номер провадження справи 26/52/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
ПОСТАНОВА
Іменем України
24.09.2024 Справа № 908/1604/24
м.Запоріжжя Запорізької області
Господарський суд Запорізької області у складі судді Юлдашева Олексія Олексійовича, розглянувши матеріали справи
кредитори 1/ Адвокатське об`єднання Аюрлекс, код ЄДРПОУ 43370841 (51931 Україна, Дніпропетровська область, м. Кам`янське, вул. Ковалевича, 3, офіс 2)
2/ Головне управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області, код ЄДРПОУ 20490012 (м. Запоріжжя, пр. Соборний, 158-б)
боржник Товариство з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, код ЄДРПОУ 01379384 (69006 Україна, м. Запоріжжя, вул. Трегубенка, буд. 18-Б)
Представники сторін не з`явились
УСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 02.07.2024, зокрема, відкрито провадження у справі № 908/1604/24 про банкрутство ТОВ УКРВИБУХБУД, визнано грошові вимоги ініціюючого кредитора до боржника у розмірі 480 000,00 грн основного боргу, сплачений судовий збір у розмірі 30 280, 00 грн. та авансована грошова винагорода арбітражному керуючому 72 000,00 грн, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна боржника призначено арбітражного керуючого Маглиш Л.С. Попереднє засідання призначено на 20.08.2024 о 10-30.
На офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію повідомлення про відкриття провадження у справі про банкрутство за № 73581 від 10.07.2024р.
Ухвалою суду від 20.08.2024 клопотання розпорядника майна боржника Маглиш Л.С. про продовження строку на проведення інвентаризації майна боржника та відкладення попереднього засідання суду задоволено; продовжено строк проведення розпорядником майна Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД Маглиш Л.С. інвентаризації майна боржника до дати проведення підсумкового засідання; відкладено попереднє засідання на 05.09.2024р. о 12-30.
Ухвалою від 05.09.2024 віднесено кредиторські вимоги ініціюючого кредитора - Адвокатського об`єднання Аюрлекс до боржника у розмірі 480 000,00 грн основного боргу до четвертої черги задоволення, сплачений судовий збір у розмірі 30 280, 00 грн. та авансована грошова винагорода арбітражному керуючому 72 000,00 грн. до першої черги задоволення. Визнано кредиторські вимоги до боржника: Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області у розмірі 252 697,09 грн. основного боргу з четвертою чергою задоволення та 4 844,80 грн судового збору з першою чергою задоволення. Зобов'язано розпорядника майна боржника провести збори кредиторів відповідно до статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства. Дата проведення зборів кредиторів та комітету до 19.09.2024. Підсумкове засідання суду, на якому буде постановлено ухвалу про санацію боржника чи постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, чи ухвалу про закриття провадження у справі про банкрутство, чи ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання суду, призначено на 24.09.2024 о 12-00.
Представники кредиторів, боржника, розпорядник майна своїм правом на участь у судовому розгляді справи 24.09.2024. не скористалися, у судове засідання не з`явилися, про час і місце розгляду справи були повідомлені належним чином.
Справа розглядається відповідно до приписів ст. 202 ГПК України за наявними в ній матеріалами.
До суду надійшли клопотання розпорядника майна боржника про припинення процедури розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором арбітражного керуючого Маглиш Л.С.; протокол зборів кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, заява арбітражного керуючого Маглиш Л.С. на участь у справі; звіт про результати проведення аналізу фінансово-господарської діяльності Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД; звіт арбітражного керуючого Маглиш Л.С. про нарахування і виплату основної грошової винагороди нарахованої під час виконання повноважень розпорядника майна у розмірі 47 225,81 грн. та звіт про витрати у розмірі 83,00 грн.
Я вбачається із протоколу зборів кредиторів кредиторами прийнято рішення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Ліквідатором вирішено призначити арбітражного керуючого Маглиш Л.С., яка виконувала функції розпорядника майна боржника та надала суду відповідну згоду.
Вивчивши подані документи та наявні матеріали справи, проаналізувавши норми чинного законодавства, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання боржника банкрутом та переходу до ліквідаційної процедури, виходячи з наступного.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Згідно з частиною першою статті 6 Кодексу України з процедур банкрутства щодо боржника - юридичної особи застосовуються такі судові процедури: розпорядження майном боржника; санація боржника; ліквідація банкрута.
За змістом частини першої статті 44 Кодексу України з процедур банкрутства під розпорядженням майном розуміється система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням і розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження, ефективного використання майнових активів боржника, здійснення аналізу його фінансового стану, а також визначення наступної процедури (санації чи ліквідації). Про призначення розпорядника майна господарський суд постановляє ухвалу.
За приписами ч.1 статті 49 Кодексу України з процедур банкрутства (далі-КУзПБ) у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації) або закривається провадження у справі.
Судом установлено, що враховуючи відсутність інформації про фактичне місцезнаходження документів та виконавчих органів ТОВ «УКРВИБУХБУД», інвентаризація майна боржника була проведена у відповідності до інформації, отриманої з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, та інформації, отриманої від організацій, відповідальних за облік і реєстрацію майна юридичних осіб.
Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ТОВ «УКРВИБУХБУД» зареєстроване 25.11.2013, номер запису про державну реєстрацію 10701450000052061.
Так, розпорядником майна у відповідності до опрацьованої інформації з відкритих офіційних джерел (Державного реєстру прав на нерухоме майно, інформації про зареєстровані права на рухоме майно, Єдиного державного реєстру судових рішень, ЄДР ЮО ФОП та ГФ, АСВП та онлайн-сервісів (Vkursi Pro та Vkursi Business intelligence) для дослідження кон`юнктури ринку, пошуку, аналізу суб`єктів господарювання за обраними критеріями, у тому числі у межах різних галузей економіки, зведення відповідних даних та порівняння даних за різними критеріями, формування рейтингу суб`єктів господарювання за різними критеріями, формування та вивантаження списку (бази) суб`єктів господарювання за різними критеріями та підготовлено наступний висновок.
Згідно з Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкту за Ідентифікаційним кодом боржника (01379384) зареєстровано нерухоме майно за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, селище Гранітне, вул. Гагаріна, буд 30, проте, за поданою до органів статистики звітності (остання у 2022 році) відомості про наявність нерухомого майна у звітності не зазначено. За наданою Головним управлінням Держгеокадастру у Дніпропетровській області відповіддю (№ 33-4.0.222-4350/2-24 від 08.08.2024) у користуванні ВАТ «Укрвибухпром» перебуває земельна ділянка площею 8,1318 га, розташована за адресою: Дніпропетровська область, Апостолівський район, Ленінська сільська рада для обслуговування існуючих складських приміщень, договір оренди № 040711701641 від 26.11.2007, з терміном дії до 26.11.2057. Проте, за довідкою ГУ ДПС у Запорізькій області заборгованість зі сплати орендної плати за користування земельною ділянкою, розташованою у Дніпропетровській області, відсутня. Крім того, неможливо встановити яке відношення ВАТ «Укрвибухпром» має до боржника.
Листом (вих. № 02-20/674 від 18.07.2024) розпорядник майна звернулася до керівника боржника про надання інформації та документів, необхідних для належного виконання повноважень розпорядника майна, у т.ч. проведення аналізу фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, проте відповідь не надано.
У відповідності до п. 2.1. розділу третього Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України № 14 від 2006 року, оцінка змін фінансового стану підприємства здійснюється за попередні три календарні роки для формування загального уявлення та загальних тенденцій його розвитку. За результатами аналізу показників складається висновок про спрямованість змін та їх вплив на стан платоспроможності підприємства.
За таких обставин проведення фінансового аналізу у відповідності до Методичних рекомендацій щодо виявлення ознак неплатоспроможності підприємства та ознак дій з приховування банкрутства, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства, затверджених наказом Міністерства економіки України № 14 від 2006 року, - неможливе.
Товариство з обмеженою відповідальністю «УКРВИБУХБУД» за інформацією з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є правонаступником Відкритого акціонерного Товариства «Укрвибухпром», вищезазначене майно не було прийняте на ТОВ «УКРВИБУХБУД» та не перебуває на обліку боржника.
Визнані кредиторські вимоги до боржника складають 732 697,09 грн (без урахування витрат зі сплати судового збору за подання заяв з кредиторськими вимогами).
Оскільки керівник ТОВ «УКРВИБУХБУД» не надав на запит документи, на підставі яких можна підготувати фінансовий аналіз діяльності боржника, розпорядник майна звернулася до ГУ статистики в Запорізькій області із запитом (вих. № 02-20/731 від 16.08.2024) щодо надання копій статистичної звітності, у т.ч. фінансової звітності та звітності з праці, за формами державних статистичних спостережень, за період 2021 рік (річний) - 2024 рік (І півріччя). На запит розпорядника майна надано дані фінансової звітності, поданої боржником за 2022 рік (річна), збитки ТОВ «УКРВИБУХБУД» складають 1 141,9 тис. грн.
Протягом процедури розпорядження майном ніяких пропозицій щодо відновлення платоспроможності боржника до арбітражного керуючого не надходило. Також не надходило пропозицій щодо проведення розрахунків з кредиторами за рахунок учасника Товариства.
Товариство має ознаки неплатоспроможності, у т.ч. неможливість самостійно провести розрахунок з кредиторами.
Як вбачається із матеріалів справи, матеріальні цінності відсутні, дебіторська заборгованість відсутня.
Підприємство - боржник не має достатньо активів за рахунок яких можливо було б погасити кредиторську заборгованість.
Таким чином, у боржника виявлена недостатність майна для задоволення вимог кредиторів.
Відповідно до ч.4 статті 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб`єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб`єктів господарювання банкрутами встановлюються цим Кодексом та іншими законами.
Згідно з частинами 1, 2 статті 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб`єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов`язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб`єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.
Відповідно до статті 1 КУзПБ під банкрутством розуміється визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедури санації та реструктуризації і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Кодексом, грошові вимоги кредиторів інакше, ніж через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Кодексу України з процедур банкрутства у випадках, передбачених цим Кодексом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін ухвалює постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури строком на дванадцять місяців.
Суд визначає строк, протягом якого ліквідатор зобов`язаний здійснити ліквідацію боржника. Цей строк не може перевищувати 12 місяців.
Відповідно до ч. 5 ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про: звернення до господарського суду з клопотанням про введення наступної процедури у справі про банкрутство; частиною 8 ст. 48 встановлено, що до компетенції комітету кредиторів належить рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого.
Виходячи з положень ст. 48 Кодексу України з процедур банкрутства рішення зборів кредиторів чи комітету кредиторів є способом волевиявлення кредиторів.
23.09.2024 року відбулися збори кредиторів ТОВ УКРВИБУХБУД на яких прийнято рішення клопотатись перед господарським судом про припинення процедури розпорядження майном боржника, визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Маглиш Л.С.
Згідно із ч. 1 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства з дня ухвали господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається. Господарський суд вважає за необхідне, скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.
Відповідно до ч. 3 ст. 59 Кодексу України з процедур банкрутства, з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов`язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, слід здійснити офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-порталі судової влади України.
У відповідності до п.3 ч.1 ст.12 Кодексу України з процедур банкрутства (далі КУзПБ) арбітражний керуючий користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбачених цим Кодексом.
Частинами 1, 2 ст.30 КУзПБ арбітражний керуючий виконує повноваження за грошову винагороду. Грошова винагорода арбітражного керуючого складається з основної та додаткової грошових винагород. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна або ліквідатора визначається в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останніх 12 місяців його роботи до відкриття провадження у справі, але не менше трьох розмірів мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого санацією встановлюється зборами кредиторів під час схвалення плану санації і не може бути меншим за чотири розміри мінімальної заробітної плати за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реструктуризацією становить п`ять розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожен місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Розмір основної грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень керуючого реалізацією становить три розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб за кожний місяць виконання арбітражним керуючим повноважень. Право вимоги основної грошової винагороди виникає в арбітражного керуючого в останній день кожного календарного місяця виконання ним повноважень. Сплата основної винагороди арбітражного керуючого за виконання ним повноважень розпорядника майна, ліквідатора, керуючого санацією, керуючого реструктуризацією, керуючого реалізацією здійснюється за рахунок коштів, авансованих заявником (кредитором або боржником) на депозитний рахунок господарського суду, який розглядає справу, до моменту подання заяви про відкриття провадження у справі. У разі якщо процедура триває після закінчення авансованих заявником коштів, основна винагорода арбітражного керуючого сплачується за рахунок коштів, одержаних боржником - юридичною особою у результаті господарської діяльності, або коштів, одержаних від продажу майна боржника, яке не перебуває в заставі.
У зв`язку з викладеним, суд вважає за можливе затвердити звіт арбітражного керуючого Маглиш Л.С. про нарахування і виплату основної грошової винагороди нарахованої під час виконання повноважень розпорядника майна у розмірі 47 225,81 грн. та звіт про витрати у розмірі 83,00 грн, відповідно до ст. 30 Кодексу України з процедур банкрутства.
Зазначений звіт схвалений зборами кредиторів (протокольне рішення від 23.09.2024).
Керуючись статтями 2, 30, 58, 59, 60 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 12, 234, 235, 243 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Затвердити звіт арбітражного керуючого Маглиш Лади Сергіївни про нарахування і виплату основної грошової винагороди нарахованої під час виконання повноважень розпорядника майна у розмірі 47 225,81 грн. та звіт про витрати у розмірі 83,00 грн
2. Припинити процедуру розпорядження майном Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, код ЄДРПОУ 01379384 (69006 Україна, м. Запоріжжя, вул. Трегубенка, буд. 18-Б).
3. Припинити повноваження розпорядника майна боржника Маглиш Л.С.
4. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, код ЄДРПОУ 01379384 (69006 Україна, м. Запоріжжя, вул. Трегубенка, буд. 18-Б) - банкрутом.
5. Відкрити ліквідаційну процедуру.
6. Ліквідатором Товариства з обмеженою відповідальністю УКРВИБУХБУД, призначити арбітражного керуючого Маглиш Ладу Сергіївну (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 2019 від 10.11.2021; адреса: вул. Ковалевича, 3, офіс 2, м. Кам`янське, Дніпропетровська область, 51931).
7. Оприлюднити на офіційному веб-порталі судової влади України повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
8. Скасувати арешти, накладені на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.
9. Зобов`язати ліквідатора здійснити ліквідаційну процедуру відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства у строк до 24.09.2025.
10. Копії постанови надіслати: кредиторам, боржнику, ліквідатору, Департаменту адміністративних послуг Запорізької міської ради, ГТУЮ у Запорізькій області.
Постанова набирає законної сили у день її винесення 24.09.2024р. та може бути оскаржена в апеляційному порядку відповідно до ст.ст. 256-259 ГПК України.
Постанову складено та підписано-30.09.24.
Суддя О.О. Юлдашев
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121952362 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Юлдашев О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні