Справа № 545/422/24
Провадження № 1-кп/545/533/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01.10.2024 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
обвинувачених - ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9
захисників - ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ,
представник потерпілого ОСОБА_14
представник потерпілого - ОСОБА_15
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Полтава кримінальне провадження за обвинуваченням ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 27, ч. 3 ст. 29, ч.4 ст.246 КК України, ОСОБА_5 , ОСОБА_9 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 27, ч. 3 ст. 29, ч.4 ст.246 КК України, -
в с т а н о в и в :
На розгляді Полтавського районного суду Полтавської області перебуває дане кримінальне провадження.
У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_9 з домашнього арешту на тримання під вартою, строком на 60 днів. В обгрунтування клопотання зазначив, що ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 28.05.2024 обвинуваченому ОСОБА_9 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту. Крім того, на нього покладені обов?язки: прибувати за кожною вимогою суду; не відлучатися з місця свого проживання без дозволу суду в період дії домашнього арешту в нічний час доби; повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними по даному кримінальному провадженню; здати на зберігання до відповідних органів паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в?їзд в Україну. Проте, ОСОБА_9 будучи належним чином повідомлений про дату та час судових засідань, які мали відбутись 01.05.2024, 12.07.2024, 06.09.2024, до суду не прибув, не повідомивши ні суд, ні прокурора про поважність причин, чим грубо порушив покладені на нього обов?язки. Своїми діями ОСОБА_9 перешкоджає розгляду кримінального провадження в розумні строки та порушує баланс правосуддя, що в свою позбавляє потерпілу сторону можливості відновити своє порушене право. Зазначив, що, обраний відносно ОСОБА_9 судом запобіжний захід у вигляді домашнього арешту, є недостатнім для запобігання ризикам, встановленим ст.177 КПК України, та не забезпечує належну процесуальну поведінку обвинуваченого. Також звернув увагу, щодо обвинуваченого застосовувався примусовий привід в судові засідання.
Обвинувачений ОСОБА_9 заперечував щодо клопотання прокурора вказавши, що не прибув у судове засідання за сімейними обставинами які на даний час вирішив і буде з`являтися в засідання.
Захисники ОСОБА_12 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_16 заперечили щодо задоволення клопотання прокурора щодо зміни запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_9 та прохали відмовити в його задоволенні.
Обвинувачений ОСОБА_7 та представник потерпілого ОСОБА_14 поклалися на розсуд суду.
Обвинувачені ОСОБА_5 , ОСОБА_8 , ОСОБА_4 , ОСОБА_6 підтримали думку своїх захисників.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, думку обвинувачених, захисників, приходить до наступного висновку.
Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ст. 178 КПК України, при вирішенні питання про обрання запобіжного заходу, крім наявності ризиків, зазначених у статті 177 цього Кодексу, слідчий суддя, суд на підставі наданих сторонами кримінального провадження матеріалів зобов`язаний оцінити в сукупності всі обставини.
Згідно зі змістом ст.ст.131-132 КПК України запобіжні заходи є заходами забезпечення кримінального провадження і застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду. Згідно ст. 177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків.
Відповідно до ч.1-3 ст.331 КПК України під час судового розгляду суд за клопотанням сторони обвинувачення або захисту має право своєю ухвалою змінити, скасувати, обрати або продовжити запобіжний захід щодо обвинуваченого. Вирішення питання судом щодо запобіжного заходу відбувається в порядку, передбаченому главою 18 цього Кодексу. За наявності клопотань суд під час судового розгляду зобов`язаний розглянути питання доцільності продовження запобіжного заходу до закінчення двомісячного строку з дня його застосування. За результатами розгляду питання суд своєю вмотивованою ухвалою скасовує, змінює запобіжний захід або продовжує його дію на строк, що не може перевищувати двох місяців. Копія ухвали вручається обвинуваченому, прокурору та надсилається уповноваженій службовій особі до місця ув`язнення.
Судом встановлено, що відносно ОСОБА_9 , який проживає за адресою АДРЕСА_1 під час досудового розслідування ухвалою 20.09.2023 року Октябрського районного суду м. Полтави було обрано запобіжний захід у вигляді домашнього арешту із забороною залишати житло у період з 22:00 год. по 06:00 год.
Ухвалою Полтавського районного суду Полтавської області від 28.05.2024 обвинуваченому ОСОБА_9 продовжено запобіжний захід у вигляді домашнього арешту в нічний час доби з 22:00 год. до 06:00 год. із забороною залишати житло за місцем проживання терміном на 2 ( два ) місяці, а саме до 26.07.2024 року, з покладенням наступних обов`язків: 1) прибувати за кожною вимогою суду; 2) не відлучатися з місця свого проживання без дозволу суду в період дії домашнього арешту в нічний час доби; 3) повідомляти суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; 4) утримуватись від спілкування зі свідками та іншими підозрюваними по даному кримінальному провадженню; 5) здати на зберігання до відповідних органів паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Таким чином, строк дії запобіжного заходу відносно останнього закінчився 26.07.2024 року.
ОСОБА_9 будучи належним чином повідомлений про дату та час судових засідань, які мали відбутись 12.07.2024, 06.09.2024, до суду не прибув, не повідомивши ні суд, ні прокурора про поважність причин, чим грубо порушив покладені на нього обов?язки. Відповідно до обвинуваченого ухвалою суду було застосовано примусовий привід.
Відповідно до вимог ст.181 КПК України домашній арешт полягає в забороні підозрюваному, обвинуваченому залишати житло цілодобово або у певний період доби. Домашній арешт може бути застосовано до особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за вчинення якого законом передбачено покарання у виді позбавлення волі.
Згідно з ч. 6 ст. 181 КПК України, строк дії ухвали слідчого судді про тримання особи під домашнім арештом не може перевищувати двох місяців. У разі необхідності строк тримання особи під домашнім арештом може бути продовжений за клопотанням прокурора в межах строку досудового розслідування в порядку, передбаченому статтею 199 цього Кодексу. Сукупний строк тримання особи під домашнім арештом під час досудового розслідування не може перевищувати шести місяців. По закінченню цього строку ухвала про застосування запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту припиняє свою дію і запобіжний захід вважається скасованим.
Приймаючи рішення суд враховує, що запобіжний захід який був обраний ОСОБА_9 у вигляді домашнього арешту закінчився 26.07.2024 року, клопотань про обрання запобіжного заходу у виді домашнього арешту чи іншого запобіжного заходу прокурором не було заявлено, а також суд констатує про відсутність захисника у обвинуваченого ОСОБА_9 , також прокурор не прохає обрати запобіжний захід а змінити запобіжний захід термін дії якого на час подання клопотання закінчився, на підставі викладено суд вважає про відсутність підстав для задоволення клопотання про зміну запобіжного заходу з домашнього арешту на тримання під вартою.
Керуючись ст.ст. 131-132, 176-177, 181, 331 КПК України, суд,-
у х в а л и в :
Відмовити в задоволенні клопотання прокурора про зміну запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_17 .
Ухвала суду може бути оскаржена безпосередньо до Полтавського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Полтавський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122016392 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Полтавський районний суд Полтавської області
Потетій А. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні