Ухвала
від 02.10.2024 по справі 922/2743/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"02" жовтня 2024 р. м. ХарківСправа № 922/2743/24

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Присяжнюка О.О.

при секретарі судового засідання Тонкій Є.М.

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВКМЗ "Фасад"( бульвар Вацлава Гавела, 16, м. Київ, 03124) до Фізичної особи-підприємця Бондаренко Едуарда Кареновича ( АДРЕСА_1 ) про стягнення коштів за участю представників:

позивача: не з`явився

відповідача:не з`явився

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "ВКМЗ "Фасад" звернувся до Господарського суду Харківської області із позовною заявою доФізичної особи-підприємця Бондаренко Едуарда Кареновича , в якій просить суд:

стягнути з Фізичної особи-підприємця Бондаренко Едуарда Кареновича, РНОКПП НОМЕР_1 , місцезнаходження: АДРЕСА_1 на користь ТОВ«ВКМЗ «ФАСАД» ідентифікаційний код: 41486537, бульвар Вацлава Гавела, 16, м. Київ, 03124 кошти в сумі 49 500,00 грн. (сорок дев`ять тисяч п`ятсот гривень 00 коп.).

Судові витрати покласти на Відповідача.

Позов обґрунтовано з посиланням на порушення відповідачем усної домовленості щодо поставки товару, де Постачальником сформовано рахунок № 2406-68-23 від 01.12.2023 на суму 49 500,00 грн. (сорок дев`ять тисяч п`ятсот гривень 00 коп.).

Відповідно до платіжної інструкції № 91116 від 04 грудня 2023 року, Позивачем здійснено попередню оплату товару та послуг відповідно до переліку, зазначеного у сформованому Відповідачем рахунку № 2406-68-23 від 01.12.2023 на суму 49 500 грн. (сорок дев`ять тисяч п`ятсот гривень 00 коп.), однак відповідачем свої зобов`язання щодо поставки не виконані.

Ухвалою Господарського суду Харківської області від 06.08.2024 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/2743/24. Розгляд справи № 922/2153/24 постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження. Підготовче засідання призначено на 04 вересня 2024 року о 12:00.

У підготовчому засіданні 04.09.2024 постановлено протокольну ухвалу про відкладення підготовчого засідання на 02 жовтня 2024 року об11:00 год.

В порядку ст. 120-121 ГПК України сторони повідомлені про наступне підготовче засідання ухвалами від 04.09.2024.

26.09.2024 року від представника позивача через систему Електронний суд надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника позивача ( Документ сформований в системі «Електронний суд» 26.09.2024).

На визначену судом дату сторони явки уповноважених представників в підготовче засідання не забезпечили .

Так, з метою повідомлення позивача про розгляд даної справи, судом було направлено ухвалу Господарського суду Харківської області від 04.09.2024 до електронного кабінету позивача та відповідача.

Позивач та відповідачухвалу про відкладення підготовчого провадження у справі отримали 06.09.2024, про що свідчать довідки про доставку електронного листа, які містяться в матеріалах справи.

Суд, розглянувши заяву представника позивача про розгляд справи за відсутності його представника, визнав за необхідне задовольнити її частково, а саме щодо розгляду справи у судовому засіданні 02.10.2024, щодо подальшого розгляду даної справи за відсутності представника позивача у задоволенні заяви відмовлено.

Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 ГПК України завданнями підготовчого провадження є остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; з`ясування заперечень проти позовних вимог; визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; вирішення відводів; визначення порядку розгляду справи; вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.

Ч. 2 ст. 183 ГПК України визначено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках: 1) визначених частиною другою статті 202 цього Кодексу (неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження); 2) залучення до участі або вступу у справу третьої особи, заміни неналежного відповідача, залучення співвідповідача; 3) в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Правосуддя в господарських судах здійснюється на засадах рівності всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності, підпорядкування, місцезнаходження, місця створення та реєстрації, законодавства, відповідно до якого створена юридична особа, та інших обставин; рівності всіх фізичних осіб незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного і соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних або інших ознак; рівності фізичних та юридичних осіб незалежно від будь-яких ознак чи обставин (ст. 7 ГПК України).

Відповідно до ч. ч. 1-2, 5 ст. 13 ГПК України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Суд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, зокрема, керує ходом судового процесу; сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом; запобігає зловживанню учасниками судового процесу їхніми правами та вживає заходів для виконання ними їхніх обов`язків.

Згідно з приписами ст. 42 ГПК України правам учасника справи подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб кореспондує обов`язок виявляти повагу до суду та до інших учасників судового процесу; сприяти своєчасному, всебічному, повному та об`єктивному встановленню всіх обставин справи; з`являтися в судове засідання за викликом суду, якщо їх явка визнана судом обов`язковою.

Учасники судового процесу та їх представники повинні добросовісно користуватися процесуальними правами; зловживання процесуальними правами не допускається (ч. 1 ст. 43 ГПК України).

Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

В силу вимог ч. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов`язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.

Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч. 1 ст. 6 даної Конвенції (§ 66 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").

Згідно з усталеною практикою Європейського суду принцип рівності сторін є одним із складників ширшої компетенції справедливого судового розгляду. Однак вказаний принцип передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з опонентом.

Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 185 ГПК України за результатами підготовчого засідання суд постановляє ухвалу про закриття підготовчого провадження та призначення справи до судового розгляду по суті.

Суд має розпочати розгляд справи по суті не пізніше ніж через шістдесят днів з дня відкриття провадження у справі, а у випадку продовження строку підготовчого провадження - не пізніше наступного дня з дня закінчення такого строку (ч. 1 ст. 195 ГПК України).

Таким чином, беручи до уваги виконання завдань підготовчого провадження, суд вважає за можливе закрити підготовче провадження та призначити справу № 922/2743/24 до судового розгляду по суті на 11:30 год. 30.10.2024.

Керуючись ст. ст. 177, 181-183, 232-235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити клопотання представника позивача щодо розгляду справи за відсутності представника позивача частково.

2.Продовжити строк підготовчого провадження на 30 днів.

3. Закрити підготовче провадження та призначити справу до судового розгляду по суті в судовому засіданні на 30 жовтня 2024 року о 11:30

Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи, 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 108.

Копію ухвали надіслати учасникам справи.

Відповідно до ч. 1 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, не підлягає оскарженню окремо від рішення суду відповідно до приписів статті 255 Господарського процесуального кодексу України.

Ухвалу підписано 02.10.2024.

СуддяО.О. Присяжнюк

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122020842
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг

Судовий реєстр по справі —922/2743/24

Рішення від 27.11.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 30.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 02.10.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 04.09.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 29.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

Ухвала від 06.08.2024

Господарське

Господарський суд Харківської області

Присяжнюк О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні