Ухвала
від 30.09.2024 по справі 756/12100/24
ОБОЛОНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

30.09.2024 Справа № 756/12100/24

Справа № 756/12100/24

Провадження № 2-н/756/411/24

У Х В А Л А

про передачу справи за підсудністю

30 вересня 2024 року суддя Оболонського районного суду міста Києва Примак-Березовська О.С., розглянувши матеріали цивільної справи за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житлобуд-1" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, -

в с т а н о в и л а :

До Оболонського районного суду міста Києва надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житлобуд-1" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Перевіривши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку, що справа не підсудна Оболонському районному суду міста Києва, у зв`язку з чим підлягає передачі за підсудністю до належного суду, виходячи з такого.

Відповідно до статті 4 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК), кожна особа має право у порядку, встановленому цим Кодексом, звернутись до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України, що встановлено статтею 5 ЦПК України.

Відповідно до статті 162 ЦПК України заява про видачу судового наказу подається до суду першої інстанції за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.

Загальними правилами підсудності, що встановлюється частиною першою статті 27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Як убачається з відомостей Єдиного державного демографічного реєстру відповідач зареєстрований за адресою, яка не віднесена до Оболонського району міста Києва, що унеможливлює розгляд цієї справи за територіальною юрисдикцією (підсудностю) Оболонського районного суду міста Києва.

Відповідно до частини дев`ятої статті 187 ЦПК України, якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Підстави для передачі цивільної справи з одного суду до іншого визначені частиною першою статті 32 ЦПК України.

Згідно з пунктом 1 частини першої статті 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Статтею 32 ЦПК України встановлено, що спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Поняття «суд, встановлений законом» включає в себе, зокрема, таку складову, як дотримання усіх правил юрисдикції та підсудності.

Так, у Рішенні Європейського суду з прав людини «Сокуренко і Стригун проти України» (далі - ЄСПЛ) виснувано, що «фраза "встановленого законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні у справі «Занд проти Австрії», що згадувалось раніше, Комісія висловила думку, що термін "судом, встановленим законом" у пункті 1 статті 6 передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з (...) питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів (...)» (пункт 24 зазначеного рішення ЄСПЛ).

Крім того згідно вимог частини першої статті 378 ЦПК України, недотримання правил територіальної юрисдикції (підсудності) є порушенням процесуального закону, що є підставою для скасування судового рішення з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.

Враховуючи викладене, вважаю необхідним передати справу на розгляд іншому суду, оскільки справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Подільському районному суду міста Києва.

На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 28, 31 - 32 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В:

Передати за підсудністю до Подільського районного суду міста Києва (адреса: 04071, м. Київ, вулиця Хорива, 21) цивільну справу за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Сервіс Житлобуд-1" про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_1 заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг.

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена в день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду -якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

СУДДЯ О.С. Примак-Березовська

СудОболонський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121964453
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи наказного провадження Справи щодо стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості

Судовий реєстр по справі —756/12100/24

Ухвала від 19.12.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Примак-Березовська О. С.

Рішення від 02.12.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Примак-Березовська О. С.

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Подільський районний суд міста Києва

Ковбасюк О. О.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Оболонський районний суд міста Києва

Примак-Березовська О. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні