулась до суду із заявою про видачу судового наказу про стягнення із ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, але не більше як за 6 місяців, в розмірі 78565,65 грн та відшкодування моральної шкоди в розмірі 5000,00 грн.
Вважаю, що у видачі судового наказу в частині відшкодування моральної шкоди слід відмовити з таких підстав.
Судовий наказ є особливою формою судового рішення, що видається судом за результатами розгляду вимог відповідно до ч. 1 ст. 161 ЦПК України.
Так відповідно до п. 1 ч. 1 ст.161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку.
Отже законом наведено вичерпний перелік підстав, за якими може бути виданий судовий наказ.
Це означає, що вимоги заявника повинні бути сформульовані саме таким чином, як це передбачено п. 1 ст.161 ЦПК України.
Заявник просить стягнути середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, але не більше як за 6 місяців та відшкодування моральної шкоди.
Отже закон передбачає конкретну визначеність щодо сум, які можуть бути стягнені. Чітке формулювання вимоги є запорукою зрозумілості рішення, виключення ймовірності його неправильного виконання, тобто однакового тлумачення висновків суду як для сторін, так і для державного виконавця.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст.165 ЦПК України суддя відмовляє у видачі судового наказу, якщо заявлено вимогу, яка не відповідає вимогам ст. 161 цього кодексу.
Згідно з ч. 3 ст. 165 ЦПК України, у разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у видачі судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов`язані і окремий їх розгляд неможливий, суд відмовляє у видачі судового наказу.
Тобто у разі заявлення інших вимог, що прямо не передбачено законом, суд повинен відмовити у видачі судового наказу.
Оскільки заявлена вимога про стягнення моральної шкоди не відповідає ст. 161 ЦПК України, у видачі судового наказу слід відмовити.
Крім того,відповідно доп.1)ч.3ст.163ЦПК Українидо заявипро видачусудового наказудодається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Заявником ці вимоги закону не виконано, а тому заяву про видачу судового наказу в частині стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, але не більше як за 6 місяців, необхідно залишити без руху, надавши заявнику 5 днів для сплати судового збору в розмірі 302,80 грн.
У зв`язку з вищевикладеним, керуючись ст.ст. 161, 163, 165, 166 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в частині видачі судового наказу про відшкодування моральної шкоди із ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: вул. Кульчицької, буд. 8, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 31995099) - відмовити.
Заяву ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) в частині видачі судового наказу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні із ДП «Тернопільський облавтодор» ВАТ «ДАК «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: вул. Кульчицької, буд. 8, м. Тернопіль, код ЄДРПОУ 31995099) залишити без руху.
Повідомити заявника про необхідність виправити зазначені в ухвалі недоліки протягом 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання у вказаний в ухвалі строк вимог, заява про видачу судового наказу буде вважатися неподаною і повернута. Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала набирає законної сили після підписання її суддею та оскарженню не підлягає.
Копію ухвали направити заявнику для відома.
Суддя Г.Б. Сидорак
Суд | Підволочиський районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121945139 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи наказного провадження Справи щодо стягнення нарахованої, але не виплаченої працівникові суми заробітної плати |
Цивільне
Підволочиський районний суд Тернопільської області
Сидорак Г. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні