КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа № 2а-6094/10/1070
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 вересня 2010 року Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Спиридонової В.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Броварського міжрайонного прокурора Київської області в інтересах держави в особі Броварської об’єднаної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Чернівецький меблевий комбінат» ЛТД про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
17.06.2010 року Броварський міжрайонний прокурор Київської області в інтересах держави в особі Броварської об’єднаної державної податкової інспекції (далі - позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Чернівецький меблевий комбінат» ЛТД (далі - відповідач) про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафних санкцій з податку на додану вартість у загальній сумі 86564,02 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по сплаті штрафних санкцій з податку на додану вартість у загальній сумі 86564,02 грн., яка має бути сплачена відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами».
Представник позивача 21.09.2010 року подав до суду клопотання, в якому повністю підтримав позовні вимоги та просив справу розглядати за його відсутності.
Відповідач в судове засідання не з’явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання. Заперечень проти позову до суду не надавав, заяв чи клопотань щодо розгляду справи за його відсутності до суду не надсилав. Враховуючи вимоги ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.
Суд, дослідивши матеріали справи і наявні у справі докази, дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом, товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Чернівецький меблевий комбінат» ЛТД (ідентифікаційний код 05486602) зареєстровано 13.10.1993 року виконавчим комітетом Першотравневої районної ради народних депутатів м. Чернівці.
Відповідач перебуває на обліку як платник податків в Броварській ОДПІ з 14.10.1993 року відповідно до довідки № 2309 від 26.01.2009 року наданої Броварською ОДПІ.
З 28.05.2008 року по 30.05.2008 року працівниками Броварською ОДПІ була проведена невиїзна документальна своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань, під час якої встановлено порушення пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ, яке виразилося у порушенні строків сплати податкових зобов’язань по податку на додану вартість.
За результатами перевірки складено акт про результати невиїзної документальна своєчасності сплати узгоджених податкових зобов’язань № 2106/15-1/05486602 від 30.05.2008 року в якому зафіксовано вказане порушення.
На підставі даного акту позивачем 09.06.2008 року, відповідно до пп. 17.1.7 п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», прийнято податкове повідомлення-рішення № 327283151/0, яким відповідачу визначено штрафну санкцію у розмірі 86619,52 грн.
Крім того, 28.07.2009 року працівниками Броварської ОДПІ була проведена перевірка своєчасності подання податкової звітності по податку на додану вартість за період з грудня 2008 року по червень 2009 року, під час якої було встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 та 4.1.7 п. 4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», яке виразилося у порушенні строків подання податкових декларацій з ПДВ за період з грудня 2008 року по червень 2009 року.
За результатами перевірки складено акт про порушення податкового законодавства № 567/15-309/05486602 від 28.07.2009 року в якому зафіксовано вказане порушення.
На основі даного акту позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення № 0001261601/0 від 28.07.2009 року, яким відповідачу визначено штрафну санкцію у розмірі 1190,00 грн.
Відповідно до вимог п. 6.2 та п. 6.3 ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетними та державними цільовими фондами» відповідачу направлено першу - № 1/1104 від 01.10.2008 року та другу - № 2/1499 від 06.12.2007 року податкові вимоги. Однак вказані податкові вимоги не отримані відповідачем у зв’язку з незнаходженням останнього за юридичною адресою, що підтверджується наявними у матеріалах справи копіями поштової довідки ф.20.
Згідно з ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону про реєстрацію встановлено, що у разі, якщо зміна відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР, не пов'язана із змінами до установчих документів юридичної особи або не підлягає державній реєстрації, виконавчий орган юридичної особи або уповноважена ним особа зобов'язаний подати (надіслати рекомендованим листом) державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в ЄДР.
Товариство з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Чернівецький меблевий комбінат» ЛТД заявку про внесення змін до відомостей щодо місцезнаходження юридичної особи не подавало.
Пунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов‘язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Як вбачається з вищенаведеного, податкові зобов’язання відповідача не були сплачені в установлені строки, а тому такі зобов’язання визнаються судом податковим боргом.
Відповідно до п. 16.4. ст. 16 Закону У країни «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року № 334/94-ВР платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до п. 6.1 ст. 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року, - повну.
Спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), включаючи збір на обов'язкове державне пенсійне страхування та внески на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності, та визначає процедуру оскарження дій органів стягнення є Закон України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ.
Відповідно до абзацу 1 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації
Згідно з пп. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені ст. 5 вказаного Закону, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Підпунктом 4.1.4. п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця; б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя); в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом «г» пп. 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року; г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
Відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1. ст. 17 цього Закону платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Згідно з пп. 17.1.7 п. 17.1. ст. 17 вказаного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф у таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі десяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці від 31 до 90 календарних днів включно, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі двадцяти відсотків погашеної суми податкового боргу; при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничною строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає встановленим факт наявності у відповідача податкового боргу у визначеній податковим органом сумі.
Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що підставою для примусового стягнення активів платників податків в рахунок погашення його податкового боргу є виключно рішення суду.
З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог щодо стягнення з відповідача заборгованості відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Докази, що підтверджують наявність у відповідача податкової заборгованості позивачем надані суду, їх копії долучені до матеріалів справи. Відповідач заперечень щодо позовних вимог не надав.
Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку щодо правомірності заявленої вимоги та вважає її такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 11, 14, 70-72, 86, 128, 159-163, 254 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю виробничо-комерційна фірма «Чернівецький меблевий комбінат» ЛТД на користь держави в особі Броварської об’єднаної державної податкової інспекції заборгованість у загальній сумі 86564,02 грн. (вісімдесят шість тисяч п’ятсот шістдесят чотири гривні дві копійки).
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядку, встановленому статтями 185-187 КАС України, шляхом подання через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови апеляційної скарги.
Суддя В.О. Спиридонова
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.09.2010 |
Оприлюднено | 16.11.2010 |
Номер документу | 12194865 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Спиридонова В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні