Ухвала
від 30.09.2024 по справі 331/3839/24
ЖОВТНЕВИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

30.09.2024

Справа № 331/3839/24

Провадження № 2-о/331/360/2024

У Х В А Л А

про призначення судово-психіатричної експертизи

30 вересня 2024 року місто Запоріжжя

Жовтневий районний суд міста Запоріжжя у складі:

головуючого судді Яцун О.О.,

присяжних Контрерас-Діденко А.,

Гостєвої О.О.,

за участю секретаря судового засідання Красан І.Л.,

заявника ОСОБА_1 ,

представника особи, щодо якої розглядається справа

про визнання її недієздатною адвоката Писаренка С.Ю.,

представника заінтересованої особи Наливайко І.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна,

В С Т А Н О В И В:

Заявник ОСОБА_1 звернувся до Жовтневого районного суду міста Запоріжжя з заявою про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, в якій заявник просить суд визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 , недієздатною; встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , опікуном.

Ухвалою Жовтневого районного суду міста Запоріжжя від 24 червня 2024 року відкрито провадження у справі за правилами окремого провадження та призначено справу до судового розгляду (а.с.20).

При зверненні до суду з даною заявою, заявник ОСОБА_1 зазначив у другому пункті прохальної частини заяви про призначення у справі судово-психіатричної експертизи, з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на вирішення якої поставити наступні питання:

Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на психічне захворювання?

Якщо страждає, то на яке саме психічне захворювання?

Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними в силу свого психічного розладу здоров`я?

У судовому засіданні заявник ОСОБА_1 підтримав клопотання та просить суд призначити у справі судово-психіатричну експертизу на визначення психічного стану ОСОБА_2

ОСОБА_2 у судове засідання не з`явилася, про дату, час і місце судового засідання була повідомлена своєчасно та належним чином. Про причини своєї неявки суд не повідомила.

Представник ОСОБА_2 - адвокат Писаренко С.Ю., який діє на підставі доручення для надання безоплатної вторинної правничої допомоги № 1159Зап від 25.09.2024 року, вважає за необхідне призначити у справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 .

Представник заінтересованої особи Органу опіки та піклування Районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району Наливайко І.М., яка діє на підставі довіреності № 20.01/04-07-234 від 01.05.2023 року, у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотання заявника про призначення по справі судово-психіатричної експертизи з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 .

Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що клопотання заявника щодо призначення судово-психіатричної експертизи підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов:

1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо;

2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.

Відповідно до частини 1 статті 104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

За змістом п. 2) ч. 1 ст. 105 ЦПК України, призначення експертизи судом є обов`язковим за клопотанням хоча б однієї із сторін, якщо у справі необхідно встановити психічний стан особи.

Частиною 1 статті 298 ЦПК України передбачено, що суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.

Частиною 8 статті 300 ЦПК України визначено, що клопотання пропродовження строкудії рішенняпро визнанняфізичної особинедієздатною повинномістити обставини,що свідчатьпро продовженняхронічного,стійкого психічногорозладу,внаслідок чогоособа продовжуєне усвідомлюватизначення своїхдій та(або)керувати ними,підтверджені відповіднимвисновком судово-психіатричноїекспертизи.

Положеннями статті 7 Закону України «Про судову експертизу» встановлено, що виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов`язана з проведенням, зокрема судово-психіатричних експертиз.

Враховуючи, що наявні достатні дані про психічний розлад здоров`я ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а вирішення питання про те, чи хворіє ОСОБА_2 на психічне захворювання, якщо так, то на яке саме психічне захворювання, а також відповідь на питання чи здатна ОСОБА_2 внаслідок наявних у неї психічних захворювань, психічних розладів усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними в силу свого психічного розладу здоров`я, потребує спеціальних знань в області психіатрії, суд вважає за необхідне призначити судово-психіатричну експертизу у справі.

За правилами п. 5) ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку, зокрема, призначення судом експертизи.

На підставі пункту 9) ч. 1 ст. 253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється у випадку, встановленому, зокрема, пунктом 5 частини першої статті 252 цього Кодексу, - на час проведення експертизи.

Отже, оскільки для проведення зазначеної експертизи необхідний значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 103-105, 252-253, 259-260, 298, 353 ЦПК України, Законом України «Про судову експертизу»,

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання заявника ОСОБА_1 про призначення у справі судово-психіатричної експертизи з метою встановлення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.

Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Орган опіки та піклування районної адміністрації Запорізької міської ради по Олександрівському району, про визнання особи недієздатною, встановлення опіки і призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:

Чи хворіє ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , на психічне захворювання?

Якщо страждає, то на яке саме психічне захворювання?

Чи здатна ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними в силу свого психічного розладу здоров`я?

Проведення судово-психіатричної експертизи доручити експертам Запорізької філії судових експертиз державної установи«Інститут судовоїпсихіатрії Міністерстваохорони здоров`яУкраїни» (69033, місто Запоріжжя, вулиця Оріхівське шосе, 10-а; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України 44792952).

Попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України, за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на них обов`язків.

Зобов`язати ОСОБА_1 надати навимогу експерта Запорізької філії судових експертиз державної установи «Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України» амбулаторну картку (медичну документацію, історію хвороби) ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , для проведення судово-психіатричної експертизи.

Провадження у справі зупинити на час проведення судово-психіатричної експертизи.

Витрати, які пов`язані з проведенням судово-психіатричної експертизи, віднести за рахунок держави.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали суду.

Суддя Яцун О.О.

Присяжні Контрерас-Діденко А.

Гостєва О.О.

СудЖовтневий районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121958073
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —331/3839/24

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 25.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 23.09.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

Ухвала від 24.06.2024

Цивільне

Жовтневий районний суд м. Запоріжжя

Яцун О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні