Ухвала
від 30.09.2024 по справі 710/1433/24
ШПОЛЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №710/1433/24

Номер провадження 2/710/600/24

УХВАЛА

про залишення без руху

30.09.2024 м. Шпола

Суддя Шполянського районного суду Черкаської області Сивокінь С.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , зацікавлена особа орган опіки та піклування Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади про позбавлення батьківських (материнських) прав

ВСТАНОВИВ:

27.09.2024 до Шполянського районного суду Черкаської області надійшла позовна заява в якій позивач просить: позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно доньок: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Позовна заява, яка подається, повинна відповідати вимогам статей 175 і 177 ЦПК України.

Згідно п. 2 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.

Відповідно до п.8 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності).

Згідно ч.1 ст.42 ЦПК України у справах позовного провадження учасниками справи є сторони, треті особи.

Нормами ст. 52 ЦПК України визначено, що треті особи, які заявляють самостійні вимоги щодо предмета спору, можуть вступити у справу до закінчення підготовчого провадження або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, подавши позов до однієї або декількох сторін.

У відповідностідост.53ЦПКУкраїни, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї зі сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.

Відповідно до ч.4 ст. 293 ЦПК України справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб.

Позивач присвоїв учаснику справи позовного провадження органу опіки та піклування Шполянської міської ради ОТГ, найменування зацікавлена особа, що не відповідає вимогам ЦПК України.

Згідно з ч.4. ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

За змістом ст.4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання позовної заяви про розірвання шлюбу, розмір судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Нормою ст. 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» передбачено, що у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлений: на 1 січня 2024 року 3028,00 гривні. Тобто розмір судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру становить 3028,00 х 0,4 = 1211,20 грн.

Відповідно до абз.2 ч.3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Як вбачається зі змісту прохальної частини позовної заяви вона містить дві окремі вимоги немайнового характеру: позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно доньки: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , і позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно доньки ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 . Проте стилістично ці вимоги викладені як одна вимога: позбавити ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно доньок: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .

Верховний Суд у своїй постанові від 18 вересня 2023 року, справа №758/5118/21, зазначив, що коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, незалежно від того, є ці вимоги основними чи похідними від основних, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру окремо).

Позивач надав квитанцію до платіжної інструкції на переказ готівки №61 від 23.09.2024, якою підтверджується сплата судового збору в розмірі 1211,20 грн.

Тому, позивачу (з урахуванням сплаченого судового збору) необхідно доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн.

Крім того позивачу потрібно правильно вказати найменування учасника справи Орган опіки та піклування Шполянської міської ради ОТГ, і зазначити всю ідентифікуючу інформацію про осіб, з дотриманням п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, а також вказати на стороні позивача чи відповідача має бути залучена ця особа, у разі визначення її як третя сторона яка не заявляє самостійних вимог, у тому числі вказавши ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), крім того вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету учасників процесу.

Відповідно до ч.1 ст. 177 ЦПК України позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.

Позивач звертаючись із позовом надав суду лише копії позовних заяви, без екземпляра оригіналу позовної заяви який мав бути наданий суду.

У позовній заяві міститься абзац наступного змісту: « З метою найбільш повного та всебічного забезпечення прав та законних інтересів дитини я вважаю за необхідне вирішити питання про позбавлення відповідачки ОСОБА_5 батьківських прав.»

Проте відповідачем визначена лише один відповідач - ОСОБА_2 .

Частиною 1 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин вважаю за необхідне надати представнику позивача десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення виявлених недоліків.

На підставі вище викладеного керуючись, ст.175, 185, ч.2 ст. 258, ст. 260, 293, 294, 335,337, ЦПК України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , зацікавлена особа орган опіки та піклування Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади про позбавлення батьківських (материнських) прав, залишити без руху.

Представнику позивача усунути недоліки протягом десятиднів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху, а саме: надати екземпляр позовної заяви для суду, доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 (одна тисяча двісті одинадцять гривень 20 копійок) або надати документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до Закону, правильно вказати найменування учасника справи Орган опіки та піклування Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади, і зазначити всю ідентифікуючу інформацію про особу, з дотриманням п.2 ч.3 ст. 175 ЦПК України, у тому числі вказавши ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також вказати на стороні позивача чи відповідача має бути залучена ця особа, у разі визначення її як третя сторона яка не заявляє самостійних вимог, крім того вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у Органу опіки та піклування Шполянської міської ради об`єднаної територіальної громади, поштовий індекс, зазначити докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності) або вказати про їх відсутність, вказати відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у учасників процесу.

Роз`яснити представнику позивача, що у відповідності до ч.10 ст.83 ЦПК України, докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду, з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи.

В разі неусунення до встановленого терміну недоліків, зазначених в ухвалі, заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачеві з усіма додатками до неї.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею і оскарженню не підлягає.

Суддя С.С. Сивокінь

СудШполянський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено01.10.2024
Номер документу121947239
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав

Судовий реєстр по справі —710/1433/24

Ухвала від 09.10.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Шполянський районний суд Черкаської області

Сивокінь С. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні