Ухвала
від 27.09.2024 по справі 676/6478/24
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 676/6478/24

Номер провадження 2/676/2687/24

УХВАЛА

27 вересня 2024 року м. Кам`янець - Подільський

Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Хмельницької області Бондар О.О., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 до КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради про захист честі та гідності, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з позовом до КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради про захист честі та гідності, у якому просить суд: визнати, що КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради в особі директора ОСОБА_2 поширювало недостовірну інформацію щодо нього з перевищенням службових повноважень і внаслідок цих дій було порушено його честь, гідність та ділову репутацію; зобов`язати відповідача визнати Типовий договір № 38 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 04.01.2021 року, підписаний з боку співвласників будинку 91 по вулиці Вокзальній уповноваженою особою ОСОБА_1 , чинним і розмістити відповідне повідомлення на дошках оголошень біля кожного під`їзду; стягнути з відповідача на його користь завдану моральну шкоду в сумі 50 000,00 грн..

Зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням ст. ст. 175, 177 ЦПК України, з огляду на наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.

Однак на порушення вимог п. 5 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява не містить обґрунтування позовних вимог щодо того коли , де в який спосіб , ким з працівників КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради було поширено інформацію, не вказано яку саме інформацію щодо нього було поширено і в чому полягає недостовірність такої інформації і в чому полягає перевищення службових повноважень особою, яка поширила інформацію, на спростуванні якої наполягає позивач.

Також позивач просить зобов`язати відповідача визнати Типовий договір № 38 про надання послуги з управління багатоквартирним будинком від 04.01.2021 року, підписаний з боку співвласників будинку 91 по вулиці Вокзальній уповноваженою особою ОСОБА_1 , чинним і розмістити відповідне повідомлення на дошках оголошень біля кожного під`їзду; стягнути з відповідача на його користь завдану моральну шкоду в сумі 50 000,00 грн..

Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.

Під способами захисту суб`єктивних цивільних прав розуміють закріплені законом матеріально-правові заходи примусового характеру, за допомогою яких проводиться поновлення (визнання) порушених (оспорюваних) прав та вплив на правопорушника.

Оцінюючи належність обраного позивачем способу захисту та обґрунтовуючи відповідний висновок щодо нього, судам слід виходити із його ефективності (стаття 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод), а це означає, що вимога про захист цивільного права має відповідати змісту порушеного права, характеру правопорушення, а також забезпечувати поновлення порушеного права, а у разі неможливості такого поновлення - гарантувати особі можливість отримання нею відповідного відшкодування.

Загальний перелік таких способів захисту цивільних прав та інтересів передбачений статтею 16 ЦК України.

Власник порушеного права може скористатися не будь-яким, а конкретним способом захисту свого права, який прямо визначається спеціальним законом, що регламентує конкретні цивільні правовідносини.

Однак в позовній заяві не вказано в якості кого ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом як фізична особа за захистом своїх прав і законних інтересів чи як представник об`єднання співвласників житлового будинку АДРЕСА_1 .

Бо якщо ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом як фізична особа за захистом своїх прав і законних інтересів , то в позовній заяві повинно бути вказано які його особисті права і законні інтереси порушені і в чому полягає порушення його прав і законних інтересів як фізичної особи.

Якщо ОСОБА_1 звертається до суду з позовом як представник об`єднання співвласників житлового будинку АДРЕСА_1 , то в позовній заяві слід вказати на повноваження ОСОБА_1 звертатись до суду в інтересах такого об`єднання, та посилання на докази що таке об`єднання є юридичною особою і може бути стороною по справі. А також вказати які права об`єднання співвласників порушенні КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради і чи є належним способом захисту прав об`єднання розміщення оголошення біля під`їздів житлового будинку.

Також позовна заява не містить обгрунтування позовних вимог щодо заподіяння позивачу моральної шкоди , тобто в позовній заяві не вказано якими діями чи бездіяльністю відповідача заподіяно позивачу моральну шкоду, в чому полягає моральна шкода, причинний зв`язок між діями заподіювача шкоди і наслідками в виді спричинення моральної шкоди.

Відповідно до ч. 1, 3 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Зазначенні недоліки повинні бути усунуті позивачем шляхом подання суду позовної заяви в новій редакції з зазначенням належного способу захисту прав і законних інтересів позивача, який передбачений чинним законодавством.

Керуючись ст. 175,185ЦПК України, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до КП «Управлінська компанія «Добробут» Кам`янець-Подільської міської ради про захист честі та гідності залишити без руху.

Надати позивачу строк протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали для усунення недоліків шляхом подання позовної заяви в новій редакції з зазначенням належного способу захисту прав і законних інтересів позивача, який передбачений чинним законодавством

В разі не виконаннявимог зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною і підлягає поверненню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Кам`янець-Подільського

міськрайонного суду Бондар О.О.

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення27.09.2024
Оприлюднено04.10.2024
Номер документу122031561
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах про захист немайнових прав фізичних осіб, з них про захист честі, гідності та ділової репутації, з них:

Судовий реєстр по справі —676/6478/24

Ухвала від 08.11.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Семенюк В. В.

Ухвала від 18.10.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

Ухвала від 27.09.2024

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Бондар О. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні