Cправа №538/1345/24
Провадження№2-о/549/42/24
РІШЕННЯ
Іменем України
27 вересня 2024 року Чорнухинський районний суд Полтавської області
в складі: головуючого - судді Крєпкого С.І.
присяжних: Расько Г.Г., Рябоконь І.В.
за участю: секретаря судового засідання - Кривчун Я.А.
заявника - ОСОБА_1
заінтересованої особа - ОСОБА_2
представника Лохвицької міської ради - Литвиненко В.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду селища Чорнухи цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , Лохвицька міська рада Миргородського району Полтавської області, про усиновлення,
установив:
Заявник звернувся до суду і свої вимоги мотивує тим, що 15 травня 2024 року він зареєстрував шлюб з ОСОБА_2 , яка має неповнолітніх дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Вони проживають однією сім`єю, спільно виховують та матеріально забезпечують дітей, між ними та дочками дружини склалися батьківські відносини, діти проявляють до нього любов та повагу, вважають його батьком і бажають носити його прізвище, а він любить їх як рідних.
У свідоцтвах про народження дітей запис про батька здійснений відповідно до ч.1 ст.135 СК України.
Оскільки вони проживають як одна сім`я, враховуючи згоду дружини, прохав суд дозволити йому усиновити цих дітей, у зв`язку з чим внести зміни в актовий запис про їх народження, змінивши прізвище.
Ухвалою Чорнухинського районного суду Полтавської області від 26.07.2024 заява прийнята до розгляду та відкрито провадження у справі.
У судовому засіданні заявник заяву підтримав повністю, усвідомлює наслідки усиновлення.
Крім того пояснив, що познайомився з дружиною восени 2022 року на сайті знайомств. У них склалися стосунки і незабаром вони почали проживати разом.
Через рік дізнались, що у них буде спільна дитина. Одружились у травні 2024 року, а у липні народилась донька.
У нього склалися добрі стосунки з дітьми. Крім с.Свиридівка вони багато часу проводять разом у м.Києві, де він спочатку працював тиждень через тиждень, а потім на його прохання його перевели на графік два тижня через два. Вони разом майже завжди. Для потреб сім`ї він придбав 7-місне авто, піклується про дітей.
Після укладення шлюбу постало питання про усиновлення дітей. На його переконання в його сім`ї не можуть бути діти без батька. Середня донька дружини має батька, інші діти записані зі слів матері.
Зареєстрований у м.Кривій Ріг, але проживає у м.Києві в орендованій квартирі, оскільки там працює.
Заінтересована особа ОСОБА_2 суду показала, що познайомилася з заявником восени 2022 року, коли її молодшій дитині не було і року на сайті знайомств. Почали проживати разом однією сім`єю з весни 2023 року. Між заявником, нею та її дітьми склалися батьківські відносини, які вони бажають узаконити. Зареєстрували шлюб у травні 2024 року, у липні у них народилась спільна донька.
ОСОБА_6 пояснила, що заявник піклується про неї, вони проживають близько двох років, надала згоду на усиновлення.
Представник Лохвицької міської ради Литвиненко В.О. заяву визнала повністю.
Пояснила, що до них з приводу усиновлення ОСОБА_8 та ОСОБА_9 звернувся заявник. Ним було зібраний пакет необхідних документів. Вивчались взаємовідносини у сім`ї, які є позитивними, оглядались умови проживання, з`ясовувалась думка ОСОБА_10 .
Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши матеріали справи, вважає, що заява підлягає задоволенню зважаючи на таке.
Відповідно до ст.207 СК України, усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім`ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду, крім випадку, передбаченого статтею 282 цього Кодексу.
Відповідно до ч.ч.1,3 ст.229 СК України особа, яка подала заяву про усиновлення, може виявити бажання бути записаною у Книзі реєстрації народжень матір`ю, батьком дитини або повнолітньої особи. Суд задовольняє таку заяву усиновлювача у рішенні про усиновлення, якщо це відповідає інтересам дитини.
Частиною 4 ст.218 СК України визначено, що згода дитини на усиновлення не потрібна, якщо вона проживає в сім`ї усиновлювачів і вважає їх своїми батьками.
За приписами п.4 ч.1 ст.219 СК України усиновлення дитини провадиться без згоди батьків, якщо вони позбавлені батьківських прав щодо дитини, яка усиновлюється.
Частинами1, 2 ст. 224 СК України передбачено, що суд, постановляючи рішення про усиновлення дитини, враховує обставини, що мають істотне значення, зокрема:
1) стан здоров`я та матеріальне становище особи, яка бажає усиновити дитину, її сімейний стан та умови проживання, ставлення до виховання дитини;
2) мотиви, на підставі яких особа бажає усиновити дитину;
3) мотиви того, чому другий із подружжя не бажає бути усиновлювачем, якщо лише один із подружжя подав заяву про усиновлення;
4) взаємовідповідність особи, яка бажає усиновити дитину, та дитини, а також те, як довго ця особа опікується вже дитиною ;
5) особу дитини та стан її здоров`я;
6) ставлення дитини до особи, яка бажає її усиновити. При дотриманні всіх умов, встановлених цим Кодексом, здатності особи, яка бажає усиновити дитину, забезпечити стабільні та гармонійні умови для життя дитини суд постановляє рішення, яким оголошує цю особу усиновлювачем дитини.
Як роз`яснено в п.6 постанови Пленуму Верховного суду України від 30.03.2007 №3 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав» вбачається, що вирішуючи заяву по суті, суд зобов`язаний перевірити наявність передбачених законом підстав для усиновлення, зокрема: чи дали батьки дитини згоду на це (якщо вона необхідна); чи може заявник бути усиновлювачем; чи є дитина відповідно до законодавства суб`єктом усиновлення і чи виконано вимоги ч.1 - 3 ст.218 СК України щодо наявності згоди дитини; чи відповідають висновок органу опіки та піклування і дозвіл на усиновлення уповноваженого органу виконавчої влади необхідним вимогам.
Судом встановлено, що заявник з 15.05.2024 перебуває у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_2 , яка має дітей - ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 і ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що підтверджується відповідними свідоцтвами (а.с.6,9,10).
Як вбачається з витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України ОСОБА_4 і ОСОБА_5 , відомості про батька записані відповідно до ч.1 ст.135 СК України (а.с.13,14).
За медичним висновком Комунального некомерційного підприємства «Лохвицька міська лікарня» від 28.05.2024 ОСОБА_1 на Д-обліках у лікаря психіатра-нарколога не перебуває, має задовільний стан здоров`я (а.с.7).
З довідки Міністерства внутрішніх справ України від 19.06.2024 вбачається, що ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності не притягувався, незнятої чи непогашеної судимості не має, в розшуку не перебуває (а.с.8).
Про стан здоров`я дітей (а.с.16) заявник обізнаний.
З акту обстеження житлово-побутових умов проживання видно, що заявник разом з дружиною, ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , спільною дочкою та дочкою дружини ОСОБА_12 проживають однією сім`єю по АДРЕСА_1 , який належить дружині заявника на праві власності, де для дітей створені всі необхідні умови для життя та розвитку (а.с.15,23-24,25-26,27,28).
За висновком Лохвицької міської ради Миргородського району Полтавської області від 28.06.2024 №03-01/959 усиновлення заявником дітей є доцільним і таким, що відповідає їх інтересам (а.с.17-18).
ОСОБА_1 з 14.05.2020 і по теперішній час працює на посаді продюсера виробничого відділу у ТОВ «Національні інформаційні системи» та отримує заробітну плату, характеризується позитивно (а.с.19,20,21).
Як вбачається з довідки директора Лучанської загальносвітньої школи І-ІІІ ступенів Лохвицької міської ради Полтавської області №73 від 18.06.2024, ОСОБА_1 спілкується з педагогами, які навчають дівчаток - ОСОБА_12 і ОСОБА_4, цікавиться шкільним життям дітей, відвідує класні та загальношкільні батьківські збори. Брав разом з дітьми участь у благодійній ярмарці і інших виховних заходах (а.с.22).
Таким чином, наявні у справі докази та їх належна оцінка дають достатні підстави для висновку про те, що усиновлення дітей буде відповідати їх інтересам та моральним засадам суспільства.
Відповідно до ч.1 ст.28 ЦК України фізична особа набуває прав та обов`язків і здійснює їх під своїм ім`ям.
Ім`я фізичної особи, яка є громадянином України, складається із прізвища, власного імені та по батькові, якщо інше не випливає із закону або звичаю національної меншини, до якої вона належить.
Згідно з ч.3 ст.314 ЦПК України за клопотанням заявника (заявників) суд вирішує питання про зміну імені, прізвища та по батькові, дати і місця народження усиновленої дитини, про зміну імені, прізвища, по батькові усиновленої повнолітньої особи, про запис усиновлювачів батьками.
Згідно з ст.233 СК України на підставі рішення суду про усиновлення в актовий запис про народження дитини або повнолітньої особи, складений органами державної реєстрації актів цивільного стану України, орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни і видає нове Свідоцтво про народження з урахуванням цих змін.
У зв`язку з усиновленням та відповідним клопотанням заявника слід внести зміни до актового запису про народження дітей щодо відомостей про батька, прізвища та по-батькові дітей.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.207, 211, 217, ч.3 ст.218, ст.ст.220, 224, 229, 231, 233 СК України, ст.ст. 263-265, 293-294, 314 ЦПК України, суд,
ухвалив:
1.Заяву ОСОБА_1 , заінтересована особа: ОСОБА_2 , Лохвицька міська рада Миргородського району Полтавської області, про усиновлення задовольнити повністю.
2. Усиновити ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
3.Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , складеного Дніпровським відділом державної реєстрації актів цивільного стану у місті Києві Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м.Київ), актовий запис №174, вказавши у графі «прізвище» - « ІНФОРМАЦІЯ_7 » замість « ІНФОРМАЦІЯ_7 », виключити по батькові « ІНФОРМАЦІЯ_7 », без внесення запису по батькові дитини, у графі «батько» - « ОСОБА_1 », громадянин України» замість « ОСОБА_16 ».
4.Внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , складеного відділом державної реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у м.Києві, актовий запис №2346, вказавши у графі «батько» - « ОСОБА_1 », громадянин України» замість « ОСОБА_17 », прізвище та по батькові залишити без змін.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Полтавського апеляційного суду шляхом подачі протягом тридцяти днів з дня його проголошення апеляційної скарги. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Дата складення повного судового рішення - 02.10.2024.
Суддя С.І.Крєпкий
Присяжні: Г.Г.Расько
І.В.Рябоконь
Суд | Чорнухинський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122027772 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про усиновлення, з них: усиновлення громадянами України, що проживають на території України |
Цивільне
Чорнухинський районний суд Полтавської області
Крєпкий С. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні