Рішення
від 30.09.2024 по справі 905/745/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

30.09.2024 Справа №905/745/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Кучерявої О.О.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу №905/745/24

за позовом Комунального підприємства «Покровськтепломережа», м.Покровськ, Донецька обл.,

до відповідача Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро», м.Покровськ, Донецька обл.,

про стягнення 81 290,86 гривень

без виклику представників сторін

СУТЬ СПОРУ:

Комунальне підприємство «Покровськтепломережа» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро» про стягнення 103 801,05 гривень, яка складається з: основного боргу у сумі 72 111,77 гривень, інфляції у сумі 26 345,09 та 3% річних у сумі 5344,19 гривень.

Позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на невиконання відповідачем зобов`язання за договором №100 від 02.10.2017 купівлі-продажу теплової енергії в частині оплати за отриману теплову енергію.

Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.05.2024 для розгляду даної справи визначено суддю Кучеряву О.О.

Ухвалою суду від 22.05.2024 позовну заяву Комунального підприємства «Покровськтепломережа» залишено без руху. Встановлено позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви.

10.06.2024 через підсистему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків разом з додатковими документами. Також 10.06.2024 представник позивача подав заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій останній просить суд вважати позовні вимоги наступного змісту: «Стягнути з КП «Архітектурно-виробниче бюро» код ЄДРПОУ 22025905, на користь КП «Покровськтепломережа» заборгованість за використану теплову енергію за період з січня 2022 року по березень 2024 року в сумі 72 111,77 грн - основна сума боргу, 6 692,02 грн - інфляційні, 2 487,07 грн - 3% річних».

Ухвалою суду від 17.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі №905/745/24, яку вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін (без проведення судового засідання). Встановлено строк сторонам для подання заяв по суті справи, доказів.

Згідно спільного розпорядження голови та керівника апарату Господарського суду Донецької області від 25.05.2023 № 6-р, з метою недопущення випадків загрози життю, здоров`ю та безпеці відвідувачів і працівників суду, продовжено особливий режим роботи суду в умовах воєнного стану з урахуванням Рішення зборів суддів від 13.06.2022 №1, а саме: суддям та працівникам апарату суду виконання посадових обов`язків в змішаному режимі, учасникам судових засідань рекомендовано утримуватись від відвідування приміщення суду, свої процесуальні права та обов`язки реалізовувати з використанням альтернативних способів подачі документів та участі в судових засіданнях.

Постановою Кабінету Міністрів України від 04.12.2019 року № 1137 затверджено Положення про Єдиний державний вебпортал електронних послуг. Згідно із п. 3 Загальної частини Положення Портал Дія призначений для реалізації права кожного на доступ до електронних послуг та інформації про адміністративні та інші публічні послуги, звернення до органів виконавчої влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій (у тому числі відповідно до Закону України «Про звернення громадян»), отримання інформації з національних електронних інформаційних ресурсів, яка необхідна для надання послуг, а також для проведення моніторингу та оцінки якості послуг у випадках, визначених цим Положенням.

Суд зазначає, що 17.06.2024 судом було здійснено підписку позивача на отримання процесуальних документів електронною поштою по справі №905/745/24, зокрема: за електронними адресами: krasnteplo@ukr.net; 32213475@mail.gov.ua (вказані електронні пошти зазначені позивачем на титульному аркуші позовної заяви).

Суд вбачає за необхідне зазначити, що після підписання електронним цифровим підписом судді процесуальних документів по справі, програма «Діловодство спеціалізованого суду» направляє автоматично всім учасникам справи всі процесуальні рішення на їх електронні пошти. При цьому, відомості у програмі «Діловодство спеціалізованого суду» містяться щодо дати доставки.

Відповідно до ч. 5 ст. 176 Господарського процесуального кодексу України ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Згідно з частиною одинадцятою статті 242 ГПК України, якщо учасник справи має електронний кабінет, суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи чи її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами. У разі відсутності в учасника справи електронного кабінету суд надсилає всі судові рішення такому учаснику в паперовій формі рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Ухвала суду від 17.06.2024 про відкриття провадження у справі була доставлена до електронного кабінету позивача в підсистемі «Електронний суд» про що свідчить наявна в матеріалах справи довідка про доставку документу до електронного кабінету від 21.06.2024.

З метою повідомлення відповідача про відкриття провадження у справі та надання останньому можливості реалізувати власні процесуальні права, судом засобами поштового зв`язку направлена ухвала суду від 17.06.2024 про відкриття провадження у справі № 905/745/24 на адресу відповідача, яка зазначена в позовній заяві та Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

Як встановлено перевіркою руху поштового відправлення за відомостями вебсайту Укрпошти, вказана поштова кореспонденція (ухвала), направлена на адресу відповідача: 85302, Донецька область, Покровський район, місто Покровськ, вулиця Центральна, будинок 148, з номером відправлення 06 009 352 513 27, була повернена за зворотною адресою з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою».

Водночас, відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.

У відповідності до статті 1 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань - документ у паперовій або електронній формі, що сформований програмним забезпеченням Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за зазначеним заявником критерієм пошуку та містить відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, які є актуальними на дату та час формування витягу або на дату та час, визначені у запиті, або інформацію про відсутність таких відомостей у цьому реєстрі. Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань створюється з метою забезпечення державних органів та органів місцевого самоврядування, а також учасників цивільного обороту достовірною інформацією про юридичних осіб, громадські формування, що не мають статусу юридичної особи, та фізичних осіб - підприємців з Єдиного державного реєстру (стаття 7 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань»). Відповідно до пункту 10 частини 2 статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», місцезнаходження юридичної особи належить до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Як унормовано частиною 1, 2, 4 статті 10 вказаного Закону, якщо документи та відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, внесені до нього, такі документи та відомості вважаються достовірними і можуть бути використані у спорі з третьою особою. Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, використовуються для ідентифікації юридичної особи або її відокремленого підрозділу, громадського формування, що не має статусу юридичної особи, фізичної особи - підприємця, у тому числі під час провадження ними господарської діяльності та відкриття рахунків у банках та інших фінансових установах. Таким чином, відомості про місцезнаходження відповідача, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, є офіційним та достовірним підтвердженням зазначеної інформації.

Враховуючи наведене вище, господарський суд вважає, що не отримання відповідачем кореспонденції, яку господарський суд з дотриманням вимог процесуального закону надіслав за належною адресою, є обставиною, яка зумовлена не об`єктивними причинами, а суб`єктивною поведінкою сторони щодо отримання кореспонденції, яка надходила на її адресу. На підставі викладеного, відповідач несе ризики такої своєї поведінки, що цілком залежала від його волі. Водночас, відповідно до п. 5 ч. 6 ст. 242 ГПК України, починається обрахунок визначеного судом процесуального строку на подання відповідачем відзиву на позов.

Одночасно, з метою повідомлення відповідача про розгляд справи, судом було здійснено передачу йому телефонограми на телефонний номер 0623922432, що зазначений в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, але встановити зв`язок не вдалося - «набраного номера не існує» що підтверджується телефонограмою від 10.07.2024.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи №905/745/24 на офіційній сторінці Господарського суду Донецької області веб-порталу «Судова влада України» (розділ «Повідомлення для учасників судового процесу») розміщено відповідне оголошення.

Окрім того, ухвала суду від 17.06.2024 розміщена в ЄДРСР, який є відкритим для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч.1 ст.4 ЗУ «Про доступ до судових рішень»), та відповідач мав право та дійсну можливість ознайомитись з нею у цьому реєстрі.

Щодо поданої до суду 10.06.2024 представником позивача заяви про зменшення розміру позовних вимог суд зазначає наступне.

Статтею 46 Господарського процесуального кодексу України визначено процесуальні права та обов`язки сторін. Крім прав та обов`язків, визначених у статті 42 цього Кодексу: 1) позивач вправі відмовитися від позову (всіх або частини позовних вимог), відповідач має право визнати позов (всі або частину позовних вимог) - на будь-якій стадії судового процесу; 2) позивач вправі збільшити або зменшити розмір позовних вимог - до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження; 3) відповідач має право подати зустрічний позов у строки, встановлені цим Кодексом.

Під збільшенням або зменшенням розміру позовних вимог слід розуміти відповідно збільшення або зменшення кількісних показників за тією ж самою вимогою, яку було заявлено в позовній заяві. Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру.

Частиною 5 статті 46 ГПК України встановлено, що у разі подання будь-якої заяви, передбаченої пунктом 2 частини другої, частиною третьою або четвертою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає в ухвалі.

Враховуючи те, що вищевказана заява відповідає вимогам процесуального законодавства та позивачем надано докази направлення її копії на адресу відповідача, заява про зменшення розміру позовних вимог є такою, що підлягає задоволенню.

У зв`язку з цим, у даній справі розглядаються позовні вимоги про стягнення з відповідача заборгованості за використану теплову енергію за період з січня 2022 року по березень 2024 року в сумі 72 111,77 грн - основна сума боргу, 6 692,02 грн - інфляційні, 2 487,07 грн - 3% річних.

Суд приймає заяву про зменшення розміру позовних вимог, подану позивачем та подальший розгляд справи буде здійснювати із урахуванням даної заяви.

Суд зазначає, що станом на дату винесення цього рішення у встановлений строк відповідачем не надано відзиву на позовну заяву, про причини та/або намір вчинити відповідні дії суд не повідомив.

У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами (ч.9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України).

Інших доказів на підтвердження своїх вимог та заперечень, а також заяв та клопотань процесуального характеру, окрім наявних в матеріалах справи, сторонами на час розгляду справи суду не надано.

Таким чином, всім учасникам справи надано можливість для висловлення своєї правової позиції по суті позовних вимог та судом дотримано, під час розгляду справи, обумовлені чинним ГПК України процесуальні строки для звернення із заявами по суті справи та іншими заявами з процесуальних питань.

Положеннями частини 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що матеріали справи містять достатньо доказів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у справі матеріалами.

Відповідно до частини 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Рішення складено 30.09.2024 у зв`язку із веденням на території України воєнного стану та об`єктивною неможливістю розгляду справи у строк, встановлений ст.248 ГПК України, з урахуванням роботи суду в умовах воєнного стану.

Суд, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті,

В С Т А Н О В И В

02.10.2017 між Комунальним підприємством «Покровськтепломережа» (далі - теплопостачальна організація, позивач) та Комунальним підприємством «Архітектурно-виробниче бюро» (далі - споживач, відповідач) укладено договір купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді №100 (далі - договір), відповідно до п.1.1 якого предметом даного договору є закупівля теплової енергії в гарячій воді і пара (далі - теплова енергія) в необхідних йому обсягах згідно додатку №1 до договору, а Споживач зобов`язується своєчасно отримувати та сплачувати надані послуги за встановленими тарифами у строки і на умовах, передбачених договором.

Пунктом 2.1 договору передбачено, що теплова енергія, що постачається згідно договору використовується споживачем виключно для опалення в період опалювального сезону. Початок та закінчення опалювального сезону встановлюється органами місцевого самоврядування.

Згідно із п.п.3.2.5 договору, споживач зобов`язаний вчасно проводити розрахунки за спожиту теплову енергію та здійснювати інші платежі відповідно до умов договору.

Для обліку використання теплової енергії застосовується засіб вимірювальної техніки - лічильники теплової енергії, які повинні бути занесені до державного реєстру засобів вимірювальної техніки, допущених до застосування в Україні і пройшли державну метрологічну атестацію (п. 5.1 договору).

Згідно із п. 5.4 договору відповідальні особи споживача щодобово у один і той же час контролюють покази теплового лічильника і фіксують їх в журналі. Надавати щомісячно зняття показань приладу обліку до теплопостачальної організації 30-го (31-го) числа кожного місяця в опалювальний сезон.

Розділом 6 договору визначено порядок розрахунків.

Розрахунки за теплову енергію проводяться виключно в грошовій формі через установи банку відповідно до затверджених тарифів, (цін) (п.6.1 договору). Розрахунковим періодом є календарний місяць згідно Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» ст. 9 п. 5» (п.6.2 договору).

Місце поставки (передачі) товарів (виконання робіт або надання послуг) та опалювальна площа: 85300, м. Покровськ, вул. Центральна, 148 - 45,00 кв.м. (п. 6.3 договору).

Вартість теплової енергії, що постачається споживачу за опалювальний період згідно встановлених тарифів Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг та діючих на момент укладення договору становить: 1Гкал - 1612,72грн без ПДВ (1935,26грн з ПДВ). Постанова від 01.02.2017 № 151 «Про внесення змін до Постанови від 30.04.2015 №1424». У випадку зміни тарифів, про вартість теплової енергії, підприємство повідомляє споживача шляхом укладення додаткових угод на постачання теплової енергії (п. 6.4 договору).

Згідно планових розрахунків Додатку 1, корисний відпуск теплової енергії - 13,68 Гкал/рік (по тарифу інших споживачів). Загальна сума договору на рік становить 26 474,41 грн, у тому числі ПДВ 4 412,40грн (п. 6.5 договору).

Відповідно до п. 6.6 договору попередня оплата розрахунків за теплову енергію, що споживається, проводиться виключно грошовими коштами відповідно до встановлених тарифів (цін) до 10 числа поточного місяця. Остаточний розрахунок за фактично спожиту теплову енергію здійснюється на підставі остаточного рахунку з урахуванням корегування раніше наданого рахунку та акта прийому-передачі теплової енергії до 7 числа наступного за місяцем поставки теплової енергії.

Пунктом 6.7 договору передбачено, що споживач повинен сплатити рахунки за поставлену теплову енергію після пред`явлення теплопостачальної організації рахунку на оплату теплової енергії та акту прийому-передачі теплової енергії протягом 3-х банківських днів з моменту їх надання, але не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Відповідно до п.6.8 договору в платіжних дорученнях споживач повинен обов`язково вказувати номер рахунку, дату, призначення платежу.

За умовами п. 6.9 договору звіряння розрахунків за спожиту теплову енергію здійснюється протягом 10 днів з моменту вимоги однієї сторони на підставі рахунків за спожиту теплову енергію та платіжних доручень на оплату. Дане звіряння оформляється актом.

Відповідно до розділу 7 договору, за невиконання або неналежне виконання сторонами зобов`язань за договором винна сторона відшкодовує іншій завдані збитки. Відшкодування збитків та сплата неустойки не звільняє від виконання зобов`язань.

Згідно із п.п.7.2.7 договору у випадку прострочення виконання споживачем грошових зобов`язань сума заборгованості нараховується з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення та 3% річних, відповідно до ст.625 Цивільного кодексу України.

За умовами п.7.2.8 договору неустойка нараховується теплопостачальною організацією протягом шести місяців, що передують моменту зверненням за позовом.

Цей договір набуває чинності з моменту його підписання повноважними представниками сторін та скріплення печатками сторін, поширює дію на відносини, що склалися між сторонами з 02 жовтня 2017 року і діє в частині постачання теплової енергії до 30 квітня 2020 року включно, а у частині розрахунків за теплову енергію - до їх повного здійснення (п.10.1 договору).

Договір вважається пролонгованим на кожний наступний рік, якщо за місяць до закінчення строку його дії про його припинення не буде письмово заявлено однією з сторін (п.10.3 договору).

Додатком №1 до договору №100 від 02.10.2017 визначено розрахунок планових обсягів навантаження та корисного відпуску теплової енергії споживачу.

Договір з додатком підписані та скріплені печатками сторін без зауважень.

Рішенням виконавчого комітету Покровської міської ради Донецької області № 479 від 11.10.2021 «Про початок опалювального періоду 2021-2022 років» вирішено, зокрема, розпочати опалювальний період 2021-2022 років в дитячих дошкільний установах, лікувально-профілактичних та навчальних закладах, для населення та інших категорій споживачів з 25.10.2021 року.

Згідно із актом про підключення до централізованого опалення від 25.10.2021 включення опалення в будівлі за адресою: вул. Центральна,148, проведено 25.10.2021.

Рішенням виконавчого комітету Покровської міської ради Донецької області №113 від 07.04.2022 «Про закінчення опалювального періоду 2021-2022 років» вирішено, зокрема установити термін закінчення опалювального сезону 2021-2022 років 07.04.2022 о 24:00 для котельних КП «Покровськтепломережа».

Рішенням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області № 97рг від 01.11.2022 «Про початок опалювального періоду 2022-2023 років» вирішено, зокрема, розпочати опалювальний період 2022-2023 років в дитячих дошкільний установах, лікувально-профілактичних та навчальних закладах, для населення та інших категорій споживачів Покровської міської територіальної громади з 04.11.2022.

Згідно з актом про підключення до централізованого опалення від 04.11.2022 включення опалення в будівлі, зокрема, за адресою: вул. Центральна,148, проведено 04.11.2022.

Рішенням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області №368рг від 21.03.2023 «Про закінчення опалювального періоду 2022-2023 років» вирішено, зокрема, установити термін закінчення опалювального періоду 2022-2023 років 31.03.2023 о 12:00 для котельних КП «Покровськтепломережа».

Рішенням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області №1694рг від 06.10.2023 «Про початок опалювального періоду 2023-2024 років» вирішено, зокрема, розпочати опалювальний період 2023-2024 років в дитячих дошкільний установах, лікувально-профілактичних та навчальних закладах, для населення та інших категорій споживачів Покровської міської територіальної громади з 01.11.2023.

Згідно із актом про підключення до централізованого опалення від 01.11.2023 включення опалення в будівлі, зокрема, за адресою: вул. Центральна, 148, проведено 01.11.2023.

Рішенням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області №493рг від 25.03.2024 «Про закінчення опалювального періоду 2023-2024 років» вирішено, зокрема, установити термін закінчення опалювального періоду 2023-2024 років 28.03.2024 о 24:00 для котельних КП «Покровськтепломережа».

До матеріалів справи позивачем також додані копії розпорядчих документів щодо встановлення та застосування відповідних тарифів на теплову енергію в спірні опалювальні періоди, а саме: копії наказів КП «Покровськтепломережа» № 289 від 30.11.2021, № 114 від 26.03.2024, № 130 від 03.04.2024; копії рішень Виконавчого комітету Покровської міської ради Донецької області № 480 від 21.10.2021, № 526 від 09.11.2021; копії розпоряджень Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області № 22рг від 05.10.2022, № 280рг від 27.02.2023, № 1778рг від 25.10.2023.

Розпорядженням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області №280рг від 27.02.2023 «Про підтримку мешканців Покровської територіальної громади» визначено звільнити з 01.03.2023 мешканців Покровської територіальної громади від сплати за послугу з постачання теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення для категорій всіх споживачів, які мешкають у багатоповерхових будинках.

Відповідно до наказів Комунального підприємства «Покровськтепломережа» №287 від 29.11.2021, №302 від 16.12.2021, №3 від 12.01.2022, №67 від 11.02.2022, №86 від 09.03.2022, №108 від 12.05.2022, №415 від 05.12.2023, №28 від 04.01.2024, №75 від 05.02.2024 №102 від 05.03.2024, №130 від 03.04.2024 «Про перерахунок вартості теплової енергії» категорії інші споживачі вирішено провести перерахунок вартості теплової енергії, зокрема, за січень 2022 року, лютий 2022 року, березень-квітень 2022 року, листопад 2023 року, грудень 2023 року, січень 2024 року, лютий 2024 року, березень 2024 року.

На виконання умов договору позивачем здійснювалось постачання теплової енергії відповідачу в опалювальні періоди з жовтня 2021 року по березень 2024 року, на підтвердження чого до позовної заяви додано рахунки: за жовтень 2021 року на суму 1358,99 грн, листопад 2021 року на суму 8031,79 грн, грудень 2021 року на суму - 1557,97 (від`ємне значення), грн, січень 2022 року на суму 4119,44 грн, лютий 2022 року на суму 2938,28 грн, березень 2022 року на суму 10657,15 грн, квітень 2022 року на суму - 258,12 грн (від`ємне значення), жовтень 2022 року на суму 205,23 грн, листопад 2022 року на суму 4181,09 грн, грудень 2022 року на суму 8408,88 грн, січень 2023 року на суму 10081,81 грн, лютий 2023 року на суму 9431,00 грн, березень 2023 року на суму 4874,53 грн, листопад 2023 року на суму 3255,05 грн, грудень 2023 року на суму 4146,70 грн, січень 2024 року на суму 4761,54 грн, лютий 2024 року на суму 3704,50 грн, березень 2024 року на суму 3121,61 грн.

З наданого позивачем розрахунку заборгованості вбачається, що відповідачем частково сплачено суму поставленої теплової енергії у період жовтень - грудень 2021, частково січень 2022 року в загальній сумі 9390,78грн, у зв`язку з чим залишок несплаченої суми заборгованості за період з січня 2022 року по березень 2024 року склав 72111,77грн.

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем обов`язків за договором купівлі-продажу теплової енергії споживачу №100 від 02.10.2017 в частині своєчасної оплати за використану теплову енергію, позивач звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом (з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог) до відповідача, Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро» про стягнення заборгованості за використану теплову енергію за період з січня 2022 року по березень 2024 року в розмірі 72 111,77 грн. Також, у зв`язку із невиконанням відповідачем своїх зобов`язань за договором в частині оплати за поставлену теплову енергію, позивачем нараховано інфляційні втрати в розмірі 6 692,02 грн та 3% річних в розмірі 2 487,07 грн.

Виходячи з принципу повного, всебічного та об`єктивного розгляду всіх обставин справи, суд вважає вимоги позивача до відповідача такими, що підлягають задоволенню частково, враховуючи наступне.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Як зазначено в ст. 174 Господарського кодексу України, господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Регулювання відносин, що виникають у зв`язку із продажем електричної енергії, здійснюється Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, Законом України «Про теплопостачання», Законом України «Про житлово-комунальні послуги» і безпосередньо договором.

Відповідно до ч.1 ст.714 Цивільного кодексу України за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.

Згідно з ч.1 ст.275 Господарського кодексу України за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується.

Відповідно до ч. 4 ст. 19 Закону України «Про теплопостачання» Теплогенеруюча організація має право постачати вироблену теплову енергію безпосередньо споживачу згідно з договором купівлі-продажу та ч. 1 ст. 25 цього Закону теплопостачальна організація має право укладати договори купівлі-продажу теплової енергії із споживачами.

Позивач є теплогенеруючою та теплопостачальною організацією в розумінні статті 1 Закону України «Про теплопостачання» № 2633-IV від 02.06.2005р., як суб`єкт господарської діяльності, який має у користуванні теплогенеруюче обладнання та постачає споживачам теплову енергію.

З матеріалів справи вбачається, що між сторонами укладено договір купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді №100 від 02.10.2017, який станом на теперішній час є чинним, оскільки матеріали справи не містять доказів в підтвердження повідомлення однієї із сторін про його припинення, договір пролонговано відповідно до положень п.10.3 договору.

Відносини між суб`єктом господарювання, що провадить господарську діяльність з постачання теплової енергії (далі - виконавець), та індивідуальним і колективним споживачем (далі - споживач), який отримує або має намір отримати послугу з постачання теплової енергії (далі - послуга), та визначають вимоги до якості послуги, одиниці вимірювання обсягу спожитої споживачем теплової енергії, порядок оплати регулюють Правила надання послуги з постачання теплової енергії, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08.09.2021 №1022), яка діє станом на дату виникнення заборгованості.

Пунктом 8 вказаної постанови визначено, що постачання теплової енергії для потреб опалення здійснюється в опалювальний період. Рішення про початок та закінчення опалювального періоду приймається органами місцевого самоврядування з урахуванням кліматичних умов згідно з будівельними нормами і правилами, правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж, державними санітарними нормами і правилами. Опалювальний період починається не пізніше ніж коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря становить 8°С та нижче, а закінчується не раніше ніж коли протягом трьох діб середня добова температура зовнішнього повітря перевищує 8°С.

З наданих до матеріалів справи документів вбачається, що у місті Покровську опалювальний період 2021-2022 років розпочато з 25.10.2021 року та закінчено 07.04.2022, опалювальний період 2022-2023 років розпочато з 04.11.2022 та закінчено 31.03.2023 та опалювальний період 2023-2024 років розпочато з 01.11.2023 та закінчено 28.03.2024, що підтверджується відповідними рішеннями Покровської міської ради Донецької області та розпорядженнями Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області.

Відповідно до актів Комунального підприємства «Покровськтепломережа» від 25.10.2021, від 04.11.2022 та від 01.11.2023 про підключення до централізованого опалення, проведено включення опалення у будівлі, зокрема, за адресою: вул.Центральна, 148, за якою здійснюється поставка теплової енергії, згідно зі спірним договором.

З огляду на зазначене, позивачем здійснювалось постачання теплової енергії до об`єкту відповідача у спірний період, що підтверджується вказаними документами.

Згідно зі ст. 20 Закону України «Про теплопостачання» тарифи на теплову енергію, реалізація якої здійснюється суб`єктами господарювання, що займають монопольне становище на ринку, є регульованими. Тарифи на виробництво, транспортування та постачання теплової енергії затверджуються органами місцевого самоврядування, крім теплової енергії, що виробляється суб`єктами господарювання, що здійснюють комбіноване виробництво теплової і електричної енергії та/або використовують нетрадиційні та поновлювані джерела енергії, на підставі розрахунків, виконаних теплогенеруючими, теплотранспортуючими та теплопостачальними організаціями за методиками, розробленими центральним органом виконавчої влади у сфері теплопостачання.

Нарахування за послугу з постачання теплової енергії здійснювалися згідно встановленого приладу обліку теплової енергії за тарифами, затвердженими органом місцевого самоврядування відповідно до поданих розрахунків.

До матеріалів справи позивачем додані копії розпорядчих документів щодо встановлення та застосування відповідних тарифів на теплову енергію в спірні опалювальні періоди, а саме: копії наказів КП «Покровськтепломережа» № 289 від 30.11.2021, № 114 від 26.03.2024, № 130 від 03.04.2024; копії рішень Виконавчого комітету Покровської міської ради Донецької області № 480 від 21.10.2021, № 526 від 09.11.2021; копії розпоряджень Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області № 22рг від 05.10.2022, № 280рг від 27.02.2023, № 1778рг від 25.10.2023.

Розпорядженням Покровської міської військової адміністрації Покровського району Донецької області №280рг від 27.02.2023 «Про підтримку мешканців Покровської територіальної громади» визначено звільнити з 01.03.2023 мешканців Покровської територіальної громади від сплати за послугу з постачання теплової енергії, витраченої на загальнобудинкові потреби опалення для категорій всіх споживачів, які мешкають у багатоповерхових будинках.

Відповідно до наказів Комунального підприємства «Покровськтепломережа» №287 від 29.11.2021, №302 від 16.12.2021, №3 від 12.01.2022, №67 від 11.02.2022, №86 від 09.03.2022, №108 від 12.05.2022, №415 від 05.12.2023, №28 від 04.01.2024, №75 від 05.02.2024 №102 від 05.03.2024, №130 від 03.04.2024 «Про перерахунок вартості теплової енергії» категорії інші споживачі вирішено провести перерахунок вартості теплової енергії, зокрема, за січень 2022 року, лютий 2022 року, березень-квітень 2022 року, листопад 2023 року, грудень 2023 року, січень 2024 року, лютий 2024 року, березень 2024 року.

Згідно з наданими позивачем рахункам, загальна сума поставленої теплової енергії за період з жовтня - грудня 2021 року, січня - квітень 2022 року, жовтня - грудень 2022 року, з січня - березень 2023 року, з жовтня - грудень 2023 року, з січня - березень 2024 року відповідачу складає 81502,55 грн. При цьому, як вбачається із наданого позивачем розрахунку, відповідачем частково сплачено суму поставленої теплової енергії за період жовтень - грудень 2021 року, січень 2022 року в розмірі 9390,78грн, та не сплаченою залишилась сума заборгованості у розмірі 72 111,77 грн.

Статтями 11, 509 Цивільного кодексу України, передбачено, що договір є підставою для виникнення цивільних прав і обов`язків (зобов`язань), які мають виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до вказівок закону, договору.

Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено обов`язковість договору для виконання сторонами.

Відповідно до ст. ст. ст. 525, 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання). У разі порушення Зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, відшкодування збитків, сплата неустойки (ст. 611 Цивільного кодексу України).

Згідно з ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Відповідач докази погашення вказаної суми заборгованості не надав, обсяги використаної теплової енергії не спростував.

Статтею 191 Закону України «Про теплопостачання» передбачено, що оплата споживачем теплової енергії шляхом перерахування коштів на рахунок із спеціальним режимом використання є обов`язковою умовою договору на постачання теплової енергії, укладеного між теплопостачальною організацією та споживачем теплової енергії.

Споживач здійснює оплату спожитої послуги щомісяця в порядку та строки, визначені договором (п.36 Правил надання послуги з постачання теплової енергії, які затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 №830 ).

Таким чином, обов`язок щодо оплати послуги з постачання теплової енергії виникає у споживача в силу закону та здійснюється відповідно до умов укладеного договору.

Відповідно до п. 6.6 договору попередня оплата розрахунків за теплову енергію, що споживається, проводиться виключно грошовими коштами відповідно до встановлених тарифів (цін) до 10 числа поточного місяця. Остаточний розрахунок за фактично спожиту теплову енергію здійснюється на підставі остаточного рахунку з урахуванням корегування раніше наданого рахунку та акта прийому-передачі теплової енергії до 7 числа наступного за місяцем поставки теплової енергії.

Пунктом 6.7 договору передбачено, що споживач повинен сплатити рахунки за поставлену теплову енергію після пред`явлення теплопостачальної організації рахунку на оплату теплової енергії та акту прийому-передачі теплової енергії протягом 3-х банківських днів з моменту їх надання, але не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

В порушення вказаних вище вимог законодавства та договору, відповідач взяті зобов`язання щодо здійснення своєчасної оплати за використану теплову енергію в гарячій воді відповідачу не виконав, у зв`язку з чим утворилась заборгованість відповідача перед позивачем в розмірі 72111,77 грн, яка підлягає стягненню.

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачем обов`язків за договором купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді №100 від 02.10.2017 в частині своєчасної оплати за використану теплову енергію у січні - квітні 2022 року, жовтні - грудні 2022 року, січні - березні 2023 року, жовтні - грудні 2023 року, січні - березні 2024 року, позивач просить суд (з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог) стягнути з відповідача суму 3% річних у розмірі 2487,07 грн, суму інфляційних втрат у розмірі 6692,02 грн.

Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений законом або договором.

За змістом ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України нарахування інфляційних втрат на суму боргу та трьох процентів річних входять до складу грошового зобов`язання і є особливою мірою відповідальності боржника за прострочення грошового зобов`язання, оскільки виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів унаслідок інфляційних процесів та отриманні компенсації від боржника за неналежне виконання зобов`язання.

За умовами п.6.7 договору, остаточний розрахунок за фактично спожиту теплову енергію здійснюється на підставі остаточного розрахунку з урахуванням корегування раніше наданого рахунку та акта прийому-передачі теплової енергії до 7 числа наступного за місяцем поставки теплової енергії, при цьому споживач повинен сплатити рахунки за поставлену теплову енергію після пред`явлення теплопостачальною організацією рахунку на оплату теплової енергії та акту прийому-передачі теплової енергії на протязі 3-х банківських днів з моменту їх надання, але не пізніше 10 числа місяця, наступного за розрахунковим.

Пунктом 23 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил користування тепловою енергією» від 3 жовтня 2007 №1198, передбачено, що розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюються на межі продажу, яка є межею балансової належності (відповідальності), відповідно до договору на підставі показів вузла обліку згідно з діючими тарифами (цінами), затвердженими в установленому порядку. У споживачів, що не мають приладів комерційного обліку, обсяг фактично спожитої теплової енергії розраховується відповідно до теплового навантаження, визначеного у договорі, з урахуванням середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, середньомісячної температури зовнішнього повітря та кількості годин (діб) роботи тепловикористального обладнання в розрахунковому періоді.

Згідно зі ст.8 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» рахунки на оплату наданої комунальної послуги формуються виконавцем або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, на основі показань вузла комерційного обліку відповідної комунальної послуги згідно з вимогами статей 9-11 цього Закону. Виконавець або визначена власником (співвласниками) інша особа, що здійснює розподіл обсягів комунальної послуги, формує та надає споживачу (його представнику) рахунки на оплату наданої комунальної послуги щомісяця. Рахунки на оплату комунальної послуги надаються споживачу на паперовому носії. На вимогу або за згодою споживача рахунки можуть надаватися споживачу в електронному вигляді, у тому числі за допомогою доступу до електронних систем обліку розрахунків споживачів. Рахунки надаються споживачу на безоплатній основі.

Відповідно до п.34 Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання послуги з постачання теплової енергії і типових договорів про надання послуги з постачання теплової енергії» від 21 серпня 2019 №830 рахунок на оплату спожитої послуги надається споживачу на безоплатній основі щомісяця відповідно до статті 8 Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Рахунки на оплату спожитої послуги формуються виконавцем або визначеною власником (співвласниками) іншою особою, що здійснює розподіл обсягів послуг, на основі показань вузлів комерційного обліку з урахуванням показань вузлів розподільного обліку відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» та надаються споживачу (його представнику) у строк не пізніше ніж за 10 календарних днів до граничного строку внесення плати за послуги, визначеного договором.

Виходячи із зазначених положень, враховуючи, що опалювальне приміщення не має приладу комерційного обліку, як зазначено позивачем у позовній заяві, беручи до уваги, що для розрахунку обсягу фактично спожитої теплової енергії необхідні дані середньомісячної фактичної температури теплоносія в теплових мережах теплопостачальної організації, відповідач позбавлений можливості самостійно здійснити розрахунок наданої йому послуги, оскільки не має доступу до інформації яка є власністю позивача.

Таким чином, оплата теплової енергії може бути здійснена споживачем після пред`явлення теплопостачальною організацію рахунку на оплату та акту прийому-передачі теплової енергії, в якому визначається розмір оплати.

Матеріали справи містять докази направлення (опис вкладення у цінний лист АТ «Укрпошта») рахунку за березень 2024 року та акту передачі - приймання виконанних робіт за березень 2024 року, проте до матеріалів справи надано лише рахунок за березень 2024 року.

Також матеріали справи містять рахунки на оплату теплової енергії за жовтень - грудень 2021 року, січень 2022 року, на яких міститься підпис директора КП «Покровськтепломережа», бухгалтера КП «Покровськтепломережа» та підписи представників споживача.

Щодо інших спірних місяців використання теплової енергії відповідачем позивачем не надано ані актів прийому-передачі теплової енергії, ані доказів їх направлення, в матеріалах справи наявні рахунки, сформовані позивачем, проте докази їх направлення відповідачу відсутні.

На зазначених рахунках є позначення «вайбер» та відповідна дата, проте вказане не свідчить про безпосереднє направлення рахунків на телефонний номер у меcенджері «Viber» відповідача. Також не надано скріншот з месенджера «Viber» позивача про направлення відповідачу рахунків за спірні місяці.

Суд зауважує, що у разі відсутності доказів направлення актів та рахунків відповідачу відповідно до умов договору с визначенням суми заборгованості, суд позбавлений можливості встановити з якого моменту виникло прострочення, наслідком якого за договором можливо застосування ст. 625 ЦК України.

З огляду на вищевикладене, суд дійшов висновку позовні вимоги Комунального підприємства «Покровськтепломережа» до Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро» в частині стягнення 3% річних та інфляцій задовольнити частково.

Таким чином, сума 3 % річних, що належить до стягнення з відповідача на користь позивача складає в загальній сумі 171,51 грн, нараховані:

- на борг за січень 2022 року (з урахуванням часткових оплат, в сумі 2561,47 грн) за період з 23.02.2022 (з урахуванням отримання рахунку споживачем 17.02.2022 та з урахуванням вихідних днів) по 30.04.2024 в сумі 167,93 грн,

- на борг за березень 2024 року (в сумі 3121,61) за період з 17.04.2024 (з урахуванням строків пересилання рекомендованої письмової кореспонденції операторами поштового зв`язку ) по 30.04.2024 в сумі 3,58 грн.

В решті позовних вимог слід відмовити у зв`язку з недоведеністю.

Суд зазначає, що індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення складає місяць.

Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений названою Державною службою статистики України, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція).

При застосуванні індексу інфляції слід мати на увазі, що індекс розраховується не на кожну дату місяця, а в середньому на місяць і здійснюється шляхом множення суми заборгованості на момент її виникнення на сукупний індекс інфляції за період прострочення платежу. При цьому сума боргу, яка сплачується з 1 по 15 день відповідного місяця, індексується з врахуванням цього місяця, а якщо сума боргу сплачується з 16 по 31 день місяця, розрахунок починається з наступного місяця. Аналогічно, якщо погашення заборгованості здійснено з 1 по 15 день відповідного місяця, інфляційні втрати розраховуються без врахування цього місяця, а якщо з 16 по 31 день місяця, то інфляційні втрати розраховуються з врахуванням даного місяця. Для визначення індексу інфляції за будь-який період необхідно помісячні індекси, які складають відповідний період, перемножити між собою з урахуванням відповідних оплат.

Подібна за змістом правова позиція викладена у постанові Об`єднаної Палати Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 20.11.2020р. у справі №910/13071/19 та постановах Верховного Суду від 17.10.2018р. у справі №916/1883/16, від 08.05.2019р. у справі №904/2156/18, від 20.09.2019р. у справі №904/4342/18, від 14.01.2020р. у справі №924/532/19, від 29.04.2020р. у справі №910/1193/19, від 18.06.2020р. у справі №904/3491/19, від 01.10.2020р. у справі №910/11820/18, від 10.02.2021р. у справі №910/14257/19.

Перевіривши наданий позивачем розрахунок інфляційних втрат, суд дійшов висновку, що він є арифметично не вірним, оскільки позивачем не вірно визначено початок прострочення зобов`язань з оплати за використану теплову енергію у січні 2022 року.

На підставі чого, сума інфляційних витрат, що підлягає стягненню з відповідача складає 796,18 грн, нарахована на борг в сумі 2561,47 грн за січень 2022 року (з урахуванням часткових оплат та моменту отримання споживачем рахунку) за період з березня 2022 року по квітень 2024 року.

В решті позовних вимог слід відмовити.

Згідно з п.2 ч. 1 ст. 129 ГПК України судовий збір покладається: у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав, - на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись ст.ст. 129, 232, 233, 236, 238, 240, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги Комунального підприємства «Покровськтепломережа» до відповідача Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро» про стягнення 81290,86 грн задовольнити частково.

Стягнути з Комунального підприємства «Архітектурно-виробниче бюро» (85300, Донецька обл., м.Покровськ, вул.Центральна, 148; код ЄДРПОУ 22025905) на користь Комунального підприємства «Покровськтепломережа» (85300, Донецька обл, м.Покровськ, вул.Захисників України, 4а, код ЄДРПОУ 32213475) боргу у сумі 72111,77 грн, 3% річних у сумі 171,51 грн, інфляційні втрати у сумі 796,18 грн, витрати зі сплати судового збору у розмірі 2722,13 грн.

В решті позовних вимог відмовити.

Після набрання рішенням законної сили видати наказ в установленому порядку.

Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги до Східного апеляційного господарського суду протягом 20 днів з дня складання повного рішення

Повне рішення складено та підписано 30.09.2024.

Суддя О.О. Кучерява

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення30.09.2024
Оприлюднено02.10.2024
Номер документу121990212
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —905/745/24

Рішення від 30.09.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Кучерява Оксана Олександрівна

Ухвала від 17.06.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Кучерява Оксана Олександрівна

Ухвала від 22.05.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Кучерява Оксана Олександрівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні