Ухвала
від 27.09.2024 по справі 479/1219/24
КРИВООЗЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

479/1219/24

2/479/467/24

У Х В А Л А

26 вересня 2024 року смт.Криве Озеро

Суддя Кривоозерськогорайонного судуМиколаївської області РепушевськаО.В., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Кривоозерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Одеса), про визнання батьківства,

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до ОСОБА_2 , третя особа,яка незаявляє самостійнихвимог щодопредмета спору:Кривоозерський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уПервомайському районіМиколаївської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції України(м.Одеса), про визнання батьківства.

Під час вивчення матеріалів вказаної позовної заяви встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог ст.ст.175, 177 ЦПК України.

Вимоги до позовної заяви передбачені ст.ст.175,177 ЦПК України.

Відповідно до п.4, п.5 ч.3 ст.175 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Згідно з ч.5 ст.177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч.ч.3,4 ст.128 СК України, позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.

Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений особою, яка вважає себе батьком дитини. Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до частини першої статті 135 цього Кодексу.

Пунктом 5 частини третьоїстатті 175 ЦПК Українивизначено, що позовна заява має містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

В порушення вказаної норми, позовна заява не містить зазначення жодного доказу (крім слів позивача) на підтвердження того факту, що позивач дійсно є біологічним батьком дитини.

Доказами до позову про визнання батьківства можуть бути: докази, що свідчать про спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (довідка про склад сім`ї, витяги з погосподарських та домових книг, особисті листи, сімейні фотокартки, рішення судів в інших справах тощо); покази свідків, яким відомо про відносини сторін та про їх батьківство щодо дитини; висновок судово-генетичної або судово-імунологічної експертизи (що є підставою для категоричного висновку для визнання батьківства в судовому порядку).

Верховним Судом було роз`яснено, що для встановлення батьківства правове значення мають фактичні дані, які підтверджують спільне проживання матері і батька дитини, ведення ними спільного господарства до народження дитини або спільне її виховання чи утримання, а також докази, що підтверджують визнання особою батьківства (постанова Верховного Суду від 16.05.2018 у справі № 591/6441/14-ц).

Разом з тим, згідно ч.2ст.129 СК України, до вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.

У позовній заяві позивач вказує, що не зареєстрував свого батьківства щодо дітей ОСОБА_3 , 2009 року народження, ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , оскільки ОСОБА_2 як мати дітей відмовилась подати відповідну заяву до відділу ДРАЦС.

Однак, позивач не зазначає поважні причини пропуску строку на звернення до суду із заявою про визнання батьківства та не заявляє клопотання про поновлення даного строку.

Крім того, згідно листа Кривоозерського відділудержавної реєстраціїактів цивільногостану уПервомайському районіМиколаївської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції(м.Одеса) за вих.№200/23.17-04 від 14 червня 2024 року, відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 21 березня 2024 року №778/5 "Про відділи державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївській області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції(м.Одеса)" система органів державної реєстрації актів цивільного стану у Миколаївській області перебуває у стадії реорганізації. З 17 червня 2024 року Кривоозерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції(м.Одеса) реорганізований шляхом приєднання до Врадіївського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції(м.Одеса).

Тому, позивачу необхідно вказати у позовній заяві третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, вказавши Врадіївський відділдержавної реєстраціїактів цивільногостану уПервомайському районіМиколаївської областіПівденного міжрегіональногоуправління Міністерстваюстиції України(м.Одеса)(адреса: вулиця Героїв Врадіївщини, 137-а, смт.Врадіївка Первомайського району Миколаївської області).

Також, відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК Українидо позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до позовної заяви додано квитанцію від 29 серпня 2024 року про сплату судового збору у розмірі 1 211, 20 грн.

Проте, як вбачається з матеріалів справи, в позовній заяві позивач заявив дві вимоги немайнового характеру.

Згідно ч.3ст.6Закону України"Просудовий збір" за подання позовної заяви, в якій об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.2 ст.4Закону України"Просудовий збір" з 01 січня 2024 року судовий збір за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою, складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1211.20 грн).

Таким чином, на виконання вимог ч.4 ст.177 ЦПК України, позивачеві слід доплатити судовий збір у розмірі 1211,20 грн. за ще одну позовну вимогу немайнового характеру, або ж зазначити підстави звільнення його від сплати судового збору.

Вказані недоліки перешкоджають відкриттю провадження у справі і підлягають усуненню.

Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175,177 ЦПК України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

На підставі викладеного, позовну заяву потрібно залишити без руху та надати позивачу строк для усунення зазначених недоліків протягом п`яти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що невиконання вимог ухвали суду у встановлений строк є підставою вважати позовну заяву неподаною та такою, що підлягає поверненню позивачеві.

Керуючись ч.1 ст.185, ст.ст.353, 355 ЦПК України, суддя, -

п о с т а н о в и л а :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Кривоозерський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Первомайському районі Миколаївської області Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції України (м.Одеса), про визнання батьківства, - залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз`яснити позивачу, що у разі невиконання вимог даної ухвали у вказаний строк, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута.

На ухвалу може бути подана апеляційна скарга безпосередньо до Миколаївського апеляційного суду з підстав, визначених положеннями п.13 ч.1 ст.353 ЦПК Українипротягом 15 днів з дня отримання її копії.

СУДДЯ:

СудКривоозерський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121958891
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства

Судовий реєстр по справі —479/1219/24

Ухвала від 16.10.2024

Цивільне

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Репушевська О. В.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Кривоозерський районний суд Миколаївської області

Репушевська О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні