441/2407/24
2-з/441/26/2024
У Х В А Л А
про повернення заяви про забезпечення позову позивачу
30.09.2024 суддя Городоцького районного суду Львівської області Ференц О.І., розглянувши матеріали заяви представникапозивача 2Спеціального центрушвидкого реагуванняДержавної службиУкраїни знадзвичайних ситуацій ОСОБА_1 прозабезпечення позовув цивільнійсправі запозовною заявою2Спеціального центрушвидкого реагуванняДержавної службиУкраїни знадзвичайних ситуаційдо ОСОБА_2 , про відшкодування шкоди заподіяної внаслідок ДТП, -
в с т а н о в и л а:
27.09.2024 представник позивача звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 , просив стягнути з відповідача на користь 2 Спеціального центру швидкого реагування Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ІП? платника ПДВ 143729213091, код ЄДРПОУ 14372923, Рахунок (IBAN) НОМЕР_1 ) у якості відшкодування завданої майнової шкоди 89531 грн. 76 коп., та сплачений судовий збір.
Крім цього, у поданій в суд позовній заяві представник позивача просить забезпечити позов шляхом накладення арешту на все рухоме та нерухоме майно відповідача, яке належить йому на праві власності, що позбавляє суд можливості вирішити заявлену вимогу, яка по суті є забезпеченням позову.
Так, відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України заява про забезпечення позову подається в письмовій формі, підписується заявником і повинна містити: 1) найменування суду, до якого подається заява; 2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) заявника, його місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштові індекси, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, за наявності; 3) предмет позову та обґрунтування необхідності забезпечення позову; 4) захід забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; 5) ціну позову, про забезпечення якого просить заявник; 6) пропозиції заявника щодо зустрічного забезпечення; 7) інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до п.2, 3 ч.1 ст. 152 ЦПК України визначено порядок подання заяви про забезпечення позову, а саме: така заява подається одночасно з пред`явленням позову - до суду, до якого подається позовна заява, за правилами підсудності, встановленими цим Кодексом або після відкриття провадження у справі, тобто така подається окремою заявою з обґрунтуванням необхідності забезпечення позову, а не окремою вимогою у позовній заяві.
Крім цього, доданий до матеріалів позовної заяви витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно не може бути розцінений судом як наведення переліку рухомого та нерухомого майна, на яке слід накласти арешт, оскільки сама вимога про забезпечення позову, у якій позивач на власний розсуд в прохальній частині позовної заяви розпорядився своїм правом визначити її предмет та межі, взагалі не конкретизував відомості про таке рухоме або нерухоме майно.
Відповідно до ч. 7, 8 ст. 153 ЦПК України про забезпечення позову або про відмову у забезпеченні позову суд постановляє ухвалу, в ухвалі про забезпечення позову суд зазначає вид забезпечення позову і підстави його обрання та вирішує питання зустрічного забезпечення. Суд може також зазначити порядок виконання ухвали про забезпечення позову.
Також, відповідно до ч. 6 ст. 151 ЦПК України до заяви про забезпечення позову додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір в сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, однак, в порушення зазначених вимог позивачем не сплачено судовий збір за подання заяви про забезпечення позову.
Відповідно ч.10 ст.153 ЦПК України суд, встановивши, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог статті 151 цього Кодексу, повертає її заявнику, про що постановляє ухвалу.
Виходячи з наведеного та враховуючи, що заяву про забезпечення позову подано без додержання вимог, викладених у ст.151 ЦПК України, то таку слід повернути позивачу.
Керуючись ч.10 ст.153 ЦПК України, суддя
У Х В А Л И В:
Заяву представника позивача2Спеціального центрушвидкого реагуванняДержавної службиУкраїни знадзвичайних ситуацій ОСОБА_1 прозабезпечення позовув цивільнійсправі запозовною заявою2Спеціального центрушвидкого реагуванняДержавної службиУкраїни знадзвичайних ситуаційдо ОСОБА_2 , про відшкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП - повернути заявнику.
Роз`яснити заявнику, що повернення заяви про забезпечення позову не перешкоджає повторному зверненню із такою заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її постановлення до Львівського апеляційного суду. Учасник справи якому ухвала суду не була вручена в день її складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду згідно ст.354 ЦПК України.
Суддя Ференц О.І.
Суд | Городоцький районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121975434 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Заява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів |
Цивільне
Городоцький районний суд Львівської області
Ференц О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні