УХВАЛА
іменем України
про призначення до судового розгляду
Справа № 126/1891/24
Провадження № 1-кп/126/320/2024
"01" жовтня 2024 р. м. Бершадь
Бершадський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
із секретарем ОСОБА_2
за участі прокурора ОСОБА_3
обвинуваченого ОСОБА_4
захисника обвинуваченого, адвоката ОСОБА_5
законного представника обвинуваченого, завідувача сектору з опіки та піклування служби у справах дітей Бершадської міської ради, ОСОБА_6
потерпілої ОСОБА_7
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Бершадь обвинувальний акт у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України, внесеного в Єдиний Реєстр досудових розслідувань за №12024020100000313 від 25.06.2024,-
ВСТАНОВИВ:
Згідно обвинувального акту ОСОБА_4 обвинувачуються у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України.
В підготовчому судовому засіданні прокурор просив призначити справу до судового розгляду у судовому засіданні, оскільки обвинувальний акт відповідає вимогам КПК України та доручити органу пробації скласти досудову доповідь відносно обвинуваченого. Крім того, просила прийняти до розгляду цивільний позов.
Обвинувачений ОСОБА_4 , його захисник, адвокат ОСОБА_5 не заперечували проти складання досудової доповіді та призначення справи до судового розгляду, а також прийняття цивільного позову.
Законний представник обвинуваченого, завідувача сектору з опіки та піклування служби у справах дітей Бершадської міської ради, ОСОБА_6 висловила аналогічну позицію.
Потерпіла, ОСОБА_7 , не заперечувала проти призначення справи до судового розгляду, позов підтримала, просила прийняти до розгляду.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши обвинувальний акт, суд встановив, що дане кримінальне провадження підсудне Бершадському районному суду Вінницької області відповідно до ст.ст. 33, 34 КПК України.
Підстав для закриття кримінального провадження, передбачених п.п, 4-8 ч. 1, ч. 2 ст. 284 КПК України, або зупинення провадження, немає.
Обвинувальний акт складено у відповідності до вимог ст. 291 КПК України.
Зазначене судове засідання з урахуванням принципу гласності та відкритості судового провадження слід проводити відкрито.
Судовий розгляд необхідно здійснювати у відкритому судовому засіданні за участі сторін кримінального провадження, потерпілої, законного представника обвинуваченого.
Згідно ч.1 ст.314-1 КПК України з метою забезпечення суду інформацією, що характеризує обвинуваченого, а також прийняття судового рішення про міру покарання представник уповноваженого органу з питань пробації складає досудову доповідь за ухвалою суду.
Відповідно до ч.2 ст.314-1 КПК України досудова доповідь складається щодо особи, обвинуваченої у вчиненні нетяжкого або тяжкого злочину, нижня межа санкції якого не перевищує п`яти років позбавлення волі. Досудова доповідь щодо неповнолітнього обвинуваченого віком від 14 до 18 років складається незалежно від тяжкості вчиненого злочину, крім випадків, передбачених цим Кодексом.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 289 КК України, відповідно до ст.12 КК України є тяжким злочином, крім того обвинувачений ОСОБА_4 є неповнолітньою особою.
Враховуючи вищенаведене, слід доручити Гайсинському районному відділу № 1 Філії державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області, скласти досудову доповідь щодо обвинуваченого.
Крім того, відповідно до ст.128 КПК України особа, якій кримінальним правопорушенням або іншим суспільно небезпечним діянням завдано майнової та/або моральної шкоди, має право під час кримінального провадження до початку судового розгляду пред`явити цивільний позов до підозрюваного, обвинуваченого або до фізичної чи юридичної особи, яка за законом несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння.
Якщо процесуальні відносини, які виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу України за умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Форма і зміст позовних заяв відповідають вимогам, встановленим до позовів, які пред`являються в порядку цивільного судочинства.
Згідно п. 10 ст.56 КПК України потерпілий має право протягом кримінального провадження на відшкодування завданої кримінальним правопорушенням шкоди в порядку, передбаченому законом.
Відповідно до ст. 61 КПК України, цивільним позивачем у кримінальному провадженні є фізична особа, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової та моральної шкоди та, яка в порядку, встановленому цим Кодексом, пред`явила цивільний позов.
Згідно ч. 1, 2 ст. 62 КПК України, цивільним відповідачем у кримінальному провадженні може бути фізична або юридична особа, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану злочинними діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння та до якої пред`явлено цивільний позов у порядку, встановленому цим Кодексом. Права та обов`язки цивільного відповідача виникають з моменту подання позовної заяви органу досудового розслідування або суду.
Ознайомившись з матеріалами позовної заяви, судом встановлено, що остання подана з додержанням вимог ст. 128 КПК України, подана із додержанням строків передбачених КПК України, а саме до початку судового розгляду, відповідає вимогам ст.ст.175,177 ЦПК України, підстав для залишення їх без руху, повернення, а також будь-яких інших, що перешкоджають прийняттю даного позову до розгляду, судом не встановлено.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що цивільний позов ОСОБА_7 до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, слід прийняти до розгляду.
З метою належної підготовки обвинуваченого, суд вважає за доцільне згідно з приписами статті 178 ЦПК України надати йому строк для подання до суду відзиву на поданий цивільний позов.
Інші клопотання від учасників судового провадження не надходили.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 314-317 КПК України, суд -
УХВАЛИВ :
Призначити судовий розгляд кримінального провадження по обвинуваченню ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ч.2 ст. 289 КК України у судовому засіданні на 28.10.2024 на 11:00.
Доручити Гайсинському районному відділу № 1 Філії державної установи "Центр пробації" у Вінницькій області скласти та подати до Бершадського районного суду в строк до 28.10.2024 досудову доповідь щодо обвинуваченого ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, неодруженого, з неповною середньою освітою, раніше не судимого.
Прийняти цивільний позов ОСОБА_7 до ОСОБА_4 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням до спільного розгляду з даним кримінальним провадженням, визнавши обвинуваченого цивільним відповідачем, якому роз`яснити право подати у п`ятнадцятиденний строк письмовий відзив у порядку, передбаченому ст. 178 ЦПК України.
У судове засідання викликати сторони кримінального провадження, потерпілу, законного представника обвинуваченого.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Бершадський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 01.10.2024 |
Оприлюднено | 03.10.2024 |
Номер документу | 122022455 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту Незаконне заволодіння транпортним засобом |
Кримінальне
Бершадський районний суд Вінницької області
Хмель Р. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні