Первомайський міськрайонний суд харківської області
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяСправа № 632/2075/23 провадження № 1-кп/632/61/24
У Х В А Л А
01 жовтня 2024 року місто Златопіль
Первомайський міськрайонний суд Харківської області у складі: головуючого ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , обвинуваченого ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження щодо ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця села Роздолля Первомайського району Харківської області, громадянина України, з повною загальною середньою освітою, мешканця АДРЕСА_1 , одруженого, не працюючого, не судимого, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ст. 336 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
26 вересня 2024 року при розгляді вказаного кримінального провадження, після виконання вимог ст. ст. 364, 365 КПК України, суд видалився до нарадчої кімнати для вирішення питань, передбачених ст. 368 КПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 вказаного Кодексу суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Статтею 370 КПК України передбачено, що судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Законним є рішення, ухвалене компетентним судом згідно з нормами матеріального права з дотриманням вимог щодо кримінального провадження, передбачених цим Кодексом.
Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі об`єктивно з`ясованих обставин, які підтверджені доказами, дослідженими під час судового розгляду та оціненими судом відповідно до статті 94 цього Кодексу.
Вмотивованим є рішення, в якому наведені належні і достатні мотиви та підстави його ухвалення.
Згідно зі ст. 371 КПК України, суд ухвалює вирок іменем України безпосередньо після закінчення судового розгляду. Вирок ухвалюється в нарадчій кімнаті складом суду, який здійснював судовий розгляд.
Відповідно до ст. 21 КПК України - кожному гарантується право на справедливий розгляд та вирішення справи в розумні строки незалежним і неупередженим судом, створеним на підставі закону.
При ухваленні вироку суд дійшов висновку про необхідність більш детально з`ясувати ряд обставин, які мають істотне значення для об`єктивного розгляду даного кримінального провадження та ухвалення законного, обґрунтованого і вмотивованого рішення, зокрема: щодо обставин, пов`язаних із висунутим обвинуваченням.
Так, згідно із обвинувальним актом ОСОБА_4 08 серпня 2023 року ухилився від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період не з`явився за повісткою, яку отримав 05 серпня 2023 року.
Разом із цим у матеріалах кримінального провадження наявна копія військового квитка ОСОБА_4 , із якої вбачається, що останній 04 серпня 2023 року на підставі Указу Президента України № 255/2023 від 01 травня 2023 року був призваний у Збройні Сили України по мобілізації та у цей же день знятий з військового обліку.
Відповідно до ч. 6 ст. 9 КПК України у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені ч. 1 ст. 7 цього Кодексу.
Пунктами 1, 2, 10, 13 - 16, 18 - 20 ч. 1 ст. 7 КПК України передбачено, що зміст і форма кримінального провадження повинні відповідати загальним засадам кримінального провадження, до яких, зокрема, відносяться: верховенство права; законність; презумпціяневинуватості тазабезпечення доведеностівини; забезпеченняправа назахист; доступ до правосуддя та обов`язковість судових рішень; змагальність сторінта свободав поданніними судусвоїх доказіві удоведенні передсудом їхпереконливості; безпосередністьдослідження показань,речей ідокументів; публічність; диспозитивність; гласність і відкритість судового провадження та його повне фіксування технічними засобами.
Згідно з ч. 6 ст. 22 КПК України, суд, зберігаючи об`єктивність та неупередженість, створює необхідні умови для реалізації сторонами їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов`язків.
Так, відповідно до Постанови Верховного Суду у складі колегії суддів Першої судової палати Касаційного кримінального суду від 28 січня 2021 року у справі № 182/523/16-к вихід з нарадчої кімнати та поновлення судового розгляду не суперечить загальним засадам кримінального провадження, оскільки оцінка доказів здійснюється саме в нарадчій кімнаті, а за наявності об`єктивних суперечностей, які впливають на вирішення питання щодо винуватості особи, усунути їх можливо лише в результаті відновлення судового розгляду.
Наведене, в тому числі, сприяє реалізації загальних засад і прийняття рішення поза розумним сумнівом.
На підставі викладеного, з метою ухвалення законного, обґрунтованого і вмотивованого рішення по даному кримінальному провадженню, з`ясування обставин, що мають істотне значення для об`єктивного розгляду даного кримінального провадження, що можливо зробити лише у наведений вище спосіб, суд вважає за необхідне відновити судовий розгляд кримінального провадження щодо ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ст. 336 КК України.
Керуючись ст. ст. 369, 371 КПК України, -
П О С Т А Н О В И В:
Відновити судовий розгляд кримінального провадження щодо ОСОБА_4 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ст. 336 КК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:ОСОБА_1
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121977537 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації Ухилення від призову за мобілізацією |
Кримінальне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Васянович Г. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні