УХВАЛА
про витребування доказів
м. Вінниця
30 вересня 2024 р.Справа № 120/10631/24
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи
за позовом: ОСОБА_1
до: Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи
про: визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов`язання вчинити дії.
Ухвалою суду від 19.08.2024 про відкриття провадження у справі у відповідача витребувано та зобов`язано надати у строк для надання відзиву: Акт огляду МСЕК № 10420 щодо ОСОБА_1 та всі документи, які були подані на розгляд медико-соціальної комісії щодо встановлення позивачу групи інвалідності. Цією ж ухвалою відповідачу встановлено 15-денний строк для подання відзиву з дня отримання ухвали.
Ухвалу суду від 19.08.2024 в електронному вигляді надіслано одержувачу Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи в його електронний кабінет 21.08.2024, що підтверджується довідкою про доставку електронного листа від 21.08.2024.
Проте, станом на 30.09.2024 року Вінницьким обласним центром медико-соціальної експертизи не подано до суду витребувані докази, а також не надано пояснень щодо неможливості їх подання у встановлений строк. Правом подати відзив на позов відповідач також не скористався.
Положеннями ч. 7 ст. 80 КАС України передбачено, що особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали.
Суд зауважує, Вінницьким обласним центром медико-соціальної експертизи не надано клопотання про продовження процесуального строку для подання витребуваних доказів, а також письмових пояснень із зазначенням причин невиконання ухвали суду.
При цьому, суд наголошує, що ненадання Вінницьким обласним центром медико-соціальної експертизи витребуваних доказів перешкоджає належно розглянути справу та вирішити заявлений позов по суті вимог.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність повторно витребувати у Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи вищезазначені докази, з метою належного з`ясування всіх фактичних обставин справи, що мають значення для її розгляду, та прийняття законного і обґрунтованого рішення.
Так, положенням ч. 4 ст. 9 КАС України передбачено, що суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи
Згідно з ч. 3 ст. 80 КАС України, про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Матеріали справи свідчать, що з метою повного та всебічного дослідження всіх обставин у справі, суд дійшов висновку про наявність підстав для витребування у відповідача:
- Акту огляду МСЕК № 10420 щодо ОСОБА_1 та всі документи, які були подані на розгляд медико-соціальної комісії щодо встановлення позивачу групи інвалідності.
Однак, вказані докази Вінницьким обласним центром медико-соціальної експертизи до суду не надані без поважних причин. Письмового повідомлення із зазначенням причин, чому вказані докази не можуть бути надані у встановлений судом строк, ІНФОРМАЦІЯ_1 також не подано.
Суд наголошує на тому, що невиконання Вінницьким обласним центром медико-соціальної експертизи ухвали суду про витребування доказів у встановлений судом строк позбавляє суд можливості належно розглянути справу.
Відповідно до ч. 6 ст. 80 КАС України будь-яка особа, у якої знаходиться доказ, повинна видати його на вимогу суду.
Суд ще раз наголошує, що згідно з ч. 7, 8 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
Положеннями ст. 144 КАС України визначені підстави і порядок застосування заходів процесуального примусу, види яких передбачені ст. 145 КАС України.
Згідно з ч. 1 зазначеної статті, заходами процесуального примусу є процесуальні дії, що вчиняються судом у визначених цим Кодексом випадках з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил, добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
В свою чергу, частина 3 ст. 145 КАС України визначає, що застосування до особи заходів процесуального примусу не звільняє її від виконання обов`язків, встановлених цим Кодексом.
Суд звертає увагу, що згідно з ч. 1 ст. 147 КАС України у разі неподання без поважних причин письмових, речових чи електронних доказів, що витребувані судом, або неповідомлення причин їх неподання суд може постановити ухвалу про тимчасове вилучення цих доказів державним виконавцем для дослідження судом.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 149 КАС України суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, зокрема у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.
З огляду на викладене, суд доходить висновку про необхідність повторно витребувати у Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи:
- Акт огляду МСЕК № 10420 щодо ОСОБА_1 та всі документи, які були подані на розгляд медико-соціальної комісії щодо встановлення позивачу групи інвалідності.
Керуючись ст.ст. 80, 248, 256 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Повторно витребувати у Вінницького обласного центру медико-соціальної експертизи:
- Акт огляду МСЕК № 10420 щодо ОСОБА_1 та всі документи, які були подані на розгляд медико-соціальної комісії щодо встановлення позивачу групи інвалідності.
Зобов`язати Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи надати витребувані докази суду в 10-денний строк з дня отримання ухвали.
Попередити Вінницький обласний центр медико-соціальної експертизи про можливість застосування заходів процесуального примусу у разі неподання без поважних причин доказів, витребуваних судом, або неповідомлення причин їх неподання.
Копії ухвали надіслати учасникам справи для відома, Вінницькому обласному центру медико-соціальної експертизи - для виконання.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
СуддяЗаброцька Людмила Олександрівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121966663 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо охорони здоров’я, з них |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Заброцька Людмила Олександрівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні