Справа № 521/15699/24
Номер провадження № 2/521/6544/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМУКРАЇНИ
01 жовтня 2024 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Громік Д.Д., дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Одеської міської ради, за участю третьої особи Малиновської державної нотаріальної контори у місті Одесі, про визнання спадкоємцем четвертої черги, визнання права власності,
ВСТАНОВИВ:
26 вересня 2024 року представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 , звернувся до Малиновського районного суду м. Одеси із позовом до Одеської міської ради, за участю третьої особи Малиновської державної нотаріальної контори у місті Одесі, відповідно до якої просить визнати ОСОБА_3 спадкоємцем четвертої черги спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 та визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_1 .
Перевіривши позовну заяву та додані до неї документи, приходжу до висновку, що позовна заява подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху виходячи з наступного.
Згідно із ч. 4 ст.177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 вказаного закону, судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01.01.2024 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3028,00 грн.
Згідно з п.п.1 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI, зі змінами, внесеними згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII, які набрали чинності 01.09.2015 року, розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, судовий збір сплачується у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно з п.п.2 п.1 ч.2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» № 3674-VI, зі змінами, внесеними згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22 травня 2015 року № 484-VIII, які набрали чинності 01.09.2015 року, розмір ставки судового збору за подання до суду фізичною особою позовної заяви немайнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, представник ОСОБА_1 ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом, в якому зазначив одну вимогу майнового характеру та одну вимогу немайнового характеру.
Встановлено, що позивачем при зверненні до суду, за позовну вимогу майнового характеру, сплачено судовий збір в розмірі 9103,15 грн.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовийзбір запозовну вимогунемайнового характерув розмірі1211грн.20коп. за реквізитами для сплати судового збору до Малиновського районного суду м. Одеси (https://ml.od.court.gov.ua/sud1519/gromadyanam/tax/) та надати до суду оригінал квитанції про сплату судового збору.
Крім того, відповідно до ч. 2 ст. 175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Відповідно до частин 1, 4 та 8 статті 14 ЦПК України у судах функціонує Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система.
Єдина судова інформаційно-комунікаційна система відповідно до закону забезпечує обмін документами (надсилання та отримання документів) в електронній формі між судами, між судом та учасниками судового процесу, між учасниками судового процесу, а також фіксування судового процесу і участь учасників судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Реєстрація в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, не позбавляє права на подання документів до суду в паперовій формі.
Разом із цим, згідно рішення Ради суддів України №26 від 05 серпня 2022 року, закликано усіх учасників судових проваджень при подачі значного обсягу документів до суду в електронній формі (понад 30 аркушів) додатково подавати їх до суду в паперовій формі.
Тобто, враховуючи вищевказане рішення Ради суддів України, зменшення обсягів фінансування судів у зв`язку з військовою агресією та запровадженням на території України воєнного стану, значний обсяг документів (понад 30 аркушів) необхідно подати до суду в паперовій формі.
Встановлено, що представником позивача, ОСОБА_2 , до позовної заяви про визнання спадкоємцем четвертої черги, визнання права власності, було надано додатки, обсяг яких складає понад 30 аркушів.
Отже, позивачу необхідно надати до суду позовну заяву про визнання спадкоємцем четвертої черги, визнання права власності у роздрукованому варіанті.
Також, згідно з п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява, з-поміж іншого, повинна містити відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте будь-які відомості про наявність абовідсутність увідповідача татретьої особиелектронного кабінетуне вказані (за відсутності відповідних відомостей щодо інших учасників справи, позивач може зазначити в позовній заяві про відсутність у нього таких відомостей).
Крім того, у позовній заяві представник позивача вказує, що спадкоємцем четвертої черги спадкування за законом після смерті ОСОБА_4 є ОСОБА_1 .У тойже часв прохальнійчастині,позивач просить визнати ОСОБА_3 спадкоємцем четвертої черги спадкування за законом після смерті ОСОБА_4
Тому представнику позивача необхідно усунути вказані розбіжності.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене, заява у відповідності до вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України має бути залишена без руху.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Суд пропонує позивачу усунути вищезазначені недоліки позовної заяви з метою забезпечення повного захисту його прав та інтересів.
Керуючись ст.ст. 10, 175, 185 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Одеської міської ради, за участю третьої особи Малиновської державної нотаріальної контори у місті Одесі, про визнання спадкоємцем четвертої черги, визнання права власності залишити без руху.
Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху, для усунення недоліків.
Копію ухвали про залишення заяви без руху надіслати позивачу.
У разі не усунення зазначених недоліків у встановлений строк позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Малиновського
районного суду м. Одеси Д.Д. Громік
Суд | Малиновський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 121999300 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них: про приватну власність, з них: визнання права власності |
Цивільне
Малиновський районний суд м.Одеси
Громік Д. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні