ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
майдан Путятинський, 3/65, м. Житомир, 10002, тел. (0412) 48 16 20,
e-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, web: https://zt.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ 03499916
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"30" вересня 2024 р. м. Житомир Справа № 906/681/24
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Соловей Л.А.
за участю секретаря судового засідання: Васильєвої Т.О.,
за участю представників сторін:
від позивача: Машков К.Є., довіреність від 01.07.2024;
від відповідача: не з`явився;
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольт постач" (м.Слов`янськ Краматорського району Донецької області)
до Комунального некомерційне підприємство"Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради (м.Бердичів)
про стягнення 4 638,66грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольт постач" звернулося з позовом до суду про стягнення з Комунального некомерційного підприємства "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради 4 638,66грн, з яких: 3 792,79грн - основного боргу, 470,20грн пені, 158,85грн 3% річних та 216,82грн інфляційних.
В обґрунтування позовних позивач посилається на те, що відповідач в порушення умов договору №210122КНПБМЛ про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2022 не оплатив обсяг спожитої електричної енергії за грудень 2022 року у сумі 3792,79грн, отриманої на підставі акта приймання-передачі електричної енергії №923 від 31.12.2023.
Ухвалою суду від 24.06.2024 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін; судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 12.08.2024.
Ухвалою суду від 12.08.2024 продовжено строк розгляду справи по суті, застосувавши ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, та відкладено розгляд справи по суті на 30.09.2024.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, відзиву на позов не подав, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Враховуючи, що КНП "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради зареєстроване та має електронний кабінет у підсистемі ЄСІТС "Електронний суд", копія ухвали суду від 24.06.2024 про відкриття провадження у справі, а також ухвала суду від 12.08.2024, надіслані в електронній формі до електронного кабінету відповідача, відповідно до вимог статей 6, 242 Господарського процесуального кодексу України та пункту 17 Положення про порядок функціонування окремих підсистем Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, затвердженого рішення Вищої ради правосуддя від 17.08.2021 № 1845/0/15-21.
Частиною 6 ст.242 ГПК України передбачено, що днем вручення судового рішення є день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи.
Відповідно до сформованих в АС "ДСС" довідок про доставку електронного листа, ухвали Господарського суду Житомирської області у справі №906/681/24 від 25.06.2024 та від 14.08.2024 доставлені до електронного кабінету КНП "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради (а.с.73, 80 на звороті).
Крім того, ухвала господарського суду від 14.08.2024 направлялась господарським судом рекомендованою кореспонденцією на юридичну адресу відповідача та отримана останнім, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
За таких обставин суд, констатує, що ним вживались усі можливі та передбачені законом заходи для належного повідомлення відповідача про розгляд цієї справи, однак останній не скористався своїм правом на участь у судових засіданнях та подання заяв по суті спору.
Згідно з частиною 1 статті 202 Господарського процесуального кодексу України неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.
Враховуючи належне повідомлення відповідача про дату судового засідання, достатність документів наявних у матеріалах справи для вирішення спору по суті, суд не вважає відсутність представника відповідача у даному судовому засіданні перешкодою для вирішення спору по суті, а тому дійшов висновку про розгляду справи за наявними у ній матеріалами згідно з ч.9 ст.165 ГПК України та ч.2 ст.178 ГПК України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
21.01.2022 між Товариством з обмеженою відповідальністю "Вольт постач" (постачальник, позивач) та Комунальним некомерційним підприємством "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради (споживач, відповідач) укладено договір №210122КНПБМЛ про постачання електричної енергії споживачу (а.с.9-17).
За цим договором постачальник продає електричну енергію, ДК 021:2015:09310000-5- Електрична енергія (електрична енергія), в кількості 1 450 000кВт*год споживачу для забезпечення потреб електроустановок споживача, а споживач оплачує постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії, в тому числі вартість послуг оператора системи передачі електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього договору. Сума договору становить 6 974 746,50грн, в т.ч. ПДВ 1 162 457,75грн. Т, К та В (наведені скорочення застосовуються у значенні, наведеному в додатку 2 "Комерційна пропозиція" до цього договору) (п. 2.1. договору).
Відповідно до п.3.1 договору початок постачання електричної енергії споживачу: з 21.01.2022 по 31.12.2022.
Обов`язковою умовою для постачання електричної енергії споживачу є наявність у нього укладеного в установленому порядку з оператором системи розподілу договору про надання послуг розподілу, на підставі якого споживач набуває право отримувати послугу з розподілу електричної енергії (п.3.2. договору).
Споживач має право вільно змінювати постачальника відповідно до процедури, визначеної ПРРЕЕ, та умов цього договору.
Для забезпечення безперервного надання послуг з постачання електричної енергії споживачу постачальник зобов`язується здійснювати своєчасну закупівлю електричної енергії в обсягах, замовлених споживачем, які за належних умов забезпечать задоволення попиту на споживання електричної енергії споживачем (п. 4.1. договору).
Згідно з п.5.1. договору ціна електричної енергії, що постачається постачальником за цим договором становить 3,71244грн за 1 кВт/год без ПДВ. Т, К та В (наведені скорочення застосовуються у значенні, наведеному в додатку 1 "Комерційна пропозиція" до цього договору). Ціна електричної енергії, що постачається постачальником за цим договором становить 4,81017грн за 1 кВт/год з ПДВ. Т, К та В (наведені скорочення застосовуються у значенні, наведеному в додатку 1 "Комерційна пропозиція" до цього договору). Вартість фактично спожитої споживачем у розрахунковому періоді електричної енергії розраховується в порядку, встановленому додатком 1 "Комерційна пропозиція" до цього договору. Для одного об`єкта споживання (площадки вимірювання) застосовується один спосіб визначення ціни електричної енергії.
Для належного забезпечення електропостачання за цим договором щомісяця, до 5 числа (включно) місяця, що передує розрахунковому, споживач має подати постачальнику в електронній формі прогнозовані погодинні обсяги споживання електричної енергії за кожною площадкою вимірювання, за формою, наведеною в додатку 2 до цього договору. Споживач має право проводити коригування заявленого погодинного обсягу купованої електроенергії у розрахунковому місяці шляхом надання постачальнику письмової заявки не пізніше, ніж за 5 (п`ять) робочих днів до доби постачання. Постачальник коригує заявлені обсяги споживача (п. 5.3. договору).
Розрахунковим періодом за цим договором є календарний місяць (п. 5.4 договору).
Пунктом 5.5. договору передбачено, що розрахунки споживача за цим договором здійснюються на поточний рахунок постачальника із спеціальним режимом використання. При цьому споживач не обмежується у праві здійснювати оплату за цим договором через банківську платіжну систему, онлайн переказ, поштовий переказ та в інший не заборонений законодавство спосіб. Оплата вважається здійсненою після того, як на поточний рахунок постачальника із спеціальним режимом використання надійшла вся сума коштів, що підлягає сплаті за куповану електричну енергію відповідно до умов цього договору. Поточний рахунок постачальника зі спеціальним режимом використання зазначається у платіжних документах постачальника, у тому числі у разі його зміни.
За умовами п.5.6. договору приймання наданих послуг оформляється сторонами шляхом складання Акта приймання-передачі наданих послуг, що підписується належними представника обох сторін. Складання Акта приймання передачі наданих послуг покладається на постачальника, а його підписання споживачем є доказом належного виконання умов договору та відсутності претензій з його боку до постачальника.
Оплата електричної енергії здійснюється споживачем у строки та в порядку, що визначені в додатку 2 "Комерційна пропозиція" до цього договору.
Сума переплати споживача, за вибором споживача, може бути зарахована в якості оплати наступного розрахункового періоду, або повертається постачальником на розрахунковий рахунок споживача.
Сума недоплати споживача підлягає безумовній оплаті споживачем не пізніше 5 робочих днів з дня отримання рахунку (п.5.7. договору).
Згідно з п.5.8. договору у разі неповернення замовником підписаного акту приймання-передачі електричної енергії і ненадання мотивованої відмови від його підписання після закінчення 5 робочих днів з дня його отримання, обсяг поставленої споживачу електричної енергії вважається узгодженим споживачем у повному обсязі без зауважень.
За пунктом 6.2 договору споживач зобов`язується зокрема забезпечувати своєчасну та повну оплату спожитої електричної енергії згідно з умовами цього договору.
Цей договір набирає чинності з моменту підписання та діє до 31.12.2022 (включно), а в частині проведення розрахунків до повного їх виконання (п.13.1 договору).
За умовами "Комерційної пропозиції" (додаток №1 до договору про постачання електричної енергії споживачу №210122КНПБМЛ від 21.01.2022) (а.с.18-20):
- Т тариф на послугу передачі електричної енергії, затверджений Постановою НКРЕКП від 01.12.2021 №2454, на відповідний місяць постачання НЕК "Укренерго" (оператор системи передачі ОСП) з передачі електроенергії та послуги диспетчерського управління;
- В - затверджений Постановою НКРЕКП від 10.11.2021 №2009 тариф на здійснення операцій купівлі- продажу на ринку "на добу наперед" та внутрішньодобовому ринку в розмірі 2,10 грн/МВт*год. "В" є регульованою складовою ціни договору;
- рахунок за фактично спожиту споживачем у розрахунковому періоді електричну енергію надсилається постачальником на електронну адресу споживача до 05 числа місяця, наступного за розрахунковим. рахунок має бути оплачений споживачем протягом п`яти робочих днів з моменту отримання. В будь-якому випадку остаточний розрахунок за фактично спожиту електричну енергію споживач має здійснити не пізніше 11 числа місяця, наступного за розрахунковим.
Договір підписаний сторонами та скріплений печатками без зауважень та заперечень до нього.
На виконання умов договору, позивач у період січень - грудень 2022 року поставив відповідачу електричну енергію на загальну суму 5 171 782,61грн, що підтверджується актами приймання-передачі електричної енергії:
№65 від 21.01.2022 за січень 2022 року, у кількості 104 802 кВт*год на суму 510 768,90грн;
№146 від 28.02.2022 за лютий 2022 року, у кількості 113 042 кВт*год на суму 550 927,82грн;
№209 від 31.03.2022 за березень 2022 року, у кількості 97 687 кВт*год на суму 476 092,84грн;
№243 від 30.04.2022 за квітень 2022 року, у кількості 83 537 кВт*год на суму 339 275,50грн;
№313 від 31.05.2022 за травень 2022 року, у кількості 69 377 кВт*год на суму 320 433,49грн;
№393 від 30.06.2022 за червень 2022 року, у кількості 44 304 кВт*год на суму 204 628,13грн;
№493 від 31.07.2022 за липень 2022 року, у кількості 83 161 кВт*год на суму 384 098,04грн;
№631 від 31.08.2022 за серпень 2022 року, у кількості 69 309 кВт*год на суму 320 119,42грн;
№653 від 30.09.2022 за вересень 2022 року, у кількості 77 647 кВт*год на суму 392 142,19грн;
№732 від 31.10.2022 за жовтень 2022 року, у кількості 105 216 кВт*год на суму 531 374,47грн;
№807 від 30.11.2022 за листопад 2022 року, у кількості 91 045 кВт*год на суму 459 806,39грн;
№876 від 21.12.2022 за грудень 2022 року, у кількості 121 628 кВт*год на суму 614 260,32грн (а.с.27-38).
Відповідач, в свою чергу, вищевказані акти підписав та оплатив у загальній сумі 5 171 782,61грн, що підтверджується платіжними інструкціями №62 від 11.02.2022, №138 від 11.07.2022, №419 від 25.08.2022, №472 від 12.09.2022, №538 від 10.10.2022, №597 від 08.11.2022, №665 від 07.12.2022, №699 від 22.12.2022 (а.с.53-64).
Проте, 05.01.2023 ТОВ "Вольт Постач" отримало від оператора системи розподілу - АТ "Житомиробленерго" звіт про фактичне споживання електричної енергії відповідачем (споживачем) у грудні 2022 року (звіт щодо фактичного (звітного) корисного відпуску електричної енергії за точками комерційного обліку споживачів, постачальника електричної енергії за точками комерційного обліку споживачів, постачальника електричної енергії ТОВ "Вольт Постач" від АТ "Житомиробленерго" (а.с.68)), з якого вбачається, що у грудні КНП "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради було спожито 122 379 кВт/год, тобто на 751кВт/год більше, ніж визначено актом приймання-передачі електричної енергії №876 від 21.12.2022.
10.01.2023, позивач, керуючись п.13.15. договору, надіслав споживачеві акт приймання-передачі електричної енергії №923 від 31.12.2023 за грудень 2022 року (акт коригування), у кількості 751 кВт*год на суму 3 792,79грн (а.с.66-67).
Однак, відповідачем не було сплачено 3 792,79грн за спожиті 751 кВт*год електричної енергії, акт не підписано та не було надано заперечень відносно підписання акту приймання-передачі електричної енергії №923 від 31.12.2023, у зв`язку з чим, відповідно до п.5.8. договору, розмір спожитої кількості електричної енергії вважається погодженим.
Нездійснення відповідачем оплати за вищезазначеним актом приймання-передачі електричної енергії, на загальну суму 3 792,79грн, стало підставою для звернення позивача до господарського суду з позовом
Оцінивши подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню враховуючи наступне.
Відповідно до ст.714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання.
Згідно з ч.1 ст.275 ГК України, за договором енергопостачання енергопостачальне підприємство (енергопостачальник) відпускає електричну енергію, пару, гарячу і перегріту воду (далі - енергію) споживачеві (абоненту), який зобов`язаний оплатити прийняту енергію та дотримуватися передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного обладнання, що ним використовується. Окремим видом договору енергопостачання є договір постачання електричної енергії споживачу. Особливості постачання електричної енергії споживачам та вимоги до договору постачання електричної енергії споживачу встановлюються Законом України "Про ринок електричної енергії".
Відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається (ч.2 ст.275 ГК України).
Закон України "Про ринок електричної енергії" від 13.04.2017 №2019-VIII визначає правові, економічні, організаційні засади функціонування ринку електричної енергії, регулює відносини, пов`язані з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії для забезпечення надійного та безпечного постачання електричної енергії споживачам з урахуванням інтересів споживачів, розвитку ринкових відносин, мінімізації витрат на постачання електричної енергії та мінімізації негативного впливу на навколишнє природне середовище.
Пунктом 3.1.7. Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 14.03.2018 №312 (у редакції на момент укладання договору) встановлено, що договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником.
У разі офіційного оприлюднення комерційної пропозиції електропостачальник не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору на умовах цієї комерційної пропозиції, якщо технічні засоби вимірювання та обліку електричної енергії забезпечують виконання сторонами умов комерційної пропозиції. На вимогу споживача електропостачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку. Якщо сторони досягли згоди щодо укладення договору на інших умовах, відмінних від тих, які містяться у комерційних пропозиціях, розміщених на офіційному сайті електропостачальника, договір укладається у паперовій формі. При цьому сторони можуть за взаємною згодою оформлювати додатки до договору, в яких узгоджуються організаційні особливості постачання електричної енергії. Такі додатки оформлюються у паперовій формі та підписуються обома сторонами.
Договір постачання електричної енергії споживачу укладається між електропостачальником та споживачем та передбачає постачання споживачу всього обсягу фактичного споживання електричної енергії за певним об`єктом у певний період часу одним електропостачальником відповідно до обраної споживачем комерційної пропозиції (п.3.1.8. ПРРЕЕ).
Споживання електричної енергії без укладення відповідних договорів на роздрібному ринку не допускається (п. 3.1.9. ПРРЕЕ).
Відповідно до п.1.2.6. ПРРЕЕ, оператор системи, який здійснює розподіл (передачу) електричної енергії безпосередньо до електроустановок споживача, отримує плату за послуги з розподілу (передачі) електричної енергії або від споживача, або від електропостачальника за вибором споживача (крім постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг). Вибір споживача зазначається в договорі про постачання електричної енергії споживачу (обраній споживачем комерційній пропозиції). У разі постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг послугу з розподілу (передачі) електричної енергії для потреб споживачів, електроустановки яких приєднані на території діяльності відповідного оператора системи, оплачує відповідний електропостачальник за усією сукупністю зазначених споживачів, постачання яким здійснює постачальник універсальних послуг. При цьому ціни на електричну енергію, що постачається споживачам постачальниками універсальних послуг, включають, у тому числі, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.
Електропостачальник включає в єдиний платіжний документ за електричну енергію також суми оплати за послуги оператора системи, якщо таку оплату забезпечує електропостачальник, у тому числі за послуги оператора системи передачі, та послуги постачальника послуг комерційного обліку, якщо оплата за ці послуги забезпечується електропостачальником. Інформація про ці платежі має бути зазначена окремо згідно з тарифами (цінами) на послуги відповідних учасників роздрібного ринку (п. 4.31. ПРРЕЕ).
Згідно з підп.2 п.5.5.5 ПРРЕЕ, споживач електричної енергії зобов`язаний сплачувати за електричну енергію та надані йому послуги відповідно до укладених договорів.
Договір є обов`язковим для виконання сторонами (ст. 629 ЦК України).
Згідно із ст. 526 ЦК України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін) (ч.1 ст.530 ГПК України).
За приписами ч.1 ст.599 ЦК України зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Як зазначалося судом вище, позивач направив 10.01.2023 на електронну адресу відповідача акт приймання-передачі електричної енергії №923 від 31.12.2022 за грудень 2022 року на суму 3 792,79грн. Відповідач зі свого боку акт не підписав та оплату по ньому не здійснив.
Доказів направлення позивачу вмотивованої відмови від підписання цих акту приймання-передачі матеріали справи не містять.
Відповідач обставини, викладені позивачем у позовній заяві та надані ним докази, не спростував, доказів належного виконання договірних зобов`язань по сплаті в повному обсязі електричної енергії згідно з умовами договору суду не надав.
З огляду на вищевикладене, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3 792,79грн заборгованості за спожиту електричну енергію є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.
Стосовно позовних вимог про стягнення 470,20грн пені, 158,85грн 3% річних та 216,82грн інфляційних суд зазначає наступне.
Згідно зі ст.610 ЦК України порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
За змістом ч.2 ст.625 ЦК України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Статтею 549 ЦК України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення зобов`язання.
Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктом 5.7. договору передбачено, якщо споживач не здійснив оплату за договором у строки, передбачені в додатку 1 "Комерційна пропозиція" до договору, то постачальник має право здійснити заходи з припинення постачання електричної енергії споживачу у порядку, визначені договором та ПРРЕЕ. У разі порушення споживачем строків оплати за цим договором, споживач сплачує постачальнику за кожен день прострочення оплати пеню у розмірі облікової ставки НБУ від суми заборгованості за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
Перевіривши розрахунки пені у розмірі 470,20грн пені, 158,85грн 3% річних та 216,82грн інфляційних, суд встановив, щовони здійснені відповідно до умов договору і приписів чинного законодавства та є арифметично вірними та підлягають до завдоволення.
Розрахунки здійснені за допомогою Калькулятора підрахунку заборгованості та штрафних санкцій інформаційно-пошукової програми "Ліга: Закон".
Відповідно до ч.ч.1, 3 ст.13 та ч.1 ст.74 ГПК України, судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи (ст.73 ГПК України).
Статтею 79 ГПК України передбачено, що наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ч.1ст.86 ГПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Відповідач не представив суду більш вірогідних доказів, ніж ті, які надані позивачем, заявлених до нього вимог належним чином і в установленому законом порядку не спростував, доказів погашення заборгованості за договором про постачання електричної енергії споживачу від 21.01.2022 станом на час розгляду справи не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є правомірними, обґрунтованими і підлягають задоволенню у повному обсязі на суму 4 638,66грн, з яких: 3 792,79грн - основного боргу, 470,20грн пені, 158,85грн 3% річних та 216,82грн інфляційних.
Відповідно до ст.129 ГПК України, судові витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача.
Керуючись статтями 123, 129, 233, 236-238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Комунального некомерційного підприємства "Бердичівська міська лікарня" Бердичівської міської ради (вул.Здоров`я, 1, м.Бердичів, 13330, код ЄДРПОУ 01992015) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Вольт постач" (вул.Батюка, будинок 50, місто Слов`янськ, Краматорський р-н, Донецька обл., 84100, код ЄДРПОУ 42056129)
- 3 792,79грн заборгованості за спожиту електричну енергію;
- 470,20грн пені;
- 158,85грн 3% річних;
- 216,82грн інфляційних;
- 3028,00грн судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Соловей Л.А.
Віддрукувати:
1- у справу;
2-3 сторонам через "Електронний суд"
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121990257 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні