ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
01 жовтня 2024 року м. ТернопільСправа №921/569/24
Суддя Шумський І.П. розглянувши позовну заяву б/н від 25.09.2024 (вх.№666 від 26.09.2024)
за позовом - Акціонерного товариства Українська залізниця (03150, м. Київ, вул. Єжи Гедройця, 5)
до відповідача - Державного підприємства Чортківський комбінат хлібопродуктів (48501, Тернопільська область, м. Чортків, вул. Білецька, буд. 2А)
про стягнення заборгованості 76879,16 грн
ВСТАНОВИВ:
25.09.2024 Акціонерне товариство Українська залізниця звернулася до Господарського суду Тернопільської області з позовом до Державного підприємства Чортківський комбінат хлібопродуктів про стягнення заборгованості 76879,16 грн, з яких, 68603,60 грн заборгованість за надання послуги зберігання об`єктів, 614,45 грн відшкодування земельного податку, 7661,11 грн пені.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судових справ між суддями від 26.09.2024, головуючим суддею для розгляду справи №921/569/24 визначено суддю Шумського І. П.
Приписами частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд визнає подані матеріали достатніми для відкриття провадження у справі. Підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі, встановлені Господарським процесуальним кодексом України, відсутні. Відтак, в силу приписів ч. 1 ст. 176 ГПК України, провадження у даній справі підлягає відкриттю.
Поряд з цим, у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 ГПК України господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного).
Так, спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.
Для цілей цього Кодексу малозначними справами є:
1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ч.ч. 3, 5 ст. 12 ГПК України).
Враховуючи приписи ст. ст. 12, 247, 249 ГПК України, беручи до уваги предмет спору, категорію справи та її складність, значення справи для сторін, обраний позивачем спосіб захисту, можливий обсяг і характер доказів у справі, з метою забезпечення принципів змагальності сторін, диспозитивності та пропорційності у господарському судочинстві, господарський суд вважає, що зазначену справу слід розглядати за правилами загального позовного провадження (глава 3 ГПК України).
На підставі наведеного, керуючись ст. 162, 164, 172, 176, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд,
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі №921/569/24.
2. Здійснювати розгляд справи за правилами загального позовного провадження.
3. Призначити у справі підготовче засідання та повідомити учасників процесу, що воно відбудеться 28 жовтня 2024 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Господарського суду Тернопільської області за адресою: 46001, м. Тернопіль, вул. Кн. Острозького, 14 А, зал судових засідань № 1, 4 поверх.
4. Запропонувати надати відповідачу в строк до 22.10.2024 відзив на позов, оформлений згідно вимог ст. 165 ГПК України, разом із доказами, які підтверджують обставини, на яких він ґрунтуються, якщо такі докази не надані позивачем, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Довести до відома учасників справи, що явка їх представників в судове засідання не є обов`язковою.
6. Звернути увагу учасників справи на можливість розгляду справи за відсутності їх представників за наявними у справі матеріалами у разі подання запропонованих документів та відповідного клопотання.
7. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання (01.10.2024) та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
8. Копію ухвали направити:
- Акціонерному товариству Українська залізниця в електронний кабінет в підсистемі "Електронний суд" ЄСІТС;
- Державному підприємству Чортківський комбінат хлібопродуктів рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення поштового відправлення.
На виконання приписів ч.7 ст.42 ГПК України суд зазначає про обов`язок Державного підприємства Чортківський комбінат хлібопродуктів зареєструвати електронний кабінет відповідно до ст. 6 цього Кодексу.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб - адресою: https://te.court.gov.ua/sud5022.
Суддя І.П. Шумський
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 121991366 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Шумський І.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні