Ухвала
від 19.09.2024 по справі 295/12428/24
БОГУНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа №295/12428/24

1-кс/295/5282/24

УХВАЛА

Іменем України

19.09.2024 року м. Житомир

Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 , за участі секретаря с/з ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні №12024060400001624 слідчою СВ Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, -

ВСТАНОВИВ :

Слідча звернулася до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, посилаючись на те, що в період часу з січня по лютий 2022 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на виконання умов договору, в повному обсязі виконавши свої зобов`язання, перерахувало на розрахунковий рахунок, що належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та має № НОМЕР_1 грошові кошти у загальній кількості 1 546 981,12 гривень, на виконання умов договору. Натомість, ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », в особі директора ОСОБА_5 , шляхом шахрайства, не виконали зобов`язань, покладених на них та прописаних у договорі, не передали у власність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) сировину (макулатуру) марок, визначених ДСТУ 3500-2009 та відходи паперу і картону, тим самим завдавши збитку підприємству на загальну суму 1 546 981,12 гривень (ЄО №21800).

За даним фактом слідчим відділом Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12024060400001624 від 24.05.2024, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 190 КК України.

Слідча зазначає, що в органу досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , оскільки з використанням відомостей, що містяться у таких документах, можливо встановити обставини, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.

З огляду на викладене у клопотанні та з метою всебічного, повного й неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження слідча за погодженням з прокурором просить надати тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », адреса: АДРЕСА_1 , із можливістю вилучення оригіналів документів.

Слідча в судове засідання не з`явилася, подала заяву про розгляд клопотання без її участі, клопотання підтримує та просить його задовольнити.

Дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим відділом Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12024060400001624 за фактом заволодіння шахрайськимшляхом грошовимикоштами в особливо великому розмірі, що належать ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Відповідно до положень п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Статтею 245 КПК України передбачено, що у разі необхідності отримання зразків для проведення експертизи вони відбираються стороною кримінального провадження, яка звернулася за проведенням експертизи або за клопотанням якої експертиза призначена слідчим суддею. Порядок відібрання зразків з речей і документів встановлюється згідно з положеннями про тимчасовий доступ до речей і документів (статті 160-166 цього Кодексу).

Як зазначалось вище та слідує з матеріалів клопотання, слідча за погодженням з прокурором просить надати тимчасовий доступ до реєстраційної справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Згідно з п. 13 ст. 1 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань під реєстраційною справою розуміється сукупність документів у паперовій та/або електронній формі, що подавалися для проведення реєстраційних дій.

При цьому стаття 29 згаданого Закону №755-IV вказує, що реєстраційна справа формується в паперовій та/або електронній формі після внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію створення юридичної особи та в паперовій формі зберігається у суб`єкта державної реєстрації за місцезнаходженням юридичної особи.

З огляду на викладене, слідчий суддя дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання, оскільки стороною обвинувачення не доведено, що реєстраційна справа, тимчасовий доступ до якої просять надати слідча за погодженням з прокурором, перебуває або може перебувати у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».

Розгляд клопотання проведено за відсутності особи, у володінні якої перебувають речі чи документи, з урахуванням достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза їх зміни або знищення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 132, 159, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ :

У задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБогунський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення19.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121960293
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —295/12428/24

Ухвала від 19.09.2024

Кримінальне

Богунський районний суд м. Житомира

Кузнєцов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні