ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/18926/24
провадження № 2/753/10052/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про направлення справи за підсудністю
"02" жовтня 2024 р. суддя Дарницького районного суду міста Києва Мицик Ю.С., розглянувши матеріали позовної заяви Громадської організації Садівницьке товариство «ЕКСПРЕС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію у зв`язку з необлікованим споживанням електричної енергії, відсотків за прострочення виконання грошового відшкодування та інфляційних витрат,-
ВСТАНОВИВ:
27 вересня 2024 року представник позивача адвокат Ільчук Олександра Сергіївна, діючи в інтересах Громадської організації Садівницьке товариство «ЕКСПРЕС», звернулась до Дарницького районного суду м. Києва із позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію у зв`язку з необлікованим споживанням електричної енергії на загальну суму 542 грн, 3 % річних за прострочення виконання грошового відшкодування та інфляційних витрат.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справ між суддями від 27.09.2024 для розгляду справи визначено суд у складі головуючого судді Мицик Ю.С. Фактично справу було передано судді 27.09.2024.
Вивчивши позовну заяву та додані до неї документи, суд приходить до висновку, що справа не підсудна Дарницькому районному суду м. Києва.
Відповідно до ч. 1 ст.30 ЦПК України визначено, що позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.
Виключна підсудність - особливий вид територіальної підсудності, який забороняє застосування інших видів територіальної підсудності (загальної, альтернативної або підсудність пов`язаних між собою вимог). Це пояснюється особливостями справ, на які така підсудність поширюється, і направлено на створення сприятливих умов для розгляду справи й виконання судового рішення.
Вимоги щодо виключної підсудності унеможливлюють застосування інших правил підсудності, крім тих, які встановлені процесуальним законом для відповідної категорії справ.
У Постанові від 07 липня 2020 року у справа N 910/10647/18 Велика Палата Верховного Суду сформувала правовий висновок про те, що виключна підсудність застосовується до тих позовів, вимоги за якими стосуються нерухомого майна як безпосередньо, так і опосередковано, а спір може стосуватися як правового режиму нерухомого майна, так і інших прав та обов`язків, що пов`язані із нерухомим майном.
Позов про стягнення заборгованості за надання послуг з утримання нерухомого майна має пред`являтися за місцем знаходження цього майна, за правилами виключної підсудності (постанова Верховного Суду від 10 квітня 2019 року у справі N 638/1988/17).
Як вбачається зі змісту позовної заяви, спір між сторонами виник з приводу стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію у зв`язку з необлікованим споживанням електричної енергії за адресою: АДРЕСА_1 , а відтак, на спірні правовідносини поширюються правила виключної підсудності, яким надається пріоритет у разі конкуренції правил підсудності.
З точки зору закону виключна територіальна підсудність встановлюється законодавцем з метою вирішення спору конкретним, прямо передбаченими у законі судами.
В такому випадку можливість застосування інших правил територіальної підсудності виключається.
У відповідності до п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Суд приймаючи до уваги те, що нерухоме майно знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , вважає за необхідне направити позовну заяву за підсудністю до Баришівського районного суду Київської області.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 30, 31 ЦПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Справу за позовом Громадської організації Садівницьке товариство «ЕКСПРЕС» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за спожиту електричну енергію у зв`язку з необлікованим споживанням електричної енергії, відсотків за прострочення виконання грошового відшкодування та інфляційних витрат - передати на розгляд за підсудністю до Баришівського районного суду Київської області.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її підписання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її підписання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили з дня її підписання.
Суддя Ю.С. Мицик
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2024 |
Оприлюднено | 04.10.2024 |
Номер документу | 122029292 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із житлових відносин, з них про стягнення плати за користування житлом |
Цивільне
Дарницький районний суд міста Києва
Мицик Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні