Ухвала
від 30.09.2024 по справі 274/7591/24
БЕРДИЧІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 274/7591/24 Провадження № 2/0274/1839/24

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"30" вересня 2024 р. м. Бердичів

СуддяБердичівського міськрайонногосуду Житомирськоїобласті БольшаковаТ.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Семенівської селищної радиЖитомирської області про визнання права власності в прядку спадкування за законом,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулась до суду з указаним позовом, в якому просить визнати за нею право власності на житловий будинок та земельну ділянку, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , після смерті батька - ОСОБА_2 .

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 175 ЦПК України.

Відповідно до п. 3, 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити дані щодо ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Згідно п. 9 ч. 1 ст. 176 ЦПК України ціна позову визначається у позовах про право власності на нерухоме майно, що належить фізичним особам на праві приватної власності, - дійсною вартістю нерухомого майна.

Згідно ст.12 Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні" вбачається, що документом, що містить висновки про вартість майна та підтверджує виконані процедури з оцінки майна суб`єктом оціночної діяльності - суб`єктом господарювання відповідно до договору є звіт про оцінку майна.

Позивачем при поданні до суду позовної заяви за вимогою про визнання права власності на спадкове майно житловий будинок та земельну ділянку за адресою: АДРЕСА_1 визначено ціну позову, виходячи з вартості житлового будинку.

Поряд з цим, позивачем не надано підтверджуючих доказів дійсної вартості земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , на момент звернення до суду.

Відтак, позивачу необхідно подати до суду звіт про оцінку спірного майна - земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до якого визначається ціна позову.

Висновок про розмір дійсної вартості спірного майна може бути наданий експертом, або суб`єктом оціночної діяльності.

Окрім того, позивачем до позовної заяви долучено постанову приватного нотаріуса Бердичівського міського нотаріального округу Вовк Г.А. № 20/02-31 від 05.03.2024 про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину за законом на житловий будинок за вищевказаною адресою.

Передумовою звернення до суду із позовною заявою про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування є відмова нотаріуса в оформленні спадщини.

Відповідно до ст. 49 Закону України «Про нотаріат» на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження; про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

При цьому, позивач до позовної заяви не долучає постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії щодо земельної ділянки, що розташована за адресою: АДРЕСА_1 .

Відомостей про неможливість отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку суду також не надано.

Згідно ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Таким чином, наявність вказаних недоліків, за переконанням суду, перешкоджає вирішенню питання про відкриття провадження та тягне за собою правові наслідки, передбачені ч. 1 ст. 185 ЦПК України, а відтак вказану позовну заяву необхідно залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.175, 177, 185, 260 ЦПК України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Семенівської селищної ради Житомирської області про визнання права власності в прядку спадкування за законом - залишити без руху.

Надати строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали.

Роз`яснити, що у разі не усунення недоліків у встановлений в ухвалі строк, позовна заява вважається неподаною та повертається позивачу.

Копію цієї ухвали направити позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Тетяна БОЛЬШАКОВА

СудБердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121982517
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —274/7591/24

Ухвала від 20.11.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

Ухвала від 30.09.2024

Цивільне

Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області

Большакова Т. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні