Справа № 366/2747/24
Провадження № 2/366/778/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 вересня 2024 року селище Іванків
Суддя Іванківськогорайонного судуКиївської областіКорчков А.А.,вивчившипозовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
ВСТАНОВИВ:
11.09.2024 ОСОБА_1 (позивач) звернувся до Іванківського районного суду Київської області з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Відповідно до протоколу авторозподілу судової справи між суддями, головуючим суддею визначено суддю Корчкова А.А.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, судом встановлено наступне.
У статті 124 Конституції України закріплено, що правосуддя в Україні здійснюють виключно суди. Юрисдикція судів поширюється на будь-який юридичний спір та будь-яке кримінальне обвинувачення. У передбачених законом випадках суди розглядають також інші справи.
Судоустрій в Україні будується за принципами територіальності та спеціалізації і визначається законом (стаття 125 Конституції України).
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02.06.2016 № 1402-VIII судоустрій в Україні будується, зокрема, за принципом територіальності.
За вимогами частини першої статті 18 зазначеного Закону суди спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.
Важливість визначення юрисдикції підтверджується як закріпленням у Конституції України принципу верховенства права, окремими елементами якого є законність, правова визначеність та доступ до правосуддя, так і прецедентною практикою Європейського суду з прав людини.
Судова юрисдикція - це компетенція спеціально уповноважених органів судової влади здійснювати правосуддя у формі встановленого законом виду судочинства щодо визначеного кола правовідносин.
Цивільний процесуальний кодекс України визначає юрисдикцію та повноваження загальних судів щодо цивільних спорів та інших визначених цим Кодексом справ, встановлює порядок здійснення цивільного судочинства (ст. 1 ЦПК України).
Як передбачено ч. 1 ст. 23 ЦПК України усі справи, що підлягають вирішенню в порядку цивільного судочинства, розглядаються місцевими загальними судами як судами першої інстанції, крім справ, визначених частинами другою - четвертою цієї статті.
Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.
Позивачем у позовній заяві зазначено місце проживання відповідача: АДРЕСА_1 .
Суддею, відповідно до ч. 8 ст. 187 ЦПК України, з метою визначення підсудності, через підсистему «Електронний суд», зроблено запит до Єдиного державного демографічного реєстру щодо місця реєстрації відповідача, за результатами якого отримано відповідь, за вказаними параметрами особу не знайдено.
На підставі вимог ч. 6 ст. 187 ЦПК України, суддею скеровано запити до відповідного органу реєстрації місця перебування та місця проживання особи: Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області та Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС України у м. Києві та Київській області.
З відповіді Іванківської селищної ради Вишгородського району Київської області про місце проживання (перебування) відповідача вбачається, що ОСОБА_2 не зареєстрована в селі Страхолісся Вишгородського району Київської області.
З відповіді Управління обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС у м. Києві та Київській області вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2
Таким чином, адреса місця реєстрації відповідача вказує, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Солом`янського районного суду міста Києва.
Відповідно до ч. 2 ст. 28 ЦПК України, позови про розірвання шлюбу можуть пред`являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача також у разі, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти або якщо він за станом здоров`я чи з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування будь-кого з них.
З позовної заяви та доданих матеріалів не вбачається, що між сторонами досягнуто домовленість щодо розгляду справи про розірвання шлюбу за місцем проживання позивача. Позивачем до позовної заяви не долучено доказів про те, що на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або доказів про те, що він не має можливості за станом здоров`я, а також з інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи, що відповідач ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2 , вважаю, що справу слід передати за підсудністю до Солом`янського районного суду міста Києва.
Керуючись ст. ст. 27, 28, 31, 187, 260, 261, 353 ЦПК України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу передати до Солом`янського районного суду міста Києва (вул. Максима Кривоноса, 25, Солом`янський район, м. Київ).
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, на ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя Анатолій КОРЧКОВ
Суд | Іванківський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121983294 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про розірвання шлюбу |
Цивільне
Іванківський районний суд Київської області
Корчков А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні