Ухвала
від 17.09.2024 по справі 359/9716/24
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Провадження № 2-з/359/83/2024

Справа № 359/9716/24

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

17 вересня 2024 року м. Бориспіль

Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Муранова-Лесів І. В., вивчивши заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ТОВ «Аптека.194», про забезпечення доказів шляхом їх витребування -

встановив:

До Бориспільського міськрайонного суду Київської області надійшла вищезазначена заява з проханням :

- забезпечити докази шляхом їх витребування з ТОВ «Аптека.194», а саме: вичерпних відповідей з підтверджуючими письмовими та електронними доказами на усі питання, поставлені в інформаційному запиті ОСОБА_1 від 18.06.2024.

Заява обґрунтована тим, що ОСОБА_1 має намір звернутися до суду із позовом до ТОВ «Аптека.194» про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити дії, проте позбавлена можливості підготувати позовну заяву через відсутність доказів, внаслідок їх ненадання заінтересованою особою.

Відповідно до вимог ч.ч. 1, 2, 3 ст.116 ЦПК України суд за заявою учасника справи або особи, яка може набути статусу позивача, має забезпечити докази, якщо є підстави припускати, що засіб доказування може бути втрачений або збирання або подання відповідних доказів стане згодом неможливим чи утрудненим.

Способами забезпечення судом доказів є допит свідків, призначення експертизи, витребування та (або) огляд доказів, у тому числі за їх місцезнаходженням, заборона вчиняти певні дії щодо доказів та зобов`язання вчинити певні дії щодо доказів. У необхідних випадках судом можуть бути застосовані інші способи забезпечення доказів, визначені судом.

Заява про забезпечення доказів може бути подана до суду як до, так і після подання позовної заяви.

В силу вимог ч.4 цієї статті забезпечення доказів до подання позовної заяви здійснюється судом першої інстанції за місцезнаходженням засобу доказування або за місцем, де повинна бути вчинена відповідна процесуальна дія. Забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.

Згідно з вимогами ч.1 ст.117 ЦПК України у заяві про забезпечення доказів зазначається:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта (для фізичних осіб - громадян України), номери засобів зв`язку, адреса електронної пошти (за наявності), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;

3) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) іншої сторони (сторін), якщо вона відома заявнику, а також якщо відомі відомості, що її ідентифікують: її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти;

4) докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні;

5) обґрунтування необхідності забезпечення доказів;

6) спосіб, у який заявник просить суд забезпечити докази, у разі необхідності - особу, у якої знаходяться докази;

7) перелік документів, що додаються до заяви.

Відповідно до ч.ч. 2, 3 цієї статті заява підписується заявником або його представником. До заяви, яка подана представником заявника, має бути додано документ, що підтверджує його повноваження.

За подання заяви про забезпечення доказів сплачується судовий збір у розмірі, встановленому законом. Документ, що підтверджує сплату судового збору, додається до заяви.

Згідно із долученими доказами заявник звільнено від сплати судового збору.

Разом із цим встановлено, що подана заява не відповідає вищенаведеним вимогам ч.1 ст.117 ЦПК України, а саме: не зазначено докази, забезпечення яких є необхідним, а також обставини, для доказування яких вони необхідні, обґрунтування необхідності забезпечення доказів та способу їх забезпечення.

Так, заявник не наводить конкретного переліку письмових (електронних) доказів, що підлягають витребуванню, а також які саме обставини можуть бути підтверджені або спростовані такими доказами.

Натомість зміст поданої заяви свідчить про те, що ОСОБА_1 не отримала відповіді на свій інформаційний запит, і у спосіб подання заяви про забезпечення позову фактично просить зобов`язати заінтересовану особу надати відповідь на свій інформаційний запит та докази, якими така відповідь підтверджується.

Наведене свідчить про існування спору між заявником та заінтересованою особою, а вимога щодо надання відповіді може бути самостійною позовною вимогою, отже не може бути задоволена у спосіб забезпечення доказів.

Крім того, зі змісту заяви також встановлено, що у провадженні Бориспільського міськраойнного суду перебуває цивільна справа №359/7318/24 і, як вказує заявник, запитувана інформація безпосередньо стосується мотивів і підстав ТОВ «Аптека.194» для розриву декларації між сімейним лікаремтерапевтом ОСОБА_2 та пацієнткою ОСОБА_1 .

В цьому зв`язку слід зазначити, що в силу вимог ч.1 ст.116 ЦПК України забезпечення доказів після подання позовної заяви здійснюється судом, який розглядає справу.

Інших обставин, які б свідчили про існування спору, його підстави, предмет, з приводу якого заявник має намір звернутися з позовом до суду, у зв`язку з чим подається заява про забезпечення доказів, в заяві не наведено.

Частиною 4 ст. 117 ЦПК України визначено, що суд, встановивши, що заяву про забезпечення доказів подано без додержання вимог цієї статті, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.

Враховуючи вищевикладене, оскільки заява про забезпечення доказів подано без додержання вимог ч.1 ст.117 ЦПК України, її слід повернути заявнику.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст.116,117, 353 ЦПК України,

ухвалив:

Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа ТОВ «Аптека.194», про забезпечення доказів шляхом їх витребування повернути заявнику.

На ухвалу може бути подана апеляція безпосередньо до Київського апеляційного суду, або через Бориспільський міськрайонний протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала не була вручена в день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії ухвали.

Суддя І. В. Муранова-Лесів

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення17.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121945841
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —359/9716/24

Ухвала від 17.09.2024

Цивільне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Муранова-Лесів І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні