Вирок
від 02.10.2024 по справі 577/5171/24
КОНОТОПСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 577/5171/24

Провадження № 1-кп/577/491/24

В ИР ОК

І МЕ НЕ М УК РА ЇН И

02 жовтня 2024 року Конотопський міськрайонний суд Сумської області

в складі:

головуючого судді ОСОБА_1

при секретарі ОСОБА_2

з участю прокурора ОСОБА_3

представника потерпілого ОСОБА_4

обвинуваченого ОСОБА_5

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі засідань суду в м. Конотопі кримінальне провадження, що внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12024200450000864 від 02 серпня 2024 року по обвинуваченню

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Попівка Конотопського району Сумської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , мешканця АДРЕСА_2 , освіта середня, одруженого, не працюючого, маючого на утриманні двох неповнолітніх дітей, раніше не судимого,

в скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197 1 КК України,

В С Т А Н О В И В:

Згідно ст. 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об`єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією. Згідно ст.14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону. Відповідно до ч. 3 ст. 79 Земельного кодексу України, право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд. Відповідно до частини 1 ст. 211 Земельного кодексу України, громадяни та юридичні особи несуть кримінальну відповідальність за самовільне зайняття земельних ділянок. Відповідно до ст. 1 Закону України «Про державний контроль за використанням та охороною земель», самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії, які свідчать про фактичне використання земельної ділянки за відсутності відповідного рішення органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування про передачу у власність або надання у користування (оренду) або за відсутності вчиненого правочину щодо земельної ділянки. Згідно із ст. 43 Земельного Кодексу України землі природно-заповідного фонду - це ділянки суші і водного простору з природними комплексами та об`єктами, що мають особливу природоохоронну, екологічну, наукову, естетичну, рекреаційну та іншу цінність, яким відповідно до закону надано статус територій та об`єктів природно- заповідного фонду. Відповідно до ст. 150 Земельного Кодексу України до особливо цінних земель відносяться, зокрема: г) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення, землі істррико-культурного призначення. Розпорядженням голови Сумської обласної державної адміністрації від 14.12.1995 року № 237 «Про розширення мережі природного-заповідного фонду» на площі 95857,9 га із земель Буринського, Конотопського, Кролевецького, Путивльського районів Сумської області оголошено регіональний ландшафтний парк «Сеймський».

У порушення вищевказаних вимог законодавства 10 квітня 2024 року у невстановлений слідством час у ОСОБА_5 виник злочинний корисливий умисел, направлений на самовільне зайняття частини земельної ділянки комунальної форми власності з кадастровим номером 5922086600:05:006:0165 на території Попівської сільської ради Конотопського району Сумської області, що знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку «Сеймський», шляхом її розорювання та засадження сільськогосподарською культурою «сонях». Реалізуючи вказаний злочинний умисел, ОСОБА_5 10 квітня 2024 року у невстановлений слідством час, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно-небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, діючи умисно, самовільно, без належного оформлення права власності, права користування чи оренди на землю, та їх державної реєстрації, за, допомогою орендованої у невстановлених досудовим розслідуванням осіб сількогосподарської техніки здійснив самовільне зайняття частини земельної ділянки з кадастровим номером 5922086600:05:006:0165 площею 0,115 га, яка знаходиться в межах регіонального ландшафтного парку «Сеймський» шляхом її розорювання і посіву сільськогосподарською культурою «сонях». Згідно до висновку складеного Державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Сумської області розмір шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття частини земельної ділянки з кадастровим номером 5922086600:05:006:0165 площею 0,115 га ОСОБА_5 становить 958,76 грн.

23 вересня 2024 року між представником потерпілою ОСОБА_4 та підозрюваним ОСОБА_5 була укладена угода про примирення. За умовами угоди про примирення ОСОБА_5 беззастережно визнає себе винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, за обставин, вказаних в обвинувальному акті. Сторони погоджуються, що ОСОБА_5 має бути призначене покарання в межах санкції ч. 2 ст. 197-1 КК України у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн. Сторонами оговорені наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, передбачені ст. 473 КПК України, та наслідки невиконання угоди про примирення, передбачені ст. 474 КК України.

В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_5 повністю визнає свою вину у вчиненні інкримінованого йому кримінального правопорушення, підтвердив обставини, викладені у пред`явленому йому обвинуваченні. Пояснив, що розуміє права, визначені ч. 5 ст. 474 КПК України, наслідки укладення та затвердження угоди про примирення, передбачені п. 1 ч. 1 ст. 473 КПК України, характер обвинувачення, вид покарання, а також інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, та надав згоду на призначення покарання, узгодженого сторонами угоди про примирення, у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн.

Представник потерпілого ОСОБА_6 пояснила, що вона примирилася із ОСОБА_5 , який добровільно відшкодував завдану шкоду, уклала угоду про примирення без будь-якого примусу, їй зрозумілі наслідки укладення угоди, передбачені п. 2 ч. 1 ст. 473 КПК України, прохає затвердити угоду про примирення. Претензій матеріального та морального характеру до ОСОБА_5 не має, згодна на призначення ОСОБА_5 узгодженого за угодою про примирення покарання.

Прокурор вважає, що зміст угоди про примирення відповідає положенням діючого законодавства та угода підлягає затвердженню, а заявлене клопотання щодо постановлення вироку на підставі угоди про примирення слід задовольнити.

Суд, вислухавши думку прокурора, пояснення учасників підготовчого судового провадження, дослідивши матеріали кримінального провадження, вважає, що клопотання підлягає задоволенню, а угода про примирення затвердженню.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 469 КПК України угода про примирення може бути укладена за ініціативою потерпілого, підозрюваного або обвинуваченого. Домовленості стосовно угоди про примирення можуть проводитися самостійно потерпілим і підозрюваним чи обвинуваченим, захисником і представником або за допомогою іншої особи, погодженої сторонами кримінального провадження (крім слідчого, прокурора або судді). Угода про примирення між потерпілим та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, нетяжких злочинів та у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України.

На думку суду, зміст угоди про примирення від 23 вересня 2024 року, відповідає вимогам ст. 471 КПК України.

Угода про примирення укладена добровільно, без будь-якого примусу, про що свідчать пояснення представника потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченого ОСОБА_5 , надані ними в підготовчому судовому засіданні.

Узгоджена між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 міра покарання за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 197-1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн., відповідає санкції ч. 2 ст. 197-1 КК України.

Суд враховує, що ОСОБА_5 щиро розкаявся у вчиненому, активно сприяв розкриттю кримінального правопорушення, позитивно характеризується за місцем проживання, добровільно відшкодував шкоду, а тому приходить висновку про можливість призначення ОСОБА_5 покарання за ч. 2 ст. 197-1 КК України із застосуванням ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн., яке було узгоджено сторонами угоди про примирення.

Вказана міра покарання, на думку суду, буде необхідною і достатньою для виправлення ОСОБА_5 та попередження вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Будь-яких перешкод, передбачених ч. 3 ст. 56 КК України, для призначення ОСОБА_5 покарання у виді штрафу встановлено не було.

За таких обставин, укладена 23 вересня 2024 року між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 угода про примирення відповідає вимогам КПК України і може бути затверджена судом.

Питання щодо речових доказів вирішити відповідно до ст. 100 КПК України.

Керуючись ст. 100, 124, 368, 370, 371, 471, 473, 474, 475 КПК України, суд

У Х В А Л И В:

Затвердити угоду про примирення між представником потерпілого та підозрюваним (обвинуваченим) від 23 вересня 2024 року, укладену між представником потерпілого ОСОБА_4 та обвинуваченим ОСОБА_5 .

ОСОБА_5 визнати винним за ч. 2 ст. 197-1 КК України і призначити покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3 400 грн.

Роз`яснити, що у разі невиконання угоди про примирення потерпілий чи прокурор мають право звернутися до суду, який затвердив таку угоду, з клопотанням про скасування вироку.

Вирок може бути оскаржений до Сумської апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення:

- обвинуваченим виключно з підстав призначення судом покарання, суворішого ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; невиконання судом вимог, встановлених ч.ч. 5-7ст. 474 КПК України, в тому числі нероз`яснення йому наслідків укладення угоди;

- потерпілим виключно з підстав призначення судом покарання, менш суворого, ніж узгоджене сторонами угоди; ухвалення вироку без його згоди на призначення покарання; нероз`яснення йому наслідків укладення угоди; невиконання судом вимог, встановлених ч. 6 чи ч. 7 ст. 474 КПК України;

- прокурором виключно з підстав затвердження судом угоди у кримінальному провадженні, в якому, згідно з ч. 3 ст. 469 КПК України, угода не може бути укладена.

Копію вироку негайно після його проголошення вручити обвинуваченому та прокурору.

Суддя ОСОБА_1

СудКонотопський міськрайонний суд Сумської області
Дата ухвалення рішення02.10.2024
Оприлюднено03.10.2024
Номер документу122025058
СудочинствоКримінальне
КатегоріяЗлочини проти власності Самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво

Судовий реєстр по справі —577/5171/24

Вирок від 02.10.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Буток Т. А.

Ухвала від 25.09.2024

Кримінальне

Конотопський міськрайонний суд Сумської області

Буток Т. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні