ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Давидюка Тараса, 26А, м. Рівне, 33013, тел. (0362) 62 03 12, код ЄДРПОУ: 03500111,
e-mail: inbox@rv.arbitr.gov.ua, вебсайт: https://rv.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
30 вересня 2024 р.м. РівнеСправа № 918/1129/22(918/886/24)
Господарський суд Рівненської області у складі судді А.Качура,
розглянув матеріали позовної заяви
за позовом: ОСОБА_1
до відповідача 1: ОСОБА_2
до відповідача 2: Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк" Надра"
про: припинення іпотеки та обтяження на нерухоме майно
У провадженні Господарського суду Рівненської області перебуває справа №918/1129/22 за заявою ОСОБА_2 про неплатоспроможність.
Постановою суду від 4 травня 2023 року визнано боржника ОСОБА_2 банкрутом та введено процедуру погашення боргів.
25 вересня 2024 року до Господарського суду Рівненської області на дійшла позовна заява ОСОБА_1 до відповідача 1 ОСОБА_2 , відповідача 2 Публічного акціонерного товариства "Комерційний банк" Надра" про припинення іпотеки та обтяження на нерухоме майно, у якій позивач просить суд:
- визнати припиненою іпотеку за договором іпотеки № 0104/05-01, укладеним між Відкритим акціонерним товариством комерційний банк "Надра" та ОСОБА_1 , посвідченим приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Стафійчук С.Є. 1 квітня 2005 року за № 48 та № 49.
- припинити обтяження майна та виключити з Державного реєстру речових прав запис №1833387 від 1 квітня 2005 року про реєстрацію іпотеки нерухомого майна та запис 1834679 від 1 квітня 2005 року про реєстрацію заборони на нерухоме майно - квартиру, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно з правилами статті 164 ГПК України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з приписами частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За нормами статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік", з 01 січня 2024 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 3 028,00 грн.
Згідно з положеннями статті 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
А тому розмір судового збору за 2 позовні вимоги немайнового характеру становить: 4 844,80 грн.
Доказів сплати, підстав звільнення від сплати судового збору заявником суду не надано.
Позивач у своєму позові визначив двох відповідачів, а саме: ОСОБА_2 (відповідач 1) та Публічне акціонерне товариство "Комерційний банк" Надра" (відповідач 2), при цьому прохальна частина позову стосується та по суті пред`явлена до відповідача 2, при цьому відповідач 1 не являється стороною договору іпотеки.
Згідно з нормами статті 7 КУзПБ, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство (неплатоспроможність), в межах цієї справи вирішує всі майнові спори, стороною в яких є боржник; спори з позовними вимогами до боржника та щодо його майна; спори про визнання недійсними результатів аукціону; спори про визнання недійсними будь-яких правочинів, укладених боржником; спори про повернення (витребування) майна боржника або відшкодування його вартості відповідно; спори про відшкодування шкоди та/або збитків, завданих боржнику; спори про стягнення заробітної плати; спори про поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника; спори щодо інших вимог до боржника.
Згідно з правилами статті 162 ГПК України, позовна заява повинна містити зокрема зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Всупереч вимогам статті 162 ГПК України, позовна заява не містить змісту позовних вимог стосовно відповідача 1, а тому позивачу необхідно надати суду зміст позовних вимог до відповідача 1 в контексті положень статті 7 КУзПБ.
У своєму позові заявник визначає арбітражного керуючого як іншу особу, при цьому суд звертає увагу заявника що положеннями статті 41 ГПК України визначено перелік учасників справи позовного провадження у якому відсутній такий учасник як "інша особа".
З урахуванням наведеного, позивачу необхідно надати суду пояснення щодо правового статусу арбітражного керуючого як учасника справи.
Згідно з правилами статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
А тому, позивачу необхідно подати господарському суду у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, також повідомити суд про зміст позовних вимог до відповідача 1, пояснення щодо правового статусу арбітражного керуючого як учасника справи в контексті положень статті 7 КУзПБ.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами статті 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164, 174, 234, 235 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу у 5-денний строк з дня отримання даної ухвали подати до Господарського суду Рівненської області:
- докази сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі;
- зміст позовних вимог до відповідача 1 в контексті положень статті 7 КУзПБ;
- пояснення щодо правового статусу арбітражного керуючого як учасника справи.
Роз`яснити позивачу, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається позивачу згідно з п. 5 ст. 174 ГПК України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://rv.arbitr.gov.ua.
Суддя Андрій КАЧУР
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 01.10.2024 |
Номер документу | 121953420 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: майнові спори, стороною в яких є боржник, з них: |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Качур А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні