УХВАЛА
Справа №348/2163/24
01 жовтня 2024 року м. Надвірна
Суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Міськевич О.Я., розглянувши питання про виправлення описку в ухвалі судді від 13.09.2024 по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, -
УСТАНОВИВ:
09.09.2024 ОСОБА_1 , звернувся до Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, в якій просить: -визнати ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого в АДРЕСА_1 , недієздатним та встановити над ним опіку; -призначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого в АДРЕСА_2 , опікуном ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; -призначити по справі судово-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_3 , 1972 р.н.
Ухвалою судді від 13.09.2024 заяву ОСОБА_1 залишено без руху та надано заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху.
Однак в ухвалі від 13.09.2024 було допущено описки, а саме: в резолютивній частині ухвали неправильно вказано анкетні дані та статус учасників справи, та суть заявлених вимог.
Відповідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.
Суд, перевіривши матеріали справи вважає, дійшов наступного висновку.
За змістом ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Відповідно до вимог ст. 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна, заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради. Вказані обставини підтверджуються даними заяви та матеріалами справи.
Однак в ухвалі судді від 13.09.2024 було допущено описки, а саме: в резолютивній частині ухвали помилково зазначено «Позовну заяву ОСОБА_4 до ОСОБА_5 про визнання батьківства та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини залишити без руху. Надати позивачу ОСОБА_4 строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху», замість правильного «Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна залишити без руху. Надати заявику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху».
Дані описки є механічними, на суть ухвали не впливають, не змінюють її змісту.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку, що допущені описки необхідно виправити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 247, 258, 260, 261, 269, 294, 353 ЦПК України, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Виправити описку в ухвалі судді Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області від 13.06.2024 по цивільній справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна.
Абзаци перший та другий резолютивної частини ухвали викласти в наступній редакції:
«Заяву ОСОБА_1 , заінтересовані особи: ОСОБА_2 , Виконавчий комітет Надвірнянської міської ради, про визнання фізичної особи недієздатною, встановлення над нею опіки та призначення опікуна залишити без руху.
Надати заявику ОСОБА_1 строк для усунення недоліків, зазначених в ухвалі, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення заяви без руху».
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, однак може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення безпосередньо до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Міськевич О.Я.
Суд | Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122022380 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Надвірнянський районний суд Івано-Франківської області
Міськевич О. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні