печерський районний суд міста києва
Справа № 757/41321/24-к
пр. 1-кс-35800/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 вересня 2024 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, капітан Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 12023100060001755,
В С Т А Н О В И В :
В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва надійшло клопотання про арешт майна.
У вимогах даного клопотання прокурор просить накласти арешт на об`єкт нерухомого майна загальною площею 5.1. кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1979489256101, належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_4 , а також на кватири, загальною площею 43.2 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраціний номер об`єкта нерухомого майна 1830241156101, лізингоотримувачем якої є підозрюваний ОСОБА_4 (РНОКПП НОМЕР_1 ).
Мотивуючи означене клопотання слідчий у клопотанні вказує наступне.
Першим слідчим відділом Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, за процесуального керівництва Київської міської прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12023100060001755 від 30.08.2023 за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 Кримінального кодексу України.
Наказом ДСНС України (по особовому складу цивільного захисту) від 17.05.2022 № 252 «Про кадрові питання» капітана служби цивільного захисту ОСОБА_4 , фахівця відділу адміністрування інформаційних ресурсів Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України призначено на посаду начальника Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України.
18.06.2022 між Державною службою України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС), в особі Начальника Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, полковника служби цивільного захисту ОСОБА_5 , та ОСОБА_4 , капітана служби цивільного захисту, фахівця відділу адміністрування інформаційних ресурсів, укладено контракт про проходження служби цивільного захисту № 12/22, відповідно до якого громадянин України ОСОБА_4 ознайомився із законами та іншими нормативно-правовими актами, які регулюють порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, і добровільно бере на себе зобов`язання додержуватися Конституції та законів України, сумлінно виконувати вимоги Присяги служби цивільного захисту, статутів, наказів чи розпорядження керівників (начальників), свої службові обов`язки, підвищувати свою професійну майстерність, досягати позитивних результатів з фізичної підготовки. У свою чергу, ДСНС зобов`язується призначити ОСОБА_4 на посаду відповідно до професійної освіти, присвоєння спеціальних звань, просування по службі з урахуванням ділових і особистих якостей, який укладено на 10 років.
Наказом ДСНС України (по особовому складу цивільного захисту) від 06.07.2022 № 382 «Про кадрові питання» капітана служби цивільного захисту ОСОБА_4 , начальника Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України звільнено із займаної посади та за його згодою призначено начальником Управління оперативного зв`язку та електронних комунікацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій.
09.06.2023 між Державною службою України з надзвичайних ситуацій (далі - ДСНС), в особі Голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій, генерал-майора служби цивільного захисту ОСОБА_6 , та ОСОБА_4 , майора служби цивільного захисту, начальника Управління оперативного зв`язку та електронних комунікацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій, укладено зміни до контракту про проходження служби цивільного захисту від 18.06.2022 № 12/22.
24 лютого 2022 року указом Президента України № 64/2022, у зв`язку з військовою агресією РФ проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено воєнний стан на всій території України.
Цього ж дня у зв`язку з військовою агресією російської федерації проти України та з метою забезпечення оборони держави, підтримання бойової і мобілізаційної готовності Збройних Сил України Президентом України видано указ № 69/2022 «Про загальну мобілізацію», яким зокрема зобов`язано місцеві органи виконавчої влади у взаємодії з територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (далі - ТЦК та СП ) за участю органів місцевого самоврядування та із залученням підприємств, установ та організацій усіх форм власності, фізичних осіб - підприємців організувати та забезпечити в установленому порядку своєчасне оповіщення громадян, які призиваються на військову службу.
Таким чином ОСОБА_4 , займаючи посаду начальника УОЗ ДСНС України, з моменту призначення на зазначену посаду виконував організаційно-розпорядчі та адміністративно господарській функції, а тому відповідно до ч. 3 ст. 18 КК України, є службовою особою.
Водночас, ОСОБА_4 , перебуваючи на посаді начальника Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України (надалі реорганізовано в УОЗ ДСНС України), незважаючи на обов`язок неухильно дотримуватися вищезазначених норм, являвся службовою особою служби цивільного захисту, який відповідно до вимог зазначеного законодавства та ч. 2 ст. 19 Конституції України, зобов`язаний діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, знехтував вимогами законодавства, та розтратив чуже майно, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, що вчинене у великих розмірах та в умовах воєнного стану, за наступних обставин.
Так, у невстановлений слідством час проте не пізніше 06.06.2022, у начальника Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України ОСОБА_4 винник злочинний умисел, спрямований на розтрату майна Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, яке належало останньому на праві оперативного управління, шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, який полягав у протиправному, усупереч встановленого порядку, списанні основних засобів Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, та подальшого його обернення на користь суб`єкта господарської діяльності, шляхом укладення цивільно-правової угоди.
Розроблений ОСОБА_4 протиправний план передбачав поетапні фази його реалізації, які полягали в організації здійснення списання основних засобів Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України та надання їм ознак законності, підшуканні суб`єкта господарської діяльності до основних видів діяльності якого відноситься надання послуг з поводженням із безпечним сміттям і відходами та їх утилізації, укладанні із останнім цивільно-правової угоди, наслідком виконання якої є утилізація списаної з балансу Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України майна, та передачею вказаного майна шляхом укладення акту приймання-передачі.
Списання майна в системі ДСНС відбувається відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 08.11.2007 № 1314 «Про затвердження Порядку списання об`єктів державної власності» (далі - Порядок № 1314) та окремого доручення від 16.01.2021 № В-13 «Про списання та відчуження майна у системі ДСНС».
У відповідності до п. 4 Порядку № 1314, списанню підлягає майно, що не може бути в установленому порядку відчужене, безоплатно передане державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не можуть бути застосовані інші способи управління (або їх застосування може бути економічно недоцільне), у разі, коли таке майно:
1) морально застаріле чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання суб`єктом господарювання та відновлення якого є економічно недоцільним (у тому числі у зв`язку з будівництвом, реконструкцією та технічним переоснащенням);
2) пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є економічно недоцільним);
3) виявлене в результаті інвентаризації як нестача.
Згідно п. 5 Порядку № 1314, списання майна здійснюється суб`єктом господарювання, на балансі якого воно перебуває, на підставі прийнятого суб`єктом управління рішення про надання згоди на його списання.
Абзацом 4 п. 5 Порядку № 1314 передбачено, що списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), крім нерухомого майна, об`єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій у необоротні матеріальні активи), інших необоротних матеріальних активів суб`єкта господарювання, первісна (переоцінена) вартість яких становить менш як 50 тис. гривень, здійснюється за рішенням керівника такого суб`єкта відповідно до цього Порядку (за винятком підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію).
У відповідності п. 9 Порядку № 1314, для встановлення факту непридатності майна і неможливості та/або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на списання майна утворюється комісія із списання майна (далі - комісія), головою якої є заступник керівника суб`єкта господарювання, а членами - головний бухгалтер або його заступник, працівники інженерних, технічних, технологічних, будівельних, обліково-економічних та інших служб суб`єкта господарювання, а також залучені за вимогою суб`єкта управління його представники та інші фахівці.
Склад комісії затверджується розпорядчим актом за підписом керівника суб`єкта господарювання.
Пунктом 13 Порядку № 1314 унормовано, що Комісія:
1) проводить в установленому законодавством порядку інвентаризацію майна, що пропонується до списання, та за її результатами складає відповідний акт;
2) проводить огляд майна з використанням необхідної технічної документації (технічних паспортів, поетажних планів, відомостей про дефекти тощо), а також даних бухгалтерського обліку;
3) визначає економічну (технічну) доцільність чи недоцільність відновлення та/або подальшого використання майна і вносить відповідні пропозиції;
4) установлює конкретні причини списання майна (моральна застарілість чи фізична зношеність, непридатність для подальшого використання суб`єктом господарювання, зокрема у зв`язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкодження внаслідок аварії чи стихійного лиха та неможливість відновлення, або виявлення його в результаті інвентаризації як нестачі);
5) визначає можливості використання окремих вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів об`єкта, що підлягає списанню;
6) здійснює контроль за вилученням з майна, що підлягає списанню, придатних вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, а також вузлів, деталей, матеріалів та агрегатів, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, визначає їх кількість, вагу та контролює здачу на склад і оприбуткування на відповідних балансових рахунках;
7) складає відповідно до законодавства акти на списання майна за встановленою типовою формою.
Відповідно до п. 14 Порядку № 1314, за результатами роботи складається протокол засідання комісії, до якого додаються:
1) акт інвентаризації майна, що пропонується до списання;
2) акти технічного стану майна, що пропонується до списання (не додаються у разі списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача);
3) акти на списання майна;
4) інші документи (копія акта про аварію, висновки відповідних інспекцій, державних органів тощо (за наявності).
У протоколі засідання комісії зазначаються пропозиції щодо шляхів використання майна, списання якого за висновками комісії є недоцільним, заходи з відшкодування вартості майна, в результаті інвентаризації якого виявлена нестача, чи розукомплектованого.
Протокол засідання комісії підписується всіма членами комісії. У разі незгоди з рішенням комісії її члени мають право викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
В актах технічного стану майна зазначаються рік виготовлення (будівництва) майна, дата введення в експлуатацію, обсяг проведеної роботи з модернізації, модифікації, добудови, дообладнання і реконструкції, стан основних частин, деталей і вузлів, конструктивних елементів.
В акті на списання майна детально зазначаються причини його списання та робиться висновок про економічну (технічну) недоцільність та/або неможливість відновлення майна.
У разі списання майна, пошкодженого внаслідок аварії чи стихійного лиха, до акта на його списання додається належним чином завірена копія акта про аварію, в якій зазначаються причини, що призвели до неї.
Протокол засідання комісії, акт інвентаризації, акти на списання майна та технічного стану затверджуються керівником суб`єкта господарювання.
Відповідно до п. 28 Порядку № 1314, суб`єкти господарювання, на балансі яких перебувало майно, подають суб`єктам управління у місячний строк після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування звіт про списання майна
Пунктом 29 Порядку № 1314 визначено, що процедура списання майна вважається закінченою з моменту подання суб`єктом господарювання суб`єкту управління звіту про списання майна.
У відповідності до п. 30 Порядку № 1314, керівник суб`єкта господарювання та члени комісії забезпечують згідно із законодавством подання суб`єкту управління достовірних матеріалів, передбачених цим Порядком.
Пунктом 31 Порядку № 1314 унормовано, що керівник суб`єкта господарювання організовує та забезпечує дотримання процедури списання майна відповідно до цього Порядку.
З метою реалізації свого протиправного задуму та надання йому ознак законності, начальник Центру оперативного зв`язку, телекомунікаційних систем та інформаційних технологій ДСНС України, а надалі УОЗ ДСНС України, ОСОБА_4 , перебуваючи в адміністративної будівлі апарату ДСНС України за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гонара, 55а, затвердив шляхом виконання рукописного підпису, наступні акти технічного стану:
1) акт технічного стану № 2165 від 24.03.2023 - персональний комп`ютер (типу CPU INTEL Pentium G3240 (BX80646G3240) MB AsRock H81M-DG4 Dimm 4GB PC3-12800 (1600MHz) DDR3 HDD250 Gb WD 7200 16Mb SATAIII Caviar Blue (WD2500AAKX) CASE ATX 400W Genius KB, інвентарний № 10146-48;
2) акт технічного стану № 2172 від 24.03.2023 - монітор+ПК НР P3300 MT G620 500GB 2GB DVD Win7Pro (1562), інвентарний № 1014600712;
3) акт технічного стану № 2191 від 24.03.2023 - персональний комп`ютер ІЗ / RAM 8ГБ (HDD 1 ТБ/Asus GeForce GT640, 2 ГБ і DVD+/-RW i LAN/кардрідер/без операційної системи, інвентарний № 1014100533/1;
4) акт технічного стану № 2192 від 24.03.2023 - персональний комп`ютер ІЗ / RAM 8ГБ (HDD 1 ТБ/Asus GeForce GT640, 2 ГБ і DVD+/-RW i LAN/кардрідер/без операційної системи, інвентарний № 1014100533/2;
5) акт технічного стану № 2287 від 28.03.2023 - принтер HP LaserJet 6L, інвентарний № 1014100213;
6) акт технічного стану № 2286 від 28.03.2023 - принтер HP LJ 1000, інвентарний № 1014100212;
7) акт технічного стану № 2134 від 14.03.2023 - монітор Aser 21,5", інвентарний № 10141005083;
8) акт технічного стану № 2152 від 14.03.2023 - телевізор Vinga S75UHD20G, інвентарний № 10141005089/1;
9) акт технічного стану № 2377 від 04.04.2023 - блок канальних закінчень БКО-60, інвентарний № 10148-265;
10) акт технічного стану № 2378 від 04.04.2023 - блок канальних закінчень БКО-60, інвентарний № 10148-266;
11) акт технічного стану № 2402 від 04.04.2023 - оптичний мультиплексор ОМ-8, інвентарний № 10148-268;
12) акт технічного стану № 2401 від 04.04.2023 - оптичний мультиплексор ОМ-8, інвентарний № 10148-267;
13) акт технічного стану № 2316 від 30.03.2023 - монітор 19" Samsung 940N TFT (NAAKSB) silver (1744), інвентарний № 10146-1594;
14) акт технічного стану № 1610 від 06.06.2022 - вимірювач "Е7-11", інвентарний № 101480372;
15) акт технічного стану № 1583 від 06.06.2022 - Р/ст GP300, інвентарний № 101480091;
16) акт технічного стану № 1582 від 06.06.2022 - Р/ст GP300, інвентарний № 101480090;
17) акт технічного стану № 1584 від 06.06.2022 - Р/ст GP300, інвентарний № 101480092;
18) акт технічного стану № 2521 від 25.04.2023 - передавач HDMI по витій парі DGKat 2.0; підтримка 4К60 4: 4, PT-871xr, інвентарний № 10148-9077;
19) акт технічного стану № 2519 від 25.04.2023 - передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-571), Kramer, інвентарний № 10148-9073;
20) акт технічного стану № 2520 від 25.04.2023 - передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-571), Kramer, інвентарний № 10148-9074;
21) акт технічного стану № 2522 від 25.04.2023 - передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-572+), Kramer, інвентарний № 10148-9076;
22) акт технічного стану № 2473 від 25.04.2023 - передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-572+), Kramer, інвентарний № 10148-9075;
23) акт технічного стану № 2474 від 25.04.2023 - передавач HDMI по витій парі DGKat 2.0; підтримка 4К60 4: 4, PT-872xr, інвентарний № 10148-9078;
24) акт технічного стану № 2788 від 11.08.2023 - ноутбук* DELL Inspiron G3 17 3779 17F/i7-8750H/16/128SSD+1TB/GTX 1050TI 4GB/ NB DELL Inspiron G3 17 3779 17F/17-8750H / 16 / 128SSD + 1TB/GTX 1050TI 4GB/, інвентарний № 101462988;
25) акт технічного стану № 2789 від 11.08.2023 - ноутбук ASUS X515, інвентарний № ЦОЗ10140002;
26) акт технічного стану № 2787 від 11.08.2023 - ноутбук Aser Aspire 7 A715-75G-56AA (NH.Q99EU.009) Charcoal Black, інвентарний № 101465119;
27) акт технічного стану № 2793 від 11.08.2023 - ноутбук Hp zBook 15u G5 (i7/2,8/16GB RAM/ 512 SSD), інвентарний № 1014168867;
28) акт технічного стану № 2792 від 11.08.2023 - ноутбук Hp zBook 15u G5 (i7/2,8/16GB RAM/ 512 SSD), інвентарний № 101468868;
29) акт технічного стану № 2790 від 11.08.2023 - ноутбук Dell, інвентарний № 101499942;
30) акт технічного стану № 2759 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005066;
31) акт технічного стану № 2760 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005067;
32) акт технічного стану № 2761 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005068;
33) акт технічного стану № 2762 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005069;
34) акт технічного стану № 2763 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005070;
35) акт технічного стану № 2764 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005071;
36) акт технічного стану № 2765 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005072;
37) акт технічного стану № 2766 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005073;
38) акт технічного стану № 2767 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005074;
39) акт технічного стану № 2768 від 11.08.2023 - ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 10141005075.
Зазначені вище акти технічного стану містили відомості про технічну несправність товарно-матеріальних цінностей, ремонт та відновлення працездатності яких здійснювати недоцільно, у зв`язку із чим останні зняті із бухгалтерського обліку.
Надалі, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 перейшов до наступної фази реалізації свого протиправного задуму, який полягав у затвердженні актів списання основних засобів (часткової ліквідації) товарно-матеріальних цінностей, що надалі стало б передумовою у пошуку відповідного суб`єкта господарської діяльності, з метою укладення з останнім цивільно-правової угоди на їх утилізацію.
Із вказаною метою, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 , діючи умисно та достовірно розуміючи приписи абзацу 4 п. 5 Порядку № 1314, який передбачає списання повністю амортизованих основних фондів (засобів), перебуваючи в адміністративної будівлі апарату ДСНС України за адресою: м. Київ, вул. Олеся Гонара, 55а , затвердив шляхом виконання рукописного підпису, акти списання основних засобів (часткової ліквідації), які не мали 100% зносу, а відтак не були повністю амортизовані, а саме:
1) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 256 від 11.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку персональний комп`ютер (типу CPU INTEL Pentium G3240 (BX80646G3240) MB AsRock H81M-DG4 Dimm 4GB PC3-12800 (1600MHz) DDR3 HDD250 Gb WD 7200 16Mb SATAIII Caviar Blue (WD2500AAKX) CASE ATX 400W Genius KB, інвентарний № 10146-48;
2) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 123 від 03.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку монітор+ПК НР P3300 MT G620 500GB 2GB DVD Win7Pro (1562), інвентарний № 1014600712;
3) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 133 від 03.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку персональний комп`ютер ІЗ / RAM 8ГБ (HDD 1 ТБ/Asus GeForce GT640, 2 ГБ і DVD+/-RW i LAN/кардрідер/без операційної системи, інвентарний № 1014100533/1;
4) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 134 від 03.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку персональний комп`ютер ІЗ/RAM 8ГБ (HDD 1 ТБ/Asus GeForce GT640, 2 ГБ і DVD+/-RW i LAN/кардрідер/без операційної системи, інвентарний № 1014100533/2;
5) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 177 від 03.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку принтер HP LaserJet 6L, інвентарний № 1014100213;
6) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 178 від 03.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку принтер HP LJ 1000, інвентарний № 1014100212;
7) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 92 від 24.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку монітор Aser 21,5", інвентарний № 10141005083;
8) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 96 від 24.03.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку телевізор Vinga S75UHD20G, інвентарний № 10141005089/1;
9) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 227 від 07.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку блок канальних закінчень БКО-60, інвентарний № 10148-266;
10) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 228 від 07.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку блок канальних закінчень БКО-60, інвентарний № 10148-265;
11) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 223 від 07.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку оптичний мультиплексор ОМ-8, інвентарний № 10148-268;
12) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 250 від 07.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку оптичний мультиплексор ОМ-8, інвентарний № 10148-267;
13) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 279 від 13.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку монітор 19 Samsung 940N TFT (NAAKSB) silver (1744), інвентарний № 10146-1594;
14) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 202 (42) від 20.02.2022, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку вимірювач "Е7-11", інвентарний № 101410052 ;
15) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 192 від 15.06.2022, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку Р/ст GP300, інвентарний № 10148-91;
16) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 191 від 15.06.2022, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку Р/ст GP300, інвентарний № 10148-90;
17) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 193 від 15.06.2022, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку Р/ст GP300, інвентарний № 10148-92;
18) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 414 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач HDMI по витій парі DGKat 2.0; підтримка 4К60 4: 4, PT-871xr, інвентарний № 10148-9077 ;
19) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 417 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-571), Kramer, інвентарний № 10148-9073;
20) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 418 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-571), Kramer, інвентарний № 10148-9074;
21) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 419 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-572+), Kramer, інвентарний № 10148-9076;
22) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 399 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач сигналів HDMI по витій парі (РТ-572+), Kramer, інвентарний № 10148-9075;
23) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 400 від 28.04.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку передавач HDMI по витій парі DGKat 2.0; підтримка 4К60 4: 4, PT-872xr, інвентарний № 10148-9078 ;
24) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 563 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук* DELL Inspiron G3 17 3779 17F/i7-8750H/16/128SSD+1TB/GTX 1050TI 4GB/ NB DELL Inspiron G3 17 3779 17F/17-8750H / 16 / 128SSD + 1TB/GTX 1050TI 4GB/, інвентарний № 101462988 ;
25) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 563 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук ASUS X515, інвентарний № ЦОЗ10140002 ;
26) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 563 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук Aser Aspire 7 A715-75G-56AA (NH.Q99EU.009) Charcoal Black, інвентарний № 101465119;
27) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 563 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук Hp zBook 15u G5 (i7/2,8/16GB RAM/ 512 SSD), інвентарний № 101468861 ;
28) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 563 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук Hp zBook 15u G5 (i7/2,8/16GB RAM/ 512 SSD), інвентарний № 101468860 ;
29) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 564 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук Dell, інвентарний № 101499942;
30) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 552 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488763;
31) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 553 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488764;
32) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 554 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488765;
33) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 555 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488766;
34) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 556 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488767;
35) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 557 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488768;
36) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 558 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488769;
37) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 559 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488770;
38) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 560 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488771;
39) акт списання основних засобів (часткової ліквідації) № 561 від 14.08.2023, згідно якого списано та знято з бухгалтерського обліку ноутбук HP Probook 450 8 Гб RAM. 128 Гб SSD. IntelCore i5. Windows 10 Pro, інвентарний № 101488772.
Усвідомлюючи що вказану протиправну діяльність може бути викрито, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 , у порушення вимог окремого доручення від 16.01.2021 № В-13 «Про списання та відчуження майна в системі ДСНС», яке передбачає надання на розгляд Комісії з розгляду питань списання майна в системі ДСНС матеріалів відповідно до Переліку документів для отримання дозволу на списання майна, із суворим дотриманням вимог Порядку №1314, не скерував до Комісії з розгляду питань списання майна в системі ДСНС відповідних документів для отримання дозволу на списання зазначеного вище майна.
Таким чином, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 , надав ознак законності свої діям, які полягали у створенні уяви в оточуючих про дотримання Порядку № 1314 при проведенні процедури списання державного майна, втім нехтуючи його положеннями та діючи свідомо та умисно, останній не забезпечив складення комісією з питань обліку основних засобів і інших необоротних активів, бланків суворої звітності, передачі матеріальних цінностей, списання матеріальних цінностей, введення в експлуатацію основних засобів Управління оперативного зв`язку та електронних комунікацій Державної служби України з надзвичайних ситуацій, у порушення вимог Порядку № 1314, протоколів засідань із списання основних засобів, актів інвентаризації майна, що пропонується до списання, інших документів (копія акта про аварію, висновки відповідних інспекцій, державних органів тощо (за наявності), затвердив зазначені вище акти технічного стану та акти списання основних засобів (часткової ліквідації), щодо товарно-матеріальних цінностей, які не були повністю амортизовані, та у порушення вимог окремого доручення від 16.01.2021 № В-13 «Про списання та відчуження майна в системі ДСНС», не скерував складенні документи на розгляд Комісії з розгляду питань списання майна в системі ДСНС матеріалів відповідно до Переліку документів для отримання дозволу на списання майна.
Забезпечивши списання та зняття з бухгалтерського обліку вказаних вище товарно-матеріальних цінностей, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 перейшов до наступного етапу реалізації свого протиправного задуму, який полягав у пошуку суб`єкта господарської діяльності, до основного виду діяльності якого відноситься утилізація зазначених вище товарно-матеріальних цінностей, для чого останній наприкінці липня 2023 року надав вказівку підлеглому співробітнику - провідному фахівцю відділу ресурсного забезпечення та логістики ОСОБА_7 на здійснення пошуку такого суб`єкта господарської діяльності.
Діючи на виконання зазначеної вказівки, ОСОБА_7 підшукав необхідного суб`єкта господарської діяльності, у відповідності до вимог ОСОБА_4 , яким було ТОВ «ВДМ-Україна» (код ЄДРПОУ 38300945), директором якого є ОСОБА_8 .
Надалі, начальник УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 перейшов до наступної фази реалізації свого протиправного задуму, у зв`язку із чим 28.08.2023 між УОЗ ДСНС України, в особі начальника ОСОБА_4 , та ТОВ «ВДМ-України», в особі директора ОСОБА_8 , укладено Договір про надання послуг № 213/136 (далі - Договір).
У відповідності до п. 1.1. Договору, ТОВ «ВДМ-Україна» зобов`язується у 2023 році надати УОЗ ДСНС України послуги з поводженням із безпечним сміттям і відходами та їх утилізації (код ДК 021:2015:90513000-6), а саме ТОВ «ВДМ-Україна» приймає, розбирає, демонтує, сортує, готує до утилізації та утилізує списану з балансу УОЗ ДСНС України обчислювальну, комп`ютерну та оргтехніку, електрообладнання (далі - Сировина), яке містить чорні метали, кольорові метали і вилучає їх з неї згідно Акту прийому-передачі, а УОЗ ДСНС України зобов`язується прийняти і оплатити послуги з розбирання, демонтажу, сортування, підготовки до утилізації та подальшої утилізації Сировини.
У відповідності до п. 4.3. Договору, в момент передачі Сировини за Актом прийому-передачі право власності на неї переходить до ТОВ «ВДМ-Україна», який несе відповідальність за порушення вимог законодавства України при наданні послуг з демонтажу, розбирання, сортування та утилізації Сировини.
В той же час, між УОЗ ДСНС України, в особі начальника ОСОБА_4 , та ТОВ «ВДМ-Україна», в особі директора ОСОБА_9 , 28.08.2023 складено Акт прийому-передачі згідно Договору № 213/136.
Таким чином, у відповідності до вимог п. 4.3. Договору, право власності на Сировину перейшло від УОЗ ДСНС України до ТОВ «ВДМ-Україна».
Унаслідок вказаних умисних протиправних дій начальника УОЗ ДСНС України ОСОБА_4 , списане у порушення вимог Порядку № 1314 та окремого доручення від 16.01.2021 № В-13 «Про списання та відчуження майна в системі ДСНС», вищевказане державне майно, яке було закріплене за УОЗ ДСНС України на праві оперативного управління, перейшло у власність ТОВ «ВДМ-Україна», чим державі спричиненні збитки у розмірі 427 344,28 грн., що в двісті п`ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення кримінального правопорушення.
За вказаних вище обставин ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України.
У відповідності до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкту нерухомого майна за № 392104684 від 22.08.2024, об`єкт нерухомого майна загальною площею 5.1. кв.м., розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна 1979489256101, належить на праві власності підозрюваному ОСОБА_4 .
Крім того, підозрюваний ОСОБА_4 являється лізингоотримувачем кватири, загальною площею 43.2 кв.м., за адресою: АДРЕСА_2 , реєстраціний номер об`єкта нерухомого майна 1830241156101.
Зважаючи на те, що загальний розмір шкоди, завданий протиправними діями підозрюваного ОСОБА_4 складає 427 344,28 грн., виникла необхідність в арешті майна підозрюваного ОСОБА_4 .
Метою арешту майна є відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов).
У судове засідання прокурор не з`явився.
Слідчий суддя, вивчивши матеріали провадження за клопотанням, приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Підстави для накладення арешту на майно з іншою метою, окрім тих, що закріплені в ч. 2 ст. 170 КПК України, чинний кримінальний процесуальний кодекс України не передбачає.
Аналіз вище зазначених норм закону вказує, що у разі розгляду клопотання слідчого або прокурора про арешт майна, слідчий суддя повинен перевірити доводи поданого клопотання щодо наявності підстав для застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження у відповідності до мети, яку зазначає слідчий чи прокурор у своєму клопотанні.
При цьому, визначення мети арешту, яка передбачена ч. 2 ст. 170 КПК України, та обґрунтування її наявності, є обов`язковою.
Частиною 2 ст. 170 КПК України визначено, що арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 6 ст. 170 КПК України унормовано, що у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Відповідно до ч. 8 ст. 170 КПК України вартість майна, яке належить арештувати з метою забезпечення цивільного позову або стягнення отриманої неправомірної вигоди, повинна бути співмірною розміру шкоди, завданої кримінальним правопорушенням або зазначеної у цивільному позові, розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою.
Разом з тим, обов`язковою передумовою, яка обґрунтовує необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, є наявність достатніх доказів, що вказують на вчинення злочину та наявність обґрунтованої підозри, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, третіх осіб (п. 2, 3, 5, 6 ч. 2 ст. 173 КПК України). При цьому обов`язок доведення існування зазначеної умови КПК України покладається на слідчого та/або прокурора.
Поряд з цим, цивільний позову у кримінальному провадженні до підозрюваного ОСОБА_4 не заявлено, а відтак слідчий суддя приходить до висновку про недоведеність з боку прокурора у необхідності застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, оскільки відсутні підстави вважати, що існує правова підстава для арешту майна, тому клопотання підлягає залишенню без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170-173, 175, 309, 372, 392 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого Першого слідчого відділу Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Києві, капітан Державного бюро розслідувань ОСОБА_3 про арешт майна, в рамках кримінального провадження № 12023100060001755 - залишити без задоволення.
Ухвала про накладення арешту може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом 5 днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121947857 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Вовк С. В.