Єдиний унікальний номер: 379/977/24
Провадження № 1-кп/379/89/24
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2024 року м.Тараща
Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
захисника ОСОБА_4
обвинуваченої ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Тараща кримінальне провадження, дані про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024111290000058 від 28.07.2024, відносно
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м. Артемівськ Донецької області, громадянки України, зареєстрованої АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , одруженої, з професійно-технічною освітою, раніше не судимої ,
обвинуваченої у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 259 Кримінального кодексу України,
УСТАНОВИВ:
28.07.2024 о 13 год. 25 хв. ОСОБА_5 палаті №5 хірургічного відділення Комунального некомерційного підприємства Таращанської міської ради «Таращанська міська лікарня» (надалі КНП ТМР «ІНФОРМАЦІЯ_2), код ЄДРПОУ 01994215, яке розташоване по вулиці Шевченка, 66 в м. Тараща Білоцерківського району Київської області, де вона проходила лікування.
В цей же час, переслідуючи раптово виниклий злочинний умисел, спрямований на завідомо неправдиве повідомлення служби екстреної допомоги населенню за единим телефонним номером 112 про підготовку вибуху, а саме замінування, що загрожує безпеці громадян, з метою викликати занепокоєння, паніку та розгубленість серед працівників комунальної установи, використовуючи належний її чоловікові ОСОБА_6 , мобільний телефон чорного кольору, марки «Samsung Galaxy А6» моделі SM-A600FN/DS, серійний номер НОМЕР_1 , IMEI1) НОМЕР_2 , IMEI2) НОМЕР_3 , в якому була встановлена сім-карта оператора мобільного зв`язку «Київстар», з абонентським номером телефону НОМЕР_4 , який був у її тимчасовому користуванні, умисно надіслала смс-повідомлення до чергово-диспетчерської системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 та повідомила завідомо неправдиві відомості про підготовку вибуху, а саме замінування хірургічного відділення КН ТМР « ІНФОРМАЦІЯ_2 », розташованого за адресою: АДРЕСА_3 . Здійснюючи завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, ОСОБА_5 усвідомлювала суспільно-небезпечний характер своїх дій, достовірно знала, що вказане повідомлення є неправдивим і не відповідає дійсності, розуміла, що своїми протиправними діями може спричинити наслідки у вигляді порушення громадської безпеки та порядку, порушення звичного режиму функціонування адміністративної будівлі КНП ТМР "ІНФОРМАЦІЯ_2", евакуації її працівників і хворих з адміністративної будівлі та суміжних споруд та будівель, припускала можливість залучення органами влади значної кількості сил і засобів для перевірки фактів, викладених нею в смс-повідомленні про підготовку вибуху, а саме замінування і запобіганню можливої загрози життю, здоров`ю людей, пошкодженню майна, та бажала настання таких наслідків.
У результаті злочинних дій ОСОБА_7 , яка надіслала смс-повідомлення до чергово-диспетчерської системи екстреної допомоги населенню за єдиним телефонним номером 112 та розповсюдила завідомо неправдиві відомості про підготовку вибуху, а саме замінування хірургічного відділення КНП ТМР «ІНФОРМАЦІЯ_2», з метою проведення оперативно-рятувальних і пошукових заходів були організовані роботи працівниками 15 Державної пожежно-рятувальної частини Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Київській області, профільних служб відділення поліції №2 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області, задіяна слідчо-оперативна група, одночасно організовані роботи, спрямовані на обстеження прилеглої території, будівель відділень лікарні, проведено роботу з пошуку вибухонебезпечних речовин, предметів або пристроїв.
Суд кваліфікує дії ОСОБА_5 , за ч.2 ст. 259 КК УКраїни, як завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей, об"єктом завідомо неправдивого повідомлення став заклад охорони здоров"я.
Обвинувачена в судовому засіданні свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 259 КК України визнала, повністю підтвердила зазначені в обвинувальному акті обставини та щиро розкаялася у вчиненому. Вказала, що перебуваючи на лікуванні в хірургічному відділенні в м. Тараща, оскільки на її телефоні був відсутній інтернет, з мобільного телефону чоловіка ОСОБА_6 , про що останній не знав, направила смс-повідомлення на номером 112 про підготовку вибуху, а саме замінування хіруругічного відділення КНП ТМР "ІНФОРМАЦІЯ_2". Коли до лікарні приїхали працівники поліції та пожежні, злякалася та видалила з телефону зазначене смс-повідомлення.
Показання обвинуваченої відповідають фактичним обставинам справи і ніким з учасників судового розгляду не оспорюються.
Оскільки обвинуваченою та іншими учасниками судового провадження не оспорюються фактичні обставини справи і, як встановлено судом, вони правильно розуміють зміст цих обставин, відсутні будь-які сумніви у добровільності їх позиції, суд, відповідно до ч. 3 ст. 349 КПК України, визнає недоцільним дослідження інших доказів по справі. При цьому судом роз`яснено, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оскаржити ці фактичні обставини в апеляційному порядку.
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 368 Кримінального процесуального кодексу України, ухвалюючи вирок, суд повинен вирішити питання: чи є підстави для застосування до обвинуваченого, який вчинив кримінальне правопорушення у стані обмеженої осудності, примусового заходу медичного характеру, передбаченого частиною другою статті 94 Кримінального кодексу України.
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Кримінального кодексу України, підлягає кримінальній відповідальності особа, визнана судом обмежено осудною, тобто така, яка під час вчинення кримінального правопорушення, через наявний у неї психічний розлад, не була здатна повною мірою усвідомлювати свої дії (бездіяльність) та (або) керувати ними.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 Кримінального кодексу України,визнання особи обмежено осудною враховується судом при призначенні покарання і може бути підставою для застосування примусових заходів медичного характеру.
Виходячи із змісту висновку судово-психіатричного експерта № 311 ОСОБА_5 , під час скоєння інкримінованих їх дій страждала на психічне захворювання -гіпоманію, F30.0 за МКХ-10, у період вчинення інкримінованих їй дій не могла повною мірою усвідомлювати свої дії та керувати ними, на даний час страждає на психічне захворювання гіпоманію, F30.0 за МКХ-10, за своїм психічним станом на даний час не здатна повною мірою усвідомлювати свої дії та керувати ними. ОСОБА_5 потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Виходячи із змісту зазначеного висновку, оскільки обвинувачена являється обмежено осудною , суд вважає за необхідне застосувати п. 1 ч. 1 ст. 94 Кримінального кодексу України.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 94 Кримінального кодексу України, залежно від характеру та тяжкості захворювання, тяжкості вчиненого діяння, з урахуванням ступеня небезпечності психічно хворого для себе або інших осіб, суд може застосувати, крім інших, такі примусові заходи медичного характеру, як надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Відповідно до ч. 2 ст. 94 Кримінального кодексу України, надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку може бути застосоване судом стосовно особи, яка страждає на психічні розлади і вчинила суспільно небезпечне діяння, якщо особа за станом свого психічного здоров`я не потребує госпіталізації до закладу з надання психіатричної допомоги.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 274 Кримінального процесуального кодексу України, у мотивувальній частині вироку зазначаються: у разі визнання особи винуватою: мотиви застосування примусових заходів медичного характеру при встановлені стану обмеженої осудності обвинуваченого.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 274 Кримінального процесуального кодексу України, у разі визнання особи винуватою у вироку може бути зазначено рішення про застосування примусового лікування чи примусових заходів медичного характеру щодо обмежено осудного обвинуваченого у разі їх застосування.
Враховуючи те, що обвинувачена вчинила кримінальне правопорушення в стані обмеженої осудності, є обмежено осудною і на момент винесення вироку, потребує застосування примусових заходів медичного характеру у вигляді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку, що підтверджено відповідним експертним висновком, суд вважає за можливе на підставі ст. 94 Кримінального кодексу України застосувати до обвинуваченої дані заходи.
Згідно ч. 2 п. 6 Постанови Пленуму ВСУ «Про практику застосування судами примусових заходів медичного характеру та примусового лікування» від 03.06.2005 № 7 зазначає: «Визнати правильною практику тих судів, які, отримавши на розгляд кримінальну справу з обвинувальним висновком та визнавши під час судового розгляду, що злочин вчинено в стані обмеженої осудності особою, яка внаслідок загострення наявного у неї психічного розладу потребує застосування примусових заходів медичного характеру, постановлюють обвинувальний вирок і при призначенні засудженому покарання враховують його психічний стан як пом`якшуючу покарання обставину з одночасним застосуванням примусового заходу медичного характеру у виді амбулаторної психіатричної допомоги за місцем відбування покарання.
При призначенні міри покарання обвинуваченому суд враховує ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, особу обвинуваченої, раніше не судима, на обліку у лікаря психіатра та лікаря нарколога не перебуває, характеризується позитивно.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченої, суд визнає щире каяття та її психічний стан.
Обставина, що обтяжує покарання обвинуваченої-вчинення кримінального правопорушення з використанням воєнного стану.
Враховуючи викладене суд вважає, що обвинуваченій необхідно призначити покарання в межах санкції ч. 2 ст.259 КК України, а саме у вигляді позбавлення волі, зі звільненням від відбування покарання в порядку ст. ст. 75, 76 КК України, що буде достатнім для її виправлення та попередження вчинення нових кримінальних правопорушень.
Скасувати запобіжний захід, застосований до ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов`язання.
Долю речових доказів вирішити на підставі ст. 100 КК України.
Керуючись ст. ст. 124, 349, 373, 374 КПК України, суд,
УХВАЛИВ:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винню у вчиненні кримінальногоправопорушення , передбаченого ч. 2 ст. 259 КК України та призначити покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити обвинувачену ОСОБА_5 від відбування покарання, встановивши іспитовий строк один рік.
На підставі п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язати обвинувачену ОСОБА_5 періодично з`являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації; повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Скасувати запобіжний захід, застосований до ОСОБА_5 у вигляді особистого зобов`язання.
На підставі ст. 94 КК України застосувати до ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , примусові заходи медичного характеру у виді надання амбулаторної психіатричної допомоги в примусовому порядку.
Речовий доказ мобільний телефон чорного кольору марки "Samsung Galaxy A6" моделіSM-A600FN/DS, серійний номер НОМЕР_1 , IMEI 1) НОМЕР_2 IMEI 2) НОМЕР_5 , який знаходиться в пластмасовому чохлі, чорного кольору, в якому встановлена сім-карта оператора мобільного зв"язку "Київстар", з номером телефону НОМЕР_4 , який упаковано до спецпакету № CRI 1200870- передано на зберігання до камери схову речових доказів відділення №2 Білоцерківського РУП ГУНП в Київській області., повернути власнику ОСОБА_6 .
На вирок може бути подана апеляційна скарга протягом 30 (тридцяти) днів з дня проголошення до Київського апеляційного суду через Таращанський районний суд Київської області з урахуванням обмежень, визначених ч. 3 ст. 349 КПК України.
Вирок суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Обвинувачений має право на ознайомлення з журналом судового засідання та подання на нього письмових зауважень.
Учасники судового провадження протягом строку апеляційного оскарження мають право заявити клопотання про ознайомлення з матеріалами кримінального провадження.
Копія вироку негайно після судового засідання вручається обвинуваченій, захиснику та прокурору.
Головуючий:ОСОБА_1
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122027024 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти громадської безпеки Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об'єктів власності |
Кримінальне
Таращанський районний суд Київської області
Разгуляєва О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні