Справа № 212/9215/24
2/212/3986/24
У Х В А Л А
про передачу справи на розгляд до іншого суду
01 жовтня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Дехта Р.В., розглянувши матеріали позовної заяви КРИВОРІЗЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОКУРАТУРИ У СФЕРІ ОБРОНИ СХІДНОГО РЕГІОНУ в інтересах держави в особі НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ, КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ до ОСОБА_1 ; третя особа: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ №2» Криворізької міської ради про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину,-
В С Т А Н О В И В:
До Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вищевказана позовна заява.
Встановлено, що відповідач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за наступною адресою: АДРЕСА_1 ) відповідно до відомостей Реєстру Криворізької міської територіальної громади.
Судом встановлено, що КРИВОРІЗЬКА СПЕЦІАЛІЗОВАНА ПРОКУРАТУРА У СФЕРІ ОБРОНИ СХІДНОГО РЕГІОНУ звернулась до суду в інтересах держави з позовом до ОСОБА_1 про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину та просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України та місцевого бюджету міста Кривого Рогу відповідні суми грошових коштів.
Частина 1 статті 1206 ЦК України передбачає, що особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього кримінального правопорушення, крім випадку завдання шкоди при перевищенні меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.
Як вбачається із змісту позовної заяви, позивач в обґрунтування підсудності справи, посилається на ч.3 ст.28 ЦПК України, якою передбачено, що позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за місцем заподіяння шкоди це квартира, розташована за адресою: АДРЕСА_2 , а тому даний спір за підсудністю підлягає розгляду саме Жовтневому районному суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України, позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Частиною 3 статті 27 ЦПК України, встановлено, що позови про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення, можуть пред`являтися також за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача або за місцем заподіяння шкоди.
Шкода це будь-яке знецінення блага, що охороняється правом, тому її поділяють на майнову та немайнову (моральну), а збитки це грошова оцінка шкоди, яка має місце у разі неможливості відшкодування шкоди в натурі.
Як вбачається із позовної заяви, предметом спору є відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину, а не відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом, іншим ушкодженням здоров`я або смертю фізичної особи, чи шкоди, заподіяної внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Тому, на думку суду, зазначена позивачем підстава підсудності за місцем заподіяння шкоди, що перебуває в Покровському районі міста Кривого Рогу є хибним твердженням.
Отже, в даному випадку позов повинен бути пред`явлений відповідно до ч.1 ст.27 ЦПК України, тобто за зареєстрованим місцем проживання відповідача АДРЕСА_1 ), що не є територіальною юрисдикцією Жовтневого районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Відповідно до п.1 ч.1.ст.31ЦПК України суд передає справу на розгляд іншого суду якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Усі справи, що підлягають розгляду в порядку цивільного судочинства, розглядаються судом за встановленими правилами підсудності, а їх порушення є ознакою незаконності рішення.
Згідно Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод,Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», інститут підсудності безпосередньо пов`язаний із забезпеченням права на справедливий судовий розгляд, закріпленого у п. 1 ст. 6 Конвенції, оскільки за його допомогою визначається «належний суд», тобто суд, уповноважений розглядати конкретну справу.
Враховуючи,що поданийпозов територіальнонепідсудний Жовтневомурайонному судуміста КривогоРогу Дніпропетровськоїобласті,вважаю занеобхідне матеріалипозовної заявиКРИВОРІЗЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇПРОКУРАТУРИ УСФЕРІ ОБРОНИСХІДНОГО РЕГІОНУв інтересахдержави вособі НАЦІОНАЛЬНОЇСЛУЖБИ ЗДОРОВ`ЯУКРАЇНИ,КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇРАДИ до ОСОБА_1 ;третя особа:КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО«КРИВОРІЗЬКА МІСЬКАЛІКАРНЯ №2» Криворізької міської ради про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого від злочину передати за підсудністю до Тернівського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області (50083, м. Кривий Ріг, вул.. Ухтомського, 23).
Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються.
Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27, 31,353-355 ЦПК України, суддя,
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву КРИВОРІЗЬКОЇ СПЕЦІАЛІЗОВАНОЇ ПРОКУРАТУРИ У СФЕРІ ОБРОНИ СХІДНОГО РЕГІОНУ в інтересах держави в особі НАЦІОНАЛЬНОЇ СЛУЖБИ ЗДОРОВ`Я УКРАЇНИ, КРИВОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ до ОСОБА_1 ; третя особа: КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО «КРИВОРІЗЬКА МІСЬКА ЛІКАРНЯ № 2» Криворізької міської ради провідшкодування витратна стаціонарнелікування потерпілоговід злочину- надіслати за підсудністю до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області (50083, м.Кривий Ріг, вулиця Ухтомського, 23).
Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Р. В. Дехта
Суд | Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121976641 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Жовтневий районний суд м.Кривого Рогу
Дехта Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні