ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua
веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення заяви про відкриття провадження у справі без руху
"30" вересня 2024 р.м. Одеса № 916/4210/24Господарський суд Одеської області у складі судді Деркач Т. Г.
розглянувши матеріали заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Ніко-Тайс» за вх.№4312/24 від 23.09.2024
до боржника: Фермерського господарства «ВІКТОРІЯ»
про відкриття провадження у справі про банкрутство
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Ніко-Тайс» звернулося до Господарського суду Одеської області із заявою за вх.№4312/24 від 23.09.2024 про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства «ВІКТОРІЯ».
Відповідно до ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.
Згідно з ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України. Застосування положень Господарського процесуального кодексу України та інших законодавчих актів України здійснюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Отже, господарський суд застосовує норми Господарського процесуального кодексу України та Кодексу України з процедур банкрутства.
Частиною другою ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства передбачено, що до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом судовий збір не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень; докази надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів.
Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України „Про судовий збір.
Згідно з підпунктом 9 п. 2 ч.2 ст. 4 Закону України „Про судовий збір ставка судового збору за подання заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, що подається до господарського суду, становить 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Відповідно до ст. 7 Закону України ,,Про Державний бюджет України на 2024 рік прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць з 1 січня 2024 року складає 3028 грн.
Згідно з ч. 3 ст. 4 Закону України „Про судовий збір при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
Таким чином, заявник зобов`язаний до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство надати докази сплати судового збору за подання вказаної заяви у електронній формі у сумі 24 224 грн.
Однак доказів сплати судового збору за подання заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства «ВІКТОРІЯ» не надано.
Згідно з ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи те, що заявником до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство не надано доказів сплати судового збору, суд залишає заяву про відкриття провадження у справі без руху.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до ч. 3 ст. 174 ГПК України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ст. 34, ч. 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія «Ніко-Тайс» про відкриття провадження у справі про банкрутство Фермерського господарства «ВІКТОРІЯ» залишити без руху.
2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю «Компанія «Ніко-Тайс» строк для усунення недоліків заяви протягом 10 (десяти) днів з дня вручення даної ухвали суду шляхом:
- доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
3. Повідомити Товариство з обмеженою відповідальністю «Компанія «Ніко-Тайс», що згідно з вимогами ч. 4 ст. 174 ГПК України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://od.arbitr.gov.ua
Ухвала набирає законної сили 30.09.2024р. та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.Г. Деркач
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953223 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Деркач Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні