Справа № 303/1425/18
Провадження 1-р/991/47/24
ВИЩИЙ АНТИКОРУПЦІЙНИЙ СУД
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
26 вересня 2024 року м. Київ
Вищий антикорупційний суд колегією суддів у складі:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
секретар судового засідання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві заяву прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 про роз`яснення ухвали Вищого антикорупційного суду від 23.04.2024 у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42017070000000237 від 03 липня 2017 року, відносно:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який народився у с. Великі Ком`яти, Виноградівського району, Закарпатської області, громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , з вищою освітою, працює на посаді судді Мукачівського міськрайонного суду Закарпатської області, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який народився у м. Кропивницький (м. Кіровоград), громадянина України, що проживає за адресою: АДРЕСА_2 , з вищою освітою, не працює, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 368 КК України,
В С Т А Н О В И В:
1. Історія провадження
Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 23.04.2024 відмовлено у задоволенні заяви прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 про виправлення допущеної в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 16.01.2024 описки.
18.09.2024 від прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 надійшла заява про роз`яснення ухвали Вищого антикорупційного суду від 23.04.2024. В обґрунтування заяви прокурор посилався на те, що ухвала суду від 23.04.2024 є незрозумілою, тому просив суд роз`яснити мотиви постановлення цієї ухвали відповідно до ст. 380 КПК України.
2. Позиції учасників кримінального провадження
Учасники судового провадження про дату, час і місце засідання були повідомлені належним чином телефонограмою та судовими повістками про виклик у судове засідання від 19.09.2024, але в судове засідання не з`явилися.
Відповідно до ч. 2 ст. 380 КПК України, суд розглядає заяву про роз`яснення судового рішення протягом десяти днів з повідомленням особи, яка звернулася із заявою про роз`яснення судового рішення, та учасників судового провадження. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду заяви про роз`яснення рішення. Тому суд ухвалив рішення про розгляд заяви про роз`яснення рішення за відсутності прокурора, засуджених ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та їх захисників.
3. Мотиви суду
Вирішуючи питання про роз`яснення рішення, суд виходить з такого.
Вищий антикорупційний суд своєю ухвалою від 23.01.2024 задовольнив заяву прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 про виправлення допущеної в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 16.01.2024 описки. При цьому, в цій ухвалі суд зазначив: «Виправити описку, допущену в ухвалі Вищого антикорупційного суду (резолютивна частина) від 16.01.2024 у справі № 303/1425/18 (провадження № 1-в/991/1/24), а саме: у резолютивній частині ухвали та повному тексті ухвали, зазначивши у вступній частині ухвали вірний процесуальний статус ОСОБА_7 - засуджений. У вступній частині ухвали від 16.01.2024 (резолютивна частина) викласти наступну редакцію складу суду та учасників кримінального провадження: «за участі: засудженого ОСОБА_7 ». Ухвала набрала законної сили.
Ухвалою Вищого антикорупційного суду від 23.04.2024 відмовлено у задоволенні заяви прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 про виправлення допущеної в ухвалі Вищого антикорупційного суду від 16.01.2024 описки, оскільки зазначена прокурором у заяві про виправлення описки від 12.04.2024 описка щодо засудженого ОСОБА_7 вже виправлена Вищим антикорупційним судом ухвалою від 23.01.2024, яка набрала законної сили.
Відповідно до ч. 1 ст. 380 КПК України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою учасника судового провадження чи органу виконання судового рішення, приватного виконавця ухвалою роз`яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його зміст.
Передбачене вищенаведеною нормою роз`яснення рішення - це більш повний і ясний виклад тих частин рішення, розуміння яких викликає труднощі. Мотиви постановлення рішення не є підставою його роз`яснення.
Варто зазначити, що роз`яснення судового рішення, яке на думку певних осіб є незрозумілим, виступає ще одним (крім передбаченого ст. 379 КПК України) способом усунення його недоліків, а щодо передбачених ст. 380 КПК України роз`яснень змісту судового рішення та інших його аспектів, то вони не обумовлені потребою усунення його формальних чи змістових недоліків.
Роз`яснення рішення - це викладення рішення у більш ясній і зрозумілій формі. Здійснюючи роз`яснення судового рішення, суд викладає більш повно і зрозуміло ті частини рішення, розуміння яких викликає труднощі, не вносячи змін до рішення по суті і не торкаючись тих питань, які не були предметом судового розгляду. Якщо фактично порушується питання про зміну рішення, або про внесення до нього нових даних, або про роз`яснення мотивів прийняття рішення, суд відмовляє в роз`ясненні рішення. У ході роз`яснення рішення суд повинен тлумачити юридичні терміни, а не загальновживані слова.
Зрозумілість рішення полягає в тому, що воно є доступним для сприйняття, дохідливим, таким, що не припускає варіантності свого тлумачення. Суд не вправі вносити будь-які зміни в існуюче рішення так само, як і вирішувати питання, що не були предметом судового розгляду. Він може лише, змінивши форму викладення, більш повно, чітко і зрозуміло навести ті частини рішення, що породжують певні труднощі для однозначного сприйняття.
За своїм змістом ухвала судді є зрозумілою, підстави та мотиви прийняття даного рішення наведені в ухвалі, порядок її виконання чітко викладений в резолютивній частині.
Враховуючи викладене, суд за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінивши кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку для прийняття відповідного процесуального рішення, дійшов висновку про безпідставність заявлених вимог та, як наслідок, вважає за необхідне відмовити у їх задоволенні.
Керуючись ст. 372, 376, 380 КПК України, суд
П О С Т А Н О В И В:
В задоволенні заяви прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу генерального прокурора ОСОБА_5 про роз`яснення ухвали Вищого антикорупційного суду від 23.04.2024 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення апеляційним судом.
Головуючий суддя: ОСОБА_1 .
Судді: ОСОБА_2
ОСОБА_3
Суд | Вищий антикорупційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121986720 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Заява про роз’яснення судового рішення |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Антонюк Наталія Олегівна
Кримінальне
Вищий антикорупційний суд
Крук Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні