Справа № 215/5183/24
2/215/2273/24
УХВАЛА
про прийняття справи до провадження та призначення до розгляду за правилами загального позовного провадження
30 вересня 2024 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Камбул М.О. ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 (місце преєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ) до ОСОБА_2 (місце реєстрації: АДРЕСА_2 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), треті особи: Тернівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) (місцезнаходження за адресою: 50079, м. Кривий Ріг, пл. Петлякова, 1) служба у справах дітей виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради (місцезнаходження за адресою: 50079, м. Кривий Ріг, вул. Короленка, 1А) про визнання батьківства ,-
ВСТАНОВИВ:
14.08.2024 ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 про визнання батьківства, в якій просить визнати себе батьком дитини, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 та внести зміни в актовий запис №877 від 13.10.2020 про народження дитини.
10.09.2024 ухвалою суду позовну заяву залишено без руху, надано позивачу строк для усунення недоліків.
23.09.2024 на адресу суду від представника позивача ОСОБА_4 надійшла заява на усунення недоліків та клопотання про витребування доказів в якому просить витребувати з Тернівського ВДРАЦС у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області ПМУМЮ (м. Одеса) інформацію про те чи відомості про батька в актовому записі №877 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було зроблено на підставі ст. 135 СК України.
Справа підсудна Тернівському районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Позовна заява подана із додержанням вимог ст. ст. 175-177 ЦПК України.
Підстави визначені статтями 185-186 ЦПК України, для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі відсутні. Тому позовну заяву слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
За положеннями ч. 1 ст. 11 ЦПК України, суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.
Позивачем не подавалося клопотання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно п. 1 ч. 4 ст. 274 ЦПК України, в порядку спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах, що виникають з сімейних відносин, крім спорів про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів, зміну способу їх стягнення, розірвання шлюбу та поділ майна подружжя, тому на підставі п.1 ч.2 ст. 19 ЦПК України, судочинство за даним позовом слід здійснювати за правилами загального позовного провадження, починаючи з підготовчого судового засідання.
Стосовно клопотання представника позивача про витребування доказів суд зазначає наступне.
Статтею 76 ЦПК України, передбачено,що доказами є будь-які дані,на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів),що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи,та інших обставин,які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими,речовими і електронними доказами;висновкам експертів;показаннями свідків.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України, учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно з ч. 6 ст. 84 ЦПК України, будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Частиною 7, 8 ст. 84 ЦПК України встановлено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про задоволення заяви представника заявника про витребування доказів. Для об`єктивного та всебічного розгляду справи слід витребувати з Тернівського ВДРАЦС у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області ПМУМЮ (м. Одеса) витяг ДРАЦС про те чи відомості про батька в актовому записі №877 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було зроблено на підставі ст. 135 СК України.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 19, 175, 177, 187, 189-197, 274, 277 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи: Тернівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса), служба у справах дітей виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про визнання батьківства.
Розгляд справи проводити за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче судове засідання по справі на 10-30 год. 13.11.2024, яке відбудеться в приміщенні Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області у залі судових засідань № 3, що знаходиться за адресою: Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, вул. Пляжна, буд. № 23, каб. № 304.
Про дату проведення підготовчого судового засідання повідомити учасників справи та викликати їх.
Витребувати з Тернівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) витяг ДРАЦС про те чи відомості про батька в актовому записі № 877 від 13.10.2020 про народження ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 було зроблено на підставі ст. 135 СК України.
Роз`яснити, що відповідно до ст. 84 ЦПК України, особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Роз`яснити, що у разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу у вигляді тимчасового вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом, а також накладення штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Ухвалу суду щодо витребування письмових доказів направити Тернівському відділу державної реєстрації актів цивільного стану у місті Кривому Розі Криворізького району Дніпропетровської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) для виконання та встановити строк надання витребуваних доказів до 13 листопада 2024 року.
Роз`яснити відповідачу можливість подати до суду відзив на позов, який повинен відповідати вимогам ст. 178 ЦПК України, встановивши п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали.
Роз`яснити відповідачу можливість подати до суду разом із поданням відзиву всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до вимог ч. 4 ст. 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копію відзиву та доданих до нього документів /доказів/ відповідач зобов`язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч. 8 ст. 178 ЦПК України).
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, копія якого одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам справи.
Роз`яснити відповідачу, що відповідно до ч. 1 ст. 193 ЦПК України у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання даної ухвали, відповідач має право пред`явити зустрічний позов.
Третя особа має право подати суду пояснення щодо позову в п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали про відкриття провадження, а щодо відзиву - протягом десяти днів із дня його отримання, з підтвердженням направлення їх копій з додатками учасникам справи.
Повідомити учасників справи про наявність у суді технічної можливості брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відповідно до ч. 1 ст. 212 ЦПК України.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://tr.dp.court.gov.ua/sud0441/gromadyanam/csz/.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати позивачу. Відповідачу та третім особам надіслати копію позовної заяви та копії доданих до неї матеріалів разом з ухвалою про відкриття провадження у справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено та підписано суддею 30 вересня 2024 року.
Суддя:
Суд | Тернівський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121949758 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Тернівський районний суд м.Кривого Рогу
Камбул М. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні