Справа № 203/4982/24
Провадження № 2/0203/1911/2024
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27 вересня 2024 року суддя Кіровського районного суду м.Дніпропетровська Іваницька І.В.,
вивчивши матеріалипозовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа - Комунальне підприємство «Жилсервіс-5» про визнання особи такою, що втратила право користування кімнатою в гуртожитку
ВСТАНОВИВ:
23 вересня 2024 року до Кіровського районного суду міста Дніпропетровська року надійшли матеріали вищезазначеної позовної заяви.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 23.09.2024, цивільну справу №203/4928/24, провадження №2/0203/1911/2024, було розподілено головуючому судді Іваницькій І.В., яка передана канцелярією суду 24.09.2024 року.
Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, яка регламентує право на звернення до суду за захистом, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно з ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст.175 ЦПК України.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Відповідно до п. 5 ч.3 ст. 175 ЦПК України у позовній заяві повинно бути зазначено виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивачем заявлено вимогу немайнового характеру про визнання особи такою, що втратила право користування кімнатою в гуртожитку.
Разом з тим, позивачем не надано доказів на підтвердження того, що відповідачу ОСОБА_2 належить право користування житловим приміщенням, зокрема, підтвердження реєстрації (прописки) позивача ОСОБА_1 в кімнаті АДРЕСА_1 .
Згідно п.4 ч.3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Позивачем на підтвердження свого правового користування до позовної заяви надані нечитабельні копії документів, зокрема, копії ордеру №7 від 30.01.1990, що позбавляє суд можливості перевірити твердження позивача, а саме передачу йому у користування право заселитися до гуртожитку ДМЗ імені Леніна в будинку АДРЕСА_2 .
Разом з тим, суд звертає увагу на те, що частиною першою статті 15 ЦК України встановлено право кожної особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
З урахуванням цієї норми правом на звернення до суду за захистом наділена особа у разі порушення (можливого порушення), невизнання або оспорювання саме її прав, свобод чи інтересів, а також у разі звернення до суду органів і осіб, яким надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб або державні та суспільні інтереси.
Положення ЖК Української РСР не передбачають право наймача кімнати в гуртожитку та членів його сім`ї звертатись до суду з вимогами про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням у гуртожитку, разом з тим положеннями ЦК України передбачено право власника вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.
Таким чином, саме власник гуртожитку може звернутися до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням в ньому.
Даного висновку дійшов Касаційний цивільний суд Верховного Суду у постанові від 31.10.2022 у справі №592/5041/21.
Відповідно до ст.185ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст.175 і 177 цьогоКодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Зазначені недоліки мають бути усунуті шляхом подання позовної заяви в новій редакції (з її копіями для відповідача) до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська (49000, м.Дніпропетровськ, вул. Володимира Антоновича, 59)
Враховуючи викладене, залишення позовної заяви без руху з підстав, передбачених законом, не є порушенням права на справедливий судовий захист, оскільки після усунення недоліків позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду.
Керуючись ст. ст.175, 177, 185, 258-261, 353-355 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 ,третя особа -Комунальне підприємство«Жилсервіс-5»про визнанняособи такою,що втратилаправо користуваннякімнатою вгуртожитку залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання ухвали суду у зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя І.В. Іваницька
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122008507 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Іваницька І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні