ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"02" жовтня 2024 р. м ХарківСправа № 922/3414/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Рильової В.В.
розглянувши матеріали
позовної заяви ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 ; РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Державного підприємства Міністерства оборони України "Харківський завод залізобетонних виробів" (місцезнаходження: 61017, місто Харків, вулиця Котлова, будинок 220; код ЄДРПОУ: 08494527) про визнання припиненими трудові відносини
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа ОСОБА_1 (позивач) звернувся до Господарського суду Харківської області з позовною заявою про визнання припиненими трудових відносин з Державним підприємством Міністерства оборони України "Харківський завод залізобетонних виробів" (відповідачем).
Дослідивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 та додані до неї документи, суд дійшов висновку про залишення її без руху з огляду на наступне.
Згідно п.2 ч.3 ст 162 ГПК України позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Разом з цим, позивачем не зазначено відомостей щодо наявності або відсутності у сторін електронних кабінетів.
Відповідно до ч.2 ст.164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Окрім того, відповідно до п. 4.1. Національного стандарту України «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2020», затвердженого наказом ДП «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 року № 144, документ повинен містити (п.п. 20) - текст документа, який є головним елементом документу. Тобто, документ, що надається, повинен мати текст, який можливо дослідити та який несе певний зміст.
Суд звертає увагу позивача на те, що документ, іменований позивачем як лист за вих.№478/07/24 від 05.07.2024 та докази надіслання листа за вих.№317/09/23 від 25.09.2023, а також ідентифікаційний код надані в копіях, як є неякісніми та нечитабельними, що унеможливлює перевірку змісту вказаних документів. Відтак, у разі усунення недоліків позовної заяви позивачем необхідно надати належні (читабельні) копії зазначених вище документів.
Крім того, в позовній заяві позивач посилається про звернення до відповідача з такими докуменами, копії яких додані до позову: лист за вих.№478/07/24 від 05.07.2024, лист за вих.№160 від 31.05.2023, лист за вих.№455/11/23 від 15.11.2023, лист за вих.№161 від 31.05.2023. Проте, докази відправлення таких листів на адресу відповідача позивачем не додані до позову.
Крім того, відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви.
При цьому, в переліку додатків до позовної заяви (п.2)позивачем зазначено "копії документів", проте не конкретизовано їх назву, що саме це за документи.
Також, відповідно до ч.1 ст 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Проте, як вбачається з доданих до позовної заяви документів, докази відправлення позовної заяви на адресу відповідача - Державного підприємства Міністерства оборони України "Харківський завод залізобетонних виробів" (місцезнаходження: 61017, місто Харків, вулиця Котлова, будинок 220; код ЄДРПОУ: 08494527) відсутні, обґрунтованих письмових пояснень щодо відсутності таких доказів позивачем не надано.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 1 Закону України «Про судовий збір» судовий збір це збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Частиною 1 статті 4 цього ж Закону України передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» установлено у 2024 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Згідно із підпунктами 1, 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн.), а за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028,00 грн.) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1 059 800 грн.).
Як вбачається з матеріалів поданої позовної заяви, позивачем заявлено вимогу немайнового характеру - визнання припиненими трудових відносин.
Проте, доказів сплати судового збору за подання позовної заяви з позовною вимогою немайнового характеру (на суму 3028,00 грн.) позивачем не надано, обґрунтованих письмових пояснень щодо відсутності доказів сплати судового збору також не наведено.
Крім того, суд також зазначає, що у вступній частині позовної заяви позивачем зазначено третю особу - Міністерство оборони України (місцезнаходження:03168, місто Київ-168, Повітрофлотський проспект, будинок 6; код ЄДРПОУ: 00034022) без належного правового обгрунтування необхідності залучення данної особи до участі у справі у якості третьої особи.
Відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.. Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Отже, питання щодо залучення до участі у справі Міністерства оборони України в якості третьої особи може бути розглянуто судом після надання позивачем обрунтованого клопотання із зазначенням, як рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки данної третьої осіби.
Згідно ч. 1, ч. 2ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162,164,172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи вищевикладене суд вважає, що позовну заяву у відповідності до положень ст. 174 ГПК України слід залишити без руху, надати позивачу строк для усунення вище перелічених недоліків.
Суд звертає увагу позивача, що за умовами ч. 3, ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу Україниякщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленомустаттею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись статтями 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 (вх. № 3414/24) залишити без руху.
2. Встановити ОСОБА_1 строк на усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити ОСОБА_1 спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
- надання до суду відомостей щодо наявності або відстуності у сторін електронних кабінетів, в порядку ст.162 ГПК України;
- надання до суду якісних копій листа за вих.№478/07/24 від 05.07.2024, доказів надіслання листа за вих.№317/09/23 від 25.09.2023, а також ідентифікаційного коду, які є чіткими та придатними для читання;
- надання до суду тексту позовної заяви (вх. № 3414/24) з переліком додатків, в якому конкретизовано назву кожного документа, доданого до позовної заяви.
- надання до суду доказів направлення позовної заяви відповідачу ;
- надання до суду доказів сплати судового збору за позовну вимогу немайнового характеру, в порядку положень ч.3 ст.6 ЗУ "Про судовий збір" у розмірі 3028,00 грн. та/або обґрунртованих письмових пояснень щодо несплати такого судового збору при поданні позовної заяви;
- надання до суду обрунтованого клопотання із зазначенням необхідності залучення Міністерства оборони України до участі у справі в якості третьої особи, із зазначенням того, як рішення господарського суду у даній справі може вплинути на права та обов`язки даної особи та на стороні якої особи (позивач чи відповідач) слід залучити таку треть особу .
4.Окремо попередити заявника про те, що частиною четвертоюстатті 174 Господарського процесуального кодексу Українивизначено: якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду в порядку, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/ .
Ухвалу підписано 02.10.2024
СуддяВ.В. Рильова
Справа №922/3414/24
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122020912 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Рильова В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні