ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. В`ячеслава Чорновола, 29/32, м. Кропивницький, 25006,
тел. (0522) 30-10-22, 30-10-23, код ЄДРПОУ 03499951,
e-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua, web: http://kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
01 жовтня 2024 рокуСправа № 912/3031/19
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Тимошевської В.В., розглянувши заяву №б/н від 23.09.2024 третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Коваленко Н.М. у справі №912/3031/19
до відповідача: Фізичної особи-підприємця Ком`яті Олени Юріївни (далі - ФОП Ком`яті О.Ю.), РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Маркхолдер" (далі - ТОВ "Маркхолдер"), код ЄДР 42772934, вул. Рекордна, 26-Г, м. Запоріжжя, 69035
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача:
- ОСОБА_2 (далі - ОСОБА_2 ), РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 ,
- ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 ), РНОКПП НОМЕР_3 , АДРЕСА_3 ,
про заборону використання знаків для товарів та послуг
ВСТАНОВИВ:
В провадженні судді Коваленко Н.М. перебуває справа за позовом ТОВ "Маркхолдер" з вимогою заборонити ФОП Ком`яті О.Ю. використання торгового знаку, шляхом здійснення демонтажу вивіски з позначенням "УКРЗОЛОТО" за адресою розташування ювелірного магазину ( АДРЕСА_4 ).
За результатами проведеного підготовчого засідання суд ухвалою від 01.08.2024, зокрема здійснив заміну позивача - ТОВ "Маркхолдер" на його правонаступника АТ "ЦЕФЕЙ та залучив ТОВ "Маркхолдер" до участі у справі №912/3031/19 в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача.
Згідно ухвали від 19.09.2024 господарський суд у задоволенні клопотання №б/н від 18.09.2024 третьої особи ОСОБА_1 про зупинення розгляду справи відмовив. У задоволенні клопотання №б/н від 19.09.2024 відповідача про відкладення (перенесення) розгляду справи відмовив. Закрив підготовче провадження та призначив справу до судового розгляду по суті на 10.10.2024.
23.09.2024 через систему "Електронний суд" на адресу суду надійшла заява третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про відвід судді з вимогою відвести від розгляду справи №912/3031/19 суддю господарського суду Кіровоградської області Коваленко Н.М.
В обґрунтування поданої заяви ОСОБА_1 вказав на наявність у нього сумнівів у неупередженості та об`єктивності судді через поставлення нею ухвали від 01.08.2024, якою змінений процесуальний статус ТОВ "Маркхолдер", а саме з позивача на третю особу.
Згідно ухвали суду від 30.09.2024 господарський суд у складі судді Коваленко Н.М. дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу.
Відповідно до приписів ст. 39 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) питання про відвід (самовідвід) судді може бути вирішено як до, так і після відкриття провадження у справі. Питання про відвід судді вирішує суд, який розглядає справу. Суд задовольняє відвід, якщо доходить висновку про його обґрунтованість. Якщо суд доходить висновку про необґрунтованість заявленого відводу і заява про такий відвід надійшла до суду за три робочі дні (або раніше) до наступного засідання, вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 30.09.2024 для розгляду заяви про відвід судді Коваленко Н.М. у справі № 912/3031/19 визначено суддю Тимошевську В.В.
На підставі викладеного, судом прийнято вищевказану заяву для вирішення питання про відвід судді.
При розгляді заяви про відвід судді Коваленко Н.М. суд враховує таке.
Право подавати заяву про відвід судді є однією з гарантій законності здійснення правосуддя і об`єктивності та неупередженості розгляду справи. Статтею 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року, ратифікованою Верховною Радою України (Закон України від 17.07.1997 №475/97-ВР), закріплені основні процесуальні гарантії, якими може скористатися особа при розгляді її цивільного позову в національному суді, серед яких - розгляд справи незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відвід - це процесуальний інститут, що містить умови, за яких особа не може брати участі у конкретній справі. Відвід судді в господарському процесі як правова категорія - це висловлена в письмовій формі недовіра колегії господарського суду на підставі особистих переконань та поведінки конкретного судді у конкретній справі внаслідок виявлення будь-якої особистої прихильності чи упередженості, заявлена учасником розгляду конкретної справи.
Підстави для відмову (самовідводу) судді наведено в ст. 35 ГПК України.
Вказаною нормою визначено, що суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо: 1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу; 2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи; 5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.
Суддя підлягає відводу (самовідводу) також за наявності обставин, встановлених статтею 36 цього Кодексу.
До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім`ї, родичами між собою чи родичами подружжя.
Незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.
Отже, вказаною нормою наведено як перелік обставин, які є безумовними підставами для відводу судді, так і випадки, за яких заявлення відводу не може бути підставою для застосування цього процесуального інституту.
У контексті наведеного, суд зазначає, що вищевказані доводи заявника зводяться лише до незгоди з процесуальними рішеннями суду.
Сама по собі незгода учасника справи із процесуальними рішеннями судді не свідчить про її упередженість, необ`єктивність чи заінтересованість і не є підставою для відводу останньої відповідно до наведених норм Господарського процесуального кодексу України.
При цьому, внутрішні емоційно-вольові відчуття заявника з того чи іншого питання, без наявності певних доказів чи інформації на їх підтвердження не є достатньою підставою для констатації факту наявності інших обставин, які викликають сумнів у неупередженості судді (суддів) (Ухвала ВС КГС від 21.02.2022 у справі 910/17344/20, Ухвала ВС КГС 13.03.2024 у справі № 910/10904/23).
Отже, доводи заявника є такими, що не узгоджуються із наведеними вище нормами законодавства, ґрунтуються на припущеннях, не містять об`єктивно обґрунтованих посилань на дійсні обставини, які викликають сумнів у об`єктивності або неупередженості судді та могли би бути підставою для відводу у розумінні статей 35, 36 Господарського процесуального кодексу України.
Третьою особою не надано доказів заінтересованості, упередженості чи необ`єктивності судді Коваленко Н.М.
Відсутність таких доказів унеможливлює висновок про те, що обставини, зазначені третьою особою, є об`єктивно обґрунтованими, а не власними суб`єктивними припущеннями останньої.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необґрунтованість заяви №б/н від 23.09.2024 третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Коваленко Н.М. у справі № 912/3031/19, а відтак ця заява про відвід задоволенню не підлягає.
Керуючись ст. ст. 35, 38-39, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні заяви №б/н від 23.09.2024 третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні відповідача ОСОБА_1 про відвід судді Коваленко Н.М. у справі №912/3031/19 відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Копії ухвали направити учасникам справи.
Суддя В.В.Тимошевська
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 02.10.2024 |
Номер документу | 121990922 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Іванов Олексій Геннадійович
Господарське
Центральний апеляційний господарський суд
Дармін Михайло Олександрович
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Тимошевська В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні