ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
33601 , м. Рівне, вул. Яворницького, 59
УХВАЛА
про відкриття апеляційного провадження
"30" вересня 2024 р. Справа № 903/439/24
Північно-західний апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючого судді Павлюк І.Ю.
судді Грязнов В.В.
судді Розізнана І.В.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккартон" на ухвалу Господарського суду Волинської області від 04.06.2024 у справі №903/439/24 (повний текст складений 05.06.2024)
за заявою Фізичної особи-підприємця Дубойської Альбіни Миколаївни
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліонгард"
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Північно-західного апеляційного господарського суду від 04.06.2024 відкрите провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІОНГАРД".
Визнано вимоги ініціюючого кредитора Фізичної особи-підприємця Дубойської Альбіни Миколаївни до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІОНГАРД" в сумі 200 302 грн 80 коп. основної заборгованості (4 черга задоволення), а також 30 280 грн 00 коп. судового збору за подання заяви про порушення провадження у справі про банкрутство. Введено мораторій на задоволення вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІОНГАРД". Введено процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІОНГАРД" строком на сто сімдесят календарних днів по 21.11.2024 Призначено розпорядника майна, тощо.
Не погоджуючись із постановленою ухвалою, Товариство з обмеженою відповідальністю "Луцьккартон" 16.09.2024 звернулося до суду апеляційною скаргою через систему Електронний суд, в якій просить поновити строк на апеляційне оскарження, скасувати ухвалу Господарського суду Волинської області від 04.06.2024 та ухвалити нове рішення у даній справі, яким відмовити у задоволенні заяви Фізичної особи-підприємця Дубойської Альбіни Миколаївни від 03.05.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Ліонгард". Стягнути з Фізичної особи-підприємця Дубойської Альбіни Миколаївни на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккартон" судовий збір за подану апеляційну скаргу у розмірі 36 336,00 грн.
Разом із апеляційною скаргою, скаржник подав клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження ухвали суду, яке мотивоване тим, що ухвалою Господарського суду Волинської області від 03.09.2024 визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккартон", а тому апелянт є кредитором у даній справі та має право оскаржувати ухвалу про відкриття про провадження у даній справі. Крім того, звертає увагу, що ухвала суду від 03.09.2024 отримана скаржником 04.09.2024. Тобто відлік строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Волинської області від 04.06.2024 у справі №903/439/24 розпочався з наступного дня після отримання повного тексту ухвали 05.09.2024. При цьому, у розумінні ч. 5 ст. 254 ГПК України, останнім днем строку на подачу апеляційної скарги на ухвалу суду від 04.06.2024 у даній справі є 16.09.2024.
24.09.2024 матеріали справи №903/439/24 надійшли 24.09.2024.
Відповідно до ст. 119 ГПК України, суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними.
Суд апеляційної інстанції при розгляді питання про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали Господарського суду Волинської області від 04.06.2024 у справі №903/439/24 про відкриття провадження у справі про банкрутство звертається до правових висновків, які викладені у постанові Верховного Суду у складі палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у постанові від 20.03.2024 у справі №911/1005/23. При вирішенні правового питання щодо права апеляційного оскарження ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство та кола осіб, які можуть здійснити таке оскарження суд касаційної інстанції зазначив наступне:
"132. В подальшому особи можуть бути наділені правом оскаржувати ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство лише за умови набуття відповідного процесуального статусу учасника (сторони) справи про банкрутство.
132.1. Так, конкурсні кредитори, які є стороною у справі про банкрутство в силу прямої вказівки частини першої статті 1 КУзПБ і які звертаються із вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, набувають правового статусу учасника у справі про банкрутство за сукупністю передбачених КУзПБ дій: пред`явлення грошових вимог; доведення свого права вимоги перед судом; розгляд грошових вимог судом (перевірка наявності такого права у кредитора; правомірність його набуття; наявність цього права в межах позовної давності тощо) та визнання грошових вимог у відповідній ухвалі суду.
132.2. Тому саме з моменту визнання судом вимог до боржника конкурсний кредитор наділяється всіма процесуальними правами учасника справи, зокрема оскаржувати судові рішення у справі про банкрутство в апеляційному порядку.
132.3. Тобто, після вступу особи у справу як конкурсного кредитора згідно зі статтею 45 КУзПБ, така особа набуває процесуальних прав і обов`язків учасника справи, передбачених у статті 42 ГПК України в повному обсязі, тому, серед іншого, не позбавлена права на оскарження ухвали про відкриття провадження у справі про банкрутство.
133. Отже, підсумовуючи зазначене, Палата суддів дійшла висновку про те, що ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство мають право першочергово оспорювати у судах апеляційної та касаційної інстанцій визнані судовим рішенням про відкриття провадження у справі про банкрутство сторони - боржник, ініціюючий кредитор, а також арбітражний керуючий та кредитор, вимоги якого забезпечені заставою майна боржника (незалежно від того, чи такі вимоги були визнані та включені до реєстру вимог кредиторів у справі про банкрутство).
133.1. Інші особи, за загальним правилом, можуть оскаржити ухвалу про відкриття провадження у справі про банкрутство лише за умови участі таких осіб в розгляді судом питання про відкриття провадження у справі про банкрутство (наприклад, інші кредитори, які подали заяви з грошовими вимогами до боржника до підготовчого засідання суду і заяви яких залишено без розгляду), або у разі набуття такими особами відповідного процесуального статусу учасника справи (сторони у справі) про банкрутство (в тому числі і до або під час підготовчого засідання)".
"143. У постанові Верховного Суду у складі палати для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду від 12.07.2023 у справі №915/1097/20 Суд виснував, що конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство набувають правового статусу учасника у справі про банкрутство за сукупністю, передбачених КУзПБ дій: пред`явлення грошових вимог; доведення свого права вимоги перед судом; розгляд грошових вимог судом (перевірка наявності такого права у кредитора; правомірність його набуття; невтрата цього права у зв`язку з позовною давністю, тощо) та визнання грошових вимог у відповідній ухвалі суду, отже саме з визнання судом його вимог до боржника конкурсний кредитор наділяється процесуальними правомочностями учасника справи, зокрема оскаржувати судові рішення у справі про банкрутство в апеляційному порядку. Системний аналіз приписів статей 42, 254, 255 ГПК України та статей 1, 9, 45 КУзПБ дає підстави для висновку про те, що конкурсні кредитори, після набуття ними процесуального статусу учасника справи про банкрутство, не позбавлені права на оскарження ухвали про відкриття провадження у цій справі протягом розумного строку з дня визнання їх грошових вимог до боржника за умови поновлення господарським судом строку на апеляційне оскарження.
144. Така правова позиція узгоджується із висновками, викладеними у цій справі, тому відсутні підстави для відступу від правових висновків щодо застосування норми права у подібних правовідносинах та, відповідно, їх уточнення".
Судом встановлено, що ухвалою Господарського суду Волинської області від 03.09.2024 у справі №903/439/24, серед іншого, визнано грошові вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛУЦЬККАРТОН" до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЛІОНГАРД" повністю в розмірі 20 672 350 грн 76 коп.: 20 666 294 грн 76 коп. четверта черга; 6 056 грн 00 коп. перша черга.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 КУзПБ ухвали та постанова про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури або процедури погашення боргів боржника, прийняті господарським судом у справі про банкрутство (неплатоспроможність), набирають законної сили з моменту їх прийняття, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч. 6 ст. 45 КУзПБ за результатами розгляду заяв кредиторів господарський суд постановляє ухвалу про визнання чи відхилення (повністю або частково) вимог таких кредиторів. Ухвала господарського суду набирає законної сили негайно після її оголошення, може бути оскаржена у встановленому цим Кодексом порядку та є підставою для внесення відомостей про таких кредиторів до реєстру вимог кредиторів.
Отже, грошові вимоги скаржника до боржника у даній справі визнані ухвалою суду від 03.09.2024. В свою чергу, скаржник звернувся із апеляційною скаргою 16.09.2024, тобто в 10-денний строк з дня постановлення ухвали суду від 03.09.2024 (з врахуванням вихідних днів).
Враховуючи наведене, колегія суддів дійшла висновку, що скаржник звернувся із апеляційною скаргою протягом розумного строку з дня визнання його грошових вимог до боржника.
Таким чином, суд вважає наведені скаржником причини пропуску встановленого строку для подання вказаної апеляційної скарги поважними, та враховує вчинення процесуальних дій щодо подання апеляційної скарги у стислі строки, а тому відповідно до ст. 119 ГПК України поновлює пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження вказаної ухвали суду першої інстанції.
Отже, апеляційна скарга відповідає вимогам ст. 258 Господарського процесуального кодексу України, підстав для її повернення та відмови у відкритті апеляційного провадження не встановлено.
Відповідно до вимог ст. 262 ГПК України судова колегія визначилась про можливість відкриття апеляційного провадження у справі №903/439/24.
Керуючись ст. ст. 119, 234, 256, 262, 263 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Поновити строк на подання апеляційної скарги.
2. Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Луцьккартон" на ухвалу Господарського суду Волинської області від 04.06.2024 у справі №903/439/24.
3. Розгляд апеляційної скарги призначити на "29" жовтня 2024 р. об 10:30год. у приміщенні Північно-західного апеляційного господарського суду за адресою: 33601 м. Рівне вул. Яворницького, 59 у залі судових засідань №3.
4. Учасникам справи у строк до 22.10.2024 надіслати до Північно-західного апеляційного господарського суду письмові відзиви на апеляційну скаргу, в порядку передбаченому ст. 263 ГПК України, та докази надсилання копії відзивів та доданих до них документів іншим учасникам справи.
5. Визнати явку учасників справи на їх розсуд.
6. Попередити, що неявка учасникам справи, належним чином повідомлених про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає розгляду справи.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та не підлягає оскарженню.
Головуючий суддя Павлюк І.Ю.
Суддя Грязнов В.В.
Суддя Розізнана І.В.
Суд | Північно-західний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121951584 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Північно-західний апеляційний господарський суд
Павлюк І.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні